Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Atópiás dermatitiszes babák...

Atópiás dermatitiszes babák anyukái! Hallottátok már ezt?

Figyelt kérdés
Kisfiam egyik bokáján 10 ft-os nagyságú száraz folt van.Atópiás dermatitis,ami állítólag nagyon sok babának van.Elvittem a bőrgyógyászhoz,írt fel rá krémet,és megkérdezte,hogy akkor adja-e az igazolást...Mondom milyen igazolást?Olyat,hogy ez tartós betegségnek számít,nem számít ha elmúlik 1 hónap múlva se a krémtől,10 éves koráig gyedet fogok kapni,és emelt családi pótlékot.
2013. febr. 21. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam :O
2013. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugy tudom ez nem számit annak,és nem gyed hanem gyes jár a tartó beteg baba szüleinek,és csak addig jár mig a betegség fennáll,erről évente adnak ki igazolást,kontrollvizsgálatokon kell megjelenni...nem csak ilyen egyszerü...
2013. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen gyes bocsánat.most kapom a gyedet....
2013. febr. 21. 14:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is ez van,de én még erről sehol nem hallottam.
2013. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megkerestem,de nem hiszem hogy egyetlen folt miatt adnának igazolást,akkor ott nagyobb a gond mint egy folt:

[link]

2013. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha erythroderma alakul ki belöle....erre rákeresve ez nem csak sima foltot jelet,ez elég csunya betegség.
2013. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, a bőrgyógyász szakorvos kiállíthatja. Mondjuk nekünk 6-7 helyen 5-6 cm átmérőjű ekcémás területeink vannak, de a bőrgyógyász azt mondta, hogy annyira szigorúan veszik az emelt családi ellenőrzését, hogy 2 hónap múlva végez egy allergia vizsgálatot és ha az ekcéma továbbra is fennáll, akkor ad igazolást. Nekünk naponta 4-5 alkalommal kenni kell, hogy "tünetmentes" legyen. Pedig maszeknál voltunk. Orvosa válogatja, én már semmin sem csodálkozok.
2013. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
semmilyen komoly betegsége nincs szerencsére.tényleg nagyon kicsi a folt,szinte csak akkor látszik ha vízben van.Az orvos magától ajánlotta fel,hozzáteszem nem idegen az orvos,már ha értitek mire gondolok.És azt mondta hogy a babák 90%-nál kialakul 3 éves koráig valamilyen formában,csak sokan nem tudják hogy ez a támogatás van.Mind1,inkább múljon el,remélem használ a kenőcs.
2013. febr. 21. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Komolyan kell venni,hiába imerős a doki,felülvizsgálat fog mindig kelleni,és lehet nem ő lesz ott mindig,ha meg kibukik a dolog az nagy gáz.

Igen jár a tartós beteg gyerekeknek támogatás,sok mindennel,emelt családi,gyes,utazási kedvezmény és hasonlok.Vedd igénybe ha ugy érzed h a gyereked valoban TARTÓSAN beteg.

2013. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lemaradt:ha meg ugy gondolod h elmulik,mitmondasz a háziorvosnak?mert ezt felé is közölnöd kell,hogy volt egy folt a baba lábán ami elmult,de hoztad az igazolást?(mertneki is kell belöle egy példány)

Sajna itt kibukna a dolog,ha elmulik akkor nem jár semmi.

2013. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!