Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valaki, aki kengurut...

Van még valaki, aki kengurut használ?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én szoktam ithon ha nem birok a lányomal! De amugy nem, babakocsit meg hordozott használunk.
2013. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen,van. Én.
2013. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem egyenlőre,mert nem tud ülni még.4,5 hónapos.Babakocsival viszem,mert 7és fél kg már,a kednőbe megszakadok.Illetve mivel nincs kezeslábasa,csak zsák,így csak békapózba tudnám betenni a kendőbe,de úgy lehúzza a súlya és lóg,de a vállamat is vágja a kendő.Kényelmesebb is a babakocsi nekem és a kicsinek is.Majd ha már jó idő lesz,akkor fog kenguruzni max.
2013. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekünk is van,csak mostanában mondják,hogy nem igazán jó,ezért kérdeztem.Mindenkitől a hordozókendőt hallom,hogy azt használnak.3 hónapos babát lehet kenguruba tenni?
2013. febr. 22. 12:34
 5/11 anonim ***** válasza:
A védőnőnk pont ma mondta hogy leghamarabb 6 hónaposan szabad használni, nem túl hosszú időre pl. kiszaladni a boltba.
2013. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
59%
Azért nem jó a kenguru mert nem biztosítja a helyes terpesz tartást így túl nagy súly nehezedik a baba gerincére és hosszú távon ez káros. Persze nyilván napi 10 perctől nem lesz semmi baja, de órákra ha lehet ne tedd bele. Akkor inkább hordozókendőt vagy mei tait vegyél, ez utóbbit mondjuk 3 hósan még korai használni, de 4 hósan már lehet.
2013. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, kengurut használunk újszülött kora óta (persze erre alkalmas kengurut). Megkérdeztem erről a védőnőt, a gyerekorvosunkat és ortopéd-orvost is, mindegyikük azt mondta, hogy ha nem egész napos hordozásra használom, csak mondjuk a napi sétára, akkor egészséges babánál semmi problémát nem okozhat.

Én nem mernék kendőt használni, nemrég egy ismerősünk babája megfulladt benne :( De olyat is hallottam már, hogy egyszerűen kiesett belőle a baba. Szóval én nem tartom biztonságosnak, bár ezért már rengetegszer kaptam a fejemre, de ez a véleményem.

2013. febr. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kenguru tényleg nem túl jó, több okból is.

1. Nem biztosítja a megfelelő terpesz tartást (békalábtartást), ami nagyon-nagyon fontos a csípő fejlődése szempontjából.

2. A kenguruk háta vagy merev vagy túl laza. A merev hát kiegyenesíti a baba alapvetően C alakú gerincét. Ha túl laza, nem tartja elég szorosan, akkor pedig szintén feleslegesen van terhelve a gerinc. Mindkettő okozhat később gerincferdülést.

3. A szülőnek is kényelmetlen lehet, mert nem lehet benne háton hordozni, holott 7 kiló felett már nem igazán ajánlott elől hordozni, mert az ember háton hordozásra termett, így elől ekkora súlyt már egészségtelen vinni. Plusz a súlyelosztásuk is rossz, mert nagyon alacsonyan lógnak, holott az ideális az, ha a baba a hordozóban "puszi-magasságban" van, teljesen a hordozó személyhez simulva. És a legtöbbnek derékpántja sincs.

4. Ajánlják vele a kifelé hordozást, holott ez a lehető legrosszabb hordozási mód. Nincs megfelelő terpesz, a gerinc homorít.

[link]

[link]

[link]

[link]

5. Csatolósak, így nem szabhatók teljesen a babára/szülőre. Ha túl szorosra állítjuk, a baba gerince kimerevedik. Ha túl lazára, akkor nincs megtámasztva. (Ugyanezen okokból nem ajánlott kúszni/mászni/ülni/járni nem tudó babáknak a csatos hordozó sem.) A kendőt viszont teljesen magunkra tudjuk igazítani, a terpeszt megfelelőre állítani.


Olvasnivaló a hordozásról érthetően, mégis szakszerűen elmagyarázva:

[link]

2013. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8. vagyok.

Persze azért naponta 10-15 perc vagy alkalmankénti kenguruzás nem valószínű, hogy árt.


"Igen, kengurut használunk újszülött kora óta (persze erre alkalmas kengurut).

Megkérdeztem erről a védőnőt, a gyerekorvosunkat és ortopéd-orvost is, mindegyikük azt mondta, hogy ha nem egész napos hordozásra használom, csak mondjuk a napi sétára, akkor egészséges babánál semmi problémát nem okozhat."

Én is megkérdeztem, mindegyikük azt mondta, hogy a kenguru eszembe ne jusson, ha ajándékba kapnék is egyet, azt is inkább dobjam a kukába...


"Én nem mernék kendőt használni, nemrég egy ismerősünk babája megfulladt benne :"

Most komolyan, ezt mindegyik kengurus-kendős kérdésnél le fogod írni? Továbbra is undorítónak tartom. Csak félinformációkkal rendelkezel. A kendők légáteresztőek, így a baba gyakorlatilag nem tud belefulladni, ha csak nem tekeri valaki a nyakára, vagy nagyon-nagyon helytelenül köti meg. A helytelen kötést pedig a tájékozatlanság okozza. És ha valaki nem tudja, hogy hogy használjon egy adott eszközt, akkor ne használja. Ha mégis megteszi, csak ő a hibás, ha baj történik.

És egyébként semmi bizonyíték nincs arra, hogy a kendő miatt történt a dolog.


"De olyat is hallottam már, hogy egyszerűen kiesett belőle a baba."

Ez pedig szintén lehetetlen. Akkor lehetséges, ha nincs megkötve... Minden egyéb esetben lehetetlen. Ha túl laza a kendő, akkor legfeljebb nagyon alacsonyan van a baba, de semmiképp sem esik ki.

2013. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Így van, ahol tudom terjesztem, ha csak egy babát is megmentek vele, nekem megérte.

Ha már személyeskedünk, én inkább azt tartom undorítónak, hogy az elvakult kendős mamik lealázzák azt, aki felhívja a figyelmet arra, hogy a kendő nem biztos, hogy egy fantasztikus csoda-találmány, sőt, veszélyes lehet, és a kenguru sem feltétlenül ördögtől való.

Az egy dolog, hogy a kendő légáteresztő. A tragikus sorsú baba úgy halt meg, hogy tulajdonképpen az anyjába "fulladt bele", a kenguru túl erősen szorította az anyjához.

Nem hiszem, hogy lehetetlen lenne belőle a babának kiesni belőle. Elég egy kissé lazábbra kötött csomó, ami könnyen megeshet, tekintve, hogy igen bonyolult dolog a kendő kötözgetése egy gyakorlatlan kezdő számára (próbáltam, tudom miről beszélek, eredetileg egy hordozó kendőért mentem a bababoltba, miután hosszan szerencsétlenkedtem vele, úgy éreztem, hogy ez nem lehet túl biztonságos, mert elég könnyű rosszul megkötni, és elég nehéz jól, ekkor döntöttem inkább a kenguru mellett).

2013. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!