Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valaki, aki kengurut...

Van még valaki, aki kengurut használ?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 12:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Így van, ahol tudom terjesztem, ha csak egy babát is megmentek vele, nekem megérte."

Erre megint csak azt tudom írni, amit eddig: félinformációkkal értelmetlen rémisztgetni az embereket.

"Ha már személyeskedünk, én inkább azt tartom undorítónak, hogy az elvakult kendős mamik lealázzák azt, aki felhívja a figyelmet arra, hogy a kendő nem biztos, hogy egy fantasztikus csoda-találmány, sőt, veszélyes lehet, és a kenguru sem feltétlenül ördögtől való."

Lealázzák? Szó sem volt erről. Egyszerűen értelmetlennek tartom, hogy horrortörténetekkel bombázod az embereket, mindenféle bizonyíték, megalapozottság nélkül.

Igazad van, nem biztos, hogy csoda-találmány. De nekem és még sok más embernek bejött, rengeteget segített. Ha azt, hogy veszélyes, normális, megalapozott indokkal alátámasztja valaki, akkor nagy valószínűséggel elfogadom, és lehet, hogy elgondolkodok, hogy használjak-e továbbra is kendőt.

A kenguru sem ördögtől való, viszont rengeteg tudományos írást olvastam a dologról, és az anatómiában is elég jártas vagyok. És az a véleményem, hogy a kenguru nem biztosít egészséges tartást.


"Az egy dolog, hogy a kendő légáteresztő. A tragikus sorsú baba úgy halt meg, hogy tulajdonképpen az anyjába "fulladt bele", a kenguru túl erősen szorította az anyjához."

Ha a szülő odafigyel, hogy jól köti meg a hordozót, akkor nem lehet gond. Erre ki is térnek a hordozós tanfolyamon. Pl. fontos, hogy a baba nyaka és feje egy vonalban legyen és figyelni kell arra is, hogy a baba álla ne fúródjon a mellkasba. Így - mint már korábban is írtam - ha valaki nem figyel ezekre, nem tájékozódik a dologról, az teljes mértékben a saját felelőssége. És igen, ha valaki nem akar tájékozódni, nem hajlandó hordozási tanácsadótól segítséget kérni, az inkább ne hordozzon kendőben.


"Nem hiszem, hogy lehetetlen lenne belőle a babának kiesni belőle. Elég egy kissé lazábbra kötött csomó, ami könnyen megeshet, tekintve, hogy igen bonyolult dolog a kendő kötözgetése egy gyakorlatlan kezdő számára (próbáltam, tudom miről beszélek, eredetileg egy hordozó kendőért mentem a bababoltba, miután hosszan szerencsétlenkedtem vele, úgy éreztem, hogy ez nem lehet túl biztonságos, mert elég könnyű rosszul megkötni, és elég nehéz jól, ekkor döntöttem inkább a kenguru mellett)."

Pedig ez tényleg lehetetlen. Nem bonyolult, ha van, aki segít. Magától az embernek tényleg nehéz rájönni, hogy mit hova, ez igaz, de ha megmutatja valaki, akkor szinte már rögtön megy. Ráadásul ha valaki elmegy tanácsadóhoz/klubba/tanfolyamra vagy ha videóról is tanulja meg, addig nem szabad igazi babát beletenni, amíg egy hordozósbabával/súlyosabb plüssállattal nem megy.

Eleinte valóban sok mindenre kell figyelni, de egy kis gyakorlat, és megy, mint a karikacsapás. Persze így is van, akinek tényleg semmi érzéke hozzá, az bonyolultnak fogja találni. De rengeteg más alternatíva van, ami biztosítja az ortopédiailag helyes tartást (mei tai, csatos hordozó, erszény, karikás kendő, Bondolino, podegi és még sorolhatnám).

Mindenkinek persze a saját döntése, felelőssége, hogy mit (és hogyan) használ. Ha valaki kengurut, akkor kengurut. Én nem tartom egészségesnek, ahogy sok szakember sem, de mindenki azt használ, amit akar. :)


Kérdező! Bocsánat ezért a vitáért, remélem nem zavarodtál teljesen össze az ügyben! :)

2013. febr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!