Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg hiperaktív lesz? Hogy...

Tényleg hiperaktív lesz? Hogy lehet ilyet mondani?

Figyelt kérdés

Rettentő gyors ütemben fejlődik a babám.

3 hónaposan hasról hátra, 3,5 hónaposan visszafordult, 4,5 hónaposan kúszni kezdett, 5 hónaposan oldalt még ugyan táamszt a kezével,de ül, és most 5,5 hónapos és mászik. Valamint ha nagyobb játékot lát, vagy plüssállatot, odamászik, és feltérdepel mellette és próbálkozik felállni


Az egyik ismerős mikor meglátta, csak annyit reagált, "jó,jó,de ezek szerinte tuti hiperaktív lesz, az ilyen korú gyerekek csak forognak":(:(:(


2013. febr. 22. 12:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem savanyú a szőlő neki.
2013. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz ettől függetlenül az.Mármint ez semmit nem jelent.Hugom is 4hónaposan már kúszott,5hónaposan magától ült,5és fél hónaposan már állt,8hónaposan tökéletesen ment magától.Nem hiperaktiv és most lesz 5 vagy 6 éves.

Az ismerősöd csak féltékeny.Minden baba más ütemben fejlődik.

2013. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Semmit nem jelent. Egy ideig a gyerekek kis mértékben eltérő ütemben fejlődnek, de nagycsoportos korukra nagyjából ugyanoda jut mindegyik. Ez a igazából az ovi célja, a felzárkóztatás, meg hogy iskolára nagyjából ugyanúgy beszéljen, mozogjon, rajzoljon mindegyik gyerek. Aztán majd iskoláskorban ismét lehetnek eltérések.

Az, h most a kisfiad mozgásban ügyesebb, nem jelenti azt,h ez így is marad. Lehet, h beszédfejlődésben meg lemarad. szóval kár előre örülni, de kárörvendeni is.

2013. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam is így kezdte, 6 hónapos elmúlt picivel mikor mászni kezdett, nemsokkal később felállt és ő tényleg nagyon hiperaktív, de nem ennek köszönhető sztem... Az apja és én is nagyon rosszak vtunk babaként is, gondolom ezt örökölte. Megállíthatatlan, mindig a nyomában kell lennem, teljesen elfáradok vele a nap végére. Azért, mert gyorsan fejlődik még nem jelenti azt h hiperaktív lesz.
2013. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez semmit nem jelent, ne foglalkozz az ismerőssel.

Barátnőm kislánya hasonlóképpen volt mint a te babád, 6 hónaposan minden mellett már állt, szinte lépkedett, elindulni mégis több mint egy évesen kezdett, inkább ő már korán beszélt. Nem fejlődnek egyformán, ettől nem lesz hiperaktív.

2013. febr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon gyors ütemben fejlődik, de ettől szerintem sem lesz hiperaktív. Ahogy az előttem szólok is írták, minden baba más ütemben fejlődik. Ha "csak" forogna a babád, az ismerősöd valószínűleg azt kérdezte volna, hogy "Még nem mászik ? " Vannak ilyen emberek, akiknek mindig van valamilyen észrevételük...
2013. febr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

[link]

Azért figyelj a mozgásfejlődésére. Nem az a lényeg, hogy mikor, hanem ne maradjon ki semmi és azért inkább még másszon sokáig.

Mi járunk Dévény tornára, jobban mondva 2-3 havonta (mozgásfejlődéstől függően) kontrollra és ott sokat beszélgettünk arról, milyen fontosak az egyes mozgások az agyi funkciók fejlődésére. A hiperaktivitásnak ehhez semmi köze, emiatt ne aggódj. Minden gyerek más ütemben fejlődik.

2013. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Ó dehogy lesz! Amúgy meg nagyon kellenek ezek a kis örökmozgó babák, akik egy pár év múlva ott állnak majd az olimpiai dobogón... :D Legyél rá büszke, ezek a vélemények meg egyik füleden be, a másikon ki. Ügyes a babád tényleg.
2013. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ettől én is félek bevallom őszintén.Az én lányom szinte ugyan így fejlődött azzal a különbséggel, hogy ő 5 hónaposan már stabilan ült és 5 és fél hósan felállt.9 hónaposan elindult egyedül.Most 10 hós és kint sétálunk az utcán babakocsi nélkül.Hatalmas távokat bír jönni.Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy nem a mozgékonyság miatt lesz egy gyerek hiperaktív hanem ha nem tud figyelni.Ugyanis a hiperaktivitás magyarul FIGYELEMZAVAR! Nagyon ügyes a picid:))
2013. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Már miért ne lehetne? Pont annyira lehet hiperaktiv mint amennyire nem.

Nekem 5 honapossan lefejelte a szék sarkát, 9 honapossan meg már ment segítség nélkül. Most 6 éves , igazoltan hiperaktiv plusz ADHD.Nem jelenti hogy a te gyermeked is hiper lesz, de azért az esély az egyenlő.

2013. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!