Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg hiperaktív lesz? Hogy...

Tényleg hiperaktív lesz? Hogy lehet ilyet mondani?

Figyelt kérdés

Rettentő gyors ütemben fejlődik a babám.

3 hónaposan hasról hátra, 3,5 hónaposan visszafordult, 4,5 hónaposan kúszni kezdett, 5 hónaposan oldalt még ugyan táamszt a kezével,de ül, és most 5,5 hónapos és mászik. Valamint ha nagyobb játékot lát, vagy plüssállatot, odamászik, és feltérdepel mellette és próbálkozik felállni


Az egyik ismerős mikor meglátta, csak annyit reagált, "jó,jó,de ezek szerinte tuti hiperaktív lesz, az ilyen korú gyerekek csak forognak":(:(:(


2013. febr. 22. 12:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem akarok vitatkozni de mióta figyelemzavar a hiperaktivitás? Azért előbb nézz utána annak akit irsz.
2013. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
*amit
2013. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs nem néztem utána, mert nem érdekelt.Nekem ezt a gyerekorvos mondta azt írtam le.
2013. febr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben nem volt hiperaktív gyermek és ezért nem is tudtam mi is az. Én hittem a gyerekorvosnak elsőre. Azt mondta ez nem függ össze a gyorsabb mozgásfejlődéssel és a csecsemőkori mozgékonysággal.Intőbb jelnek számít az ha kimaradnak mozgásszakaszok pl. Nálunk nem maradt ki egyik sem.Ha meg esetleg az lesz akkor az lesz.Akkor is az én lányom és imádom :))
2013. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Most ahogyan látom nem is mondott akkora hülyeséget a gyerekorvos:

Hiperaktivitás tünetei:

1. mozgási nyugtalanság, túlzott cselekvési kényszer

2. figyelemzavar

3. Indulatosság, impulzivitás

Én sem akarok vitatkozni:) te biztosan többet tudsz erről, mivel ezzel álltok szemben.

2013. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én sem azért irtam hogy vitatkozzak. Az 1#3 való igaz viszont a figyelemzavar az esetek többségében a kombinált hiperaktivitás tünete. Pl hiper+ ADHD. Kisfiamnak az agya egy szivacs de komolyan.100 fejből elmondja a számokat, ahogy lekell irni (pl:hogy írják 47, erre az ő válasza:4 és 7.) Jobban kezeli a számítógépet, arrol már nem is beszélek hogy kevesebb mint 3 év alatt megtanult egy másik nyelvet.

Szoval szerintem attól hogy valaki hiper gyerek nem feltétlen kell megijedni.

2013. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az én is fiam is pont így fejlődött, mint a te babád eddig, majd 6 hónaposan felállt, 9 hónaposan tette meg az első önálló lépéseit. Azóta is nagyon nagy a mozgásigénye, de ügyes is, lépcsőn már kapaszkodás nélkül közlekedik fel-le, tud totyogni korcsolyával a jégen, fut, ugrál, bukfencezik (2 éves lesz). De nem aggódom hiperaktivitás miatt, mert a sok mozgásán kívül semmi nem utal erre, nagyon jó az étvágya, (asztalnál ülve nyugodtan eszik), szeret aludni (napi 10+3 órát), egy helyben ülős játékokkal is eljátszik hosszú ideig (20-30 perc) ha úgy tartja kedve. Szóval szerintem ne aggódj, a hiperaktivitásnak nem csak a nagy mozgásigény a tünete. Ja, a lányom 6 hónaposan még forogni sem tudott, tök nyugodtan elvolt egy helyben, majd 8 hónapos korától kezdett pörögni (felülni, felállni), azóta neki is nagyon nagy mozgásigénye van. Határozottan nem hiperaktív, jövőre iskolás lesz, szóval már kiderült volna. :)
2013. febr. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ugyan ezért aggódom én is. Lányom is ebben a gyors ütemben fejlődik csak mindezek mellett alvási problémái is vannak. Születése óta alig alszik, és nyugtalanul. 24 órából max 10 et alszik amiből éjjel 7-et és azt is minimum két ébredéssel.

Akkor ő is hiperaktív?

Meg sem áll keze, lába. 6 hónapos. Ül és mászik, fel akar állni.

2013. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!