Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Télen született babák anyukái!...

Télen született babák anyukái! Tudom majd használni a rövidujjú bodyt és vékony pamut rugit a januárban születendő picinél?

Figyelt kérdés

Ugyanis a nővérkéje májusi volt és itt egy millió tavaszi ruha. Persze veszek majd néhány vastagabb ruhát is. De gondoltam, hogy a rövidujjú body+ vékony rugi+ pulcsi elég lesz itthonra nappalra, esetleg hálózsákkal éjszakára. Nem?

És pólya kell szerintetek? Én az elsőnél se szerettem.


2009. szept. 9. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Erre én is kíváncsi lennék, nekem is januárban születik a pici, nekünk első és nem tudom mennyi vastag ruhát vegyek. Én pólyát nem fogok használni, nekem olyan mintha le lenne a lába kötözve, hagy mocorogjon szegény ha akar.

20 hetes km

2009. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Szia, a pólya szerintem nagyon jó dolog, mert 1: nem kell agyonöltöztetni benne a picit, 2: stabilan tartaja a kis gerincét, ami nagyon jó neki az első időkben. Én egy hónapig használtam a pólyát, az én lányom nagyon szertte. Mi is téliek vagyunk, jan.-ban született, mivel mi panelban lakunk, ide szinte nem is kellett más ruha, mint egy rövid body és egy vékony rugi. Szóval szerintem bizti hasznát fogod venni. Éjszakára is elég egy hálózsákkal.

Remélem segítettem, üdv:Andi

2009. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már van egy babád, akkor tudod hogy mi is a jó neki és mi lesz jó a másodiknak. Ne légy bizonytalan, úgy jó ahogy írtad, a rugi és rá a hálózsák.

Nekem most múlt 1 éves fiam és volt pólyálya rendes és kókuszpólyája is. A rendesbe lett keresztelve az azért kellett, a kókuszba meg nekem jobb volt etetni, fogni, jobban adtam oda a látogatóknak ha benne volt. De ha Te nem szeretted az elsőnél akkor a másodiknál se fogod, úgyhogy ez szerintem el van döntve.

2009. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak:

Hidd el, nagyon jó a pólya. A babának biztonságot ad, te meg nyugodtan foghatod a kezedben, nem lesz baja a gerincének. És nincs lekötözve a lába benne, elfér, rugdosódhat benne, Mi nagyon szerettük.

2009. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez attól függ szerintem,hogy milyen a hőmérséklet nálatok télen.

Én távhős lakásban lakom,a babámon ujjatlan rugi és hosszú ujjú body volt télen,mert nálunk elég meleg van.Éjszakára hosszú ujjú vékony rugi és rövid ujjú body volt rajta.

Nekünk sem volt egyik gyerekemnél sem pólya,szerintem fölösleges.

2009. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia.igen,persze jó lesz rá.én estére adtam rá plüss rugit,mert hűvösebb van este,de egyébként ha nincs nálatok hideg akkor jó lesz rá a vékony is.nálunk nappal 22 fok volt éjjel 20.8 hónapos és nem fázott meg.
2009. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem a kórházban azt mondták,úgy kell öltöztetni a babát, hogy a lábai szabadon mozogjanak a csípőizület megfelelő fejlődése érdekében. Magyarul nem kell pólya.
2009. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

nekünk is a kóházban mondta a neonatológus, hogy nem szabad pólyába tenni a babákat, már a kórházban sem abba tették. A pólya arra való, hogy a szülők könnyebben meg tudják fogni. A babáknak inkább az a jó, ha szabadon tudja mozgatni kezét-lábát.

Igen, fel tudod majd hazsnálni a ruhákat, nálunk általában 22 fok volt télen, én általában rövid bodyt és rá egy rugit adtam.

2009. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Akkor úgy néz ki csak pár melegebb holmi kell és kész a kelengye.

A pólyát azért nem szerettem, mert belecsúszott a lányom. Az első pár nap használtam, utána már nem. Inkább becsavartam egy takaróba, attól megnyugodott. De azért a pólyában is és takaróba csavarva is tudta mozgatni a végtagjait. És persze nem egész nap volt abban. Csak akkor még úgy tudtam, hogy csak pólyában engedik haza az újszülöttet. De mivel a második téli baba lesz, ezért úgyis bundazsák lesz rajta.

2009. szept. 9. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!