Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 2 hónapos kisfiam nyelvén...

A 2 hónapos kisfiam nyelvén észrevettem egy fehér lepedéket pöttyök formájában. Ez lehet szájpenész? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Próbáltam letörölni egy kamillába mártott gézlappal, de nem jön le! Szerintetek ez szájpenész? MIt tegyek? Lehet valami baja a babámnak?
2008. jún. 6. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet szájpenész is, de lehet lerakódott anyatej-zsír (ha szopik). Amennyiben a száj többi részén is találsz, akkor az tuti az. Ebben az esetben irány a doki, aki ad erre valami lötyit (már nem emlékszem a nevére sajna), és azt kell gézlapra tenni, és határozott mozdulatokkal áttörölni vele a száját. Elsőre nem fog elmúlni.

Boldog babázást! :o)

2008. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak anyatejet kap a bébi, és a pöttyök csak a nyelvén vannak...nagyon aggódom, mindenesetre hétfőn megmutatom a gyerekorvosnak.
2008. jún. 6. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. A doki majd megmondja, és ad majd rá valamilyen ecsetelőt.
2008. jún. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem a védőnőm azt mondta,hogy ha lenne a kicsi szájában szájpenész,lepedék akkor főzzek kamillateát és tegyek bele egy kicsi citromlevet azzal töröljem át.Én mindig evvel a citromos teával töröltem ki a kicsi száját és szépen levitt mindenféle lepedéket is.Nekem bevélt probáld ki.Ha meg nem jön le inkább mutasd meg az orvosnak!
2008. jún. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszadó vagyok. Bocsi elírtam az utolsó előtti mondatot.
2008. jún. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, most olvasom, hogy nem volt egyértelmű, amit írtam (első). Akkor tutira szájpenész, ha a száj többi részén is van (szájpadlás, íny). Ha csak a nyelvén, akkor lehet lerakódott anyatej-zsír. De szerintem megéri megmutatni dokinak, én is megmutattam anno.
2008. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia.

A szájpenész elözször mindíg a baba szájána oldalán jön ki.A nyelvén valószínü,a lerakódott tej.

2008. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak a nyelvén van,ne aggódj,az nem penész!
2008. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sikerült letörölni a pöttyöket citromos kamillateával, bár nem nem ment valami könnyen. Megnyugodtam :-)
2008. jún. 8. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!