Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vedooltas rota virus es tarsa...

Vedooltas rota virus es tarsa ellen- ti beadatkatok valamelyiket? (tanacstalan vagyok, mit erdemes, valoban erdemes-e)

Figyelt kérdés
2013. febr. 24. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
rotát beadattuk.unokatesóm kislánya elkapta,ők nem adatták be,a kislány hetekig kórházban kínlódott,anyuka-apuka idegileg kikészült,és én ezt nem akarom átélni.A dokink is javasolta,hogy aki anyagilag megteheti,mindenképp adassa be.bárányhimlő ellenit nem fogom,de kullancsra valót szintén beadatom,mert erdő mellett lakunk.
2013. febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mi rotát adattuk be de a többit is befogjuk ha itt az ideje. elég húzós az ára a rotának de inkább kórházba kerüljön miatta. ha megteheted nem is kérdés hogy beadasd-e a rotát. nekünk az agyhártya gyulladás elleni jön az is megkapja.
2013. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kimaradt hogy inkább mint hogy korházba kerüljön miatta
2013. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
2 gyerkőcünk van, egyiknek sem adattuk be a rotát és nem az ára miatt. A doktornőnk azt mondta, hogy a rotán kívül még kb. 80 hasonló jellegű vírus van, ami ellen nincs oltás és nagyon kicsi az esélye, hogy pont a rotát fogja elkapni a gyerek. Így az nálunk kimaradt. Ellenben a Prevenar oltást beadattuk (felső légúti betegségek ellen), az agyhártya gyulladás ellenit is. A bárányhimlő ellenit a tapasztalatok hiányában szintén nem adattuk be (nem olyan régen van ez az oltás és még nem tudni, hogy a gyerekkorban megkapott oltás milyen hatással lesz rájuk, amikor felnőnek)
2013. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekünk pont azt mondta hogy mindenképp elkapja a rotát csak nem mindegy hogy jön ki rajta. lehet átmegy és kész lehet hogy korház. és ezt mondta más egészségügyis is és az is aki konkrétan azon az osztályon dolgozik ahol a rotás gyerekek vannak. ugyhogy ez nagy tévedés!

második

2013. febr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi ket het mulva adatjuk be a 3 honapos oltassal egyutt.
2013. febr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi is minden oltást beadattunk és nem bántam meg. Tavaly januárban elkaptunk egy csúnya hányás-hasmenéses vírust (nem pont rota, de a tünetek, lefolyás azzal egyenértékű)Akkor volt a gyerek 2 éves 3 hónapos, ő egyszer volt wc-n, és 3-szor hányt, mi apával kiszáradásig csináltuk, fel sem keltük a wcről, ölben a vödör. Másnap hajnalban már hívtuk anyósomékat, mert fel sem tudtunk kelni. NEm tudom mi lett volna, ha nem oltatjuk be a gyereket, de az biztos, hogy nem szerettem volna végignézni, ahogy ugyanazt átéli, amit mi...

Én mondjuk eleve a megelőzés híve vagyok, kapott agyhártya gyulladásra, himlőre (most van amúgy az oviba himlő-járvány), kullancsra, sőt idén még influenzára is beoltattuk. Ez utóbbira biztos jön majd a lepontozás, de ezt megelőzendő írom,hogy én több, mint egy hónapja fekszem itthon a vírussal, és nem javulok, a gyerek meg 3 nap alatt átesett a járványon.

Az utolsó javaslat pedig, ha van olyan gyerekorvos, akiben maximálisan megbízol, akkor őrá hallgass.

2013. febr. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rotát nem adatam be mert nem volt rá pénzünk illetve a kötelezö oltásokal ütközött volna ,illetve dokinénink nem javasolta még az idén sem az infulenzátt beadatni.de töbi nem kötelezött beadatuk.
2013. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Dettó ugy vagyunk ,mint 4-es irta, 2 gyerek, Prevenarral oltva mindkettő. Bárányhimlőről nem tudhatod, milyen az oltás, nem rég adják még, am. most voltak bárányhimlősek, semmi extra nem volt.

A rota ellen nem adattuk be, az én lányom volt kórházban egy hétig, nagyon szenvedett szegény, de ott mondták, hogy simán igy járhatott volna, ha beadatjuk is neki az oltást, ui. kb. 140 féle rota virus alfaj van, az oltás meg 7 ellen véd, de nem biztos, hogy maradék 130-sok nem okoz olyan komoly gondot, mint amik ellen oltás van....

2013. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!