Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet olyan szívtelen...

Hogy lehet olyan szívtelen valaki, hogy ott hagyja a saját gyerekét a kórházban?

Figyelt kérdés
Nem elég, hogy 9hónapig vele van a saját gyereke a pocakjában, de érzi a rugdalózását, s mi egymást.Ezekután van valakinek szíve ott hagyni a kórházba, miután megszenvedett érte.?!Nem tudom az ilyen embereknek nincs lelkiismeret furdalásuk, hogy valahol a világban van egy gyerekük..?!Tudom, hogy most sok támadást fogok kapni, de az nem magyarázat, hogy mert "azt akarta, hogy jobb körülmények között nőljön fel a gyerek, mert ő nem tudna megadni neki semmit".Akkor miért nem gondolkozott el akkor mikor gyereket csinált, az ilyenek olyan felelőtlenek?!!! Én semmi pénzért nem hagynám ott a gyerekemet!Még ha a híd alá, kéne mennem akkor se!
2013. febr. 25. 10:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%
Nálam is az elfogadhatatlan kategóriába tartozik, ha egy anya lemond a gyerekeiről.
2013. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Jégtánc ***** válasza:
82%
Nem vagyunk egyformák.Te ilyen vagy,aki meg ott hagyja a kórházban ő meg olyan.Nagyon sok oka lehet amit te nem tudsz elképzelni.
2013. febr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
25%
Én semmilyen okot nem tudok elképzelni! Az ilyen igenis szívtelen, aki 9 hónapig érzi magában a magzatot+uh-n látja is, megszüli, aztán otthagyja!
2013. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Persze, az ilyennek védekeznie kellene! DE!!!! Sokkal jobbat tesz ezzel, mintha megölné születése után. Nem? Annyi szörnyű esetet lehet hallani, hogy ez még kegyes megoldás! Ez az én véleményem.

És nem hinném, hogy az ilyen nőnek nincs leliismeretfurdalása, mert biztos van neki. De az én véleményem tényleg az, hogy inkább hagyja a kórházba, minthogy a mosógépbe kimossa, vagy betegye a sütőbe....


Kicsit gondolkozz el rajt, mielőtt ítélkezel!:)


Kétlányos 29hkm.

2013. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez egy felelősebb döntés, mint nyomorogni, éhezni, fagyba, koszba vinni a gyereket. Így legalább esélyt kap egy jobb életre, sok pár vár örökbefogadható babára!
2013. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom elképzelni, miért tette ezt, de legalább nem kidobta,megölte stb. Az az igazán szívtelen (és beteg) dolog. A mai világban már ez is jó pontnak számít, ha "csak" otthagyja, ahol tudnak róla megfelelően gondoskodni, amíg nevelőszülőket találnak neki:(
2013. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

Talán gondoljunk bele abba, hogy ez a lehetősége van csak a picinek, hogy normális életet éljen.

Ott lehet hagyni azért, ha nem tervezett gyerek volt, és az anyuka nagyon fiatal, elvetetni nem akarta, de a család nem tud eltartani még egy gyereket.

Vagy mert erőszak áldozata lett valaki, kihordta, de nem tudna a gyerekre nézni, mert mindig a történteket juttatná eszébe.

Vagy mert a család alkoholista, esetleg családon belüli erőszak előfordul-és az anyuka nem szeretné ennek kitenni a picit. Egy csomó oka lehet. Szerintem senki ne gondolja azt, hogy ez olyan könnyű döntés. Pont azért, mert 9 hónapig ott mocorog valami a pocakjában, biztosan kötődik hozzá érzelmileg, de valamiért le kell mondania a gyerekről-holott nem biztos, hogy így akarná. Nem lehet könnyű. Fiatal lányanyáknál pedig nem egyedi eset, hogy megszületik a baba, és a család úgy dönt, hogy örökbe adják. Az anyukának-apukának nem lehet beleszólása, mert kiskorúak.

Ha a híd alatt kéne laknom, éheznék, fáznék télen, a gyerek beteg lenne, nem tudnám kezeltetni, mert sem pénzem, sem hely, sem gyógyszerem nem lenne (szóval a maradással esetleg az életét-egészségét kockáztatnám hosszú távon), bizony, összetörne a szívem, de az ő érdekében, jobb helyet keresnék neki. Vagy maradjon velem, és fagyjunk meg mindketten azért, mert "a gyereknek az anyjával a helye"?

2013. febr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%
Így van Jégtánc! Arra nem gondolsz, hogy véletlen csúszott be? Lehet, hogy védekeztek, gyógyszert szedett vagy ilyesmi, és emellett is előfordul, hogy besikerül a baba, mert ugye van ilyen. Szerintem jobb annak a babának ha berakják a kórházba, mint hogy kinn legyen veled a híd alatt, hóban sárban, esőben szélben. Sőt mondok még jobbat. Nem jobb ha berakja mintha, kidobná a kukába esetleg elásná? Sztem az lenne az önzőség ha magadnál tartanád, és nem tudnád neki mindazt megadni amire szüksége van. Így, hogy berakja, könnyebb életet biztosíthat neki! És ez nem jelenti azt, hogy ne sajnálná, ne szakadna meg a szíve stb.
2013. febr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez sokkal jobb, minthogy kidobja a kukába! Az ilyen kisbabák szinte rögtön örökbe fogadhatók, és mivel a csecsemőkre van a legnagyobb "igény", szinte rögtön családba kerülhet, ahol szeretetben nő fel. Ezzel szemben, ha az anya nem mond le róla, csak néha betelefonál a nevelőintézetbe (mert kell a pénz), akkor kapcsolattartásnak minősül, és esélye sincs családba kerülni. A kicsinek így a legjobb, szóval ha nem akarta a gyereket, ez egy helyes döntés. Én egyáltalán nem ítélem el, ha megölte volna, akkor az szívtelenség!
2013. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
A híd alá nem fogsz menni, mivel a gyermekvédelem elveszi tőled, ha nincs megfelelő körülmény számodra és a kicsi számára. Te sem gondolod, hogy jó neki a híd alatt , ugye?Talán ezért hagyja ott, mert nem akarja, hogy elvegyék tőle, nevelőszülők stb., és ő is szenved, a gyerek is közben. Az is lehet, hogy nem akarta megtartani, de megölni sem egy abortusszal, így megtartotta, de felnevelni nem tudja, nem akarja, bármi lehet. Inkább ez, mint egy abortusz, vagy, hogy kidobja egy bokorba, kukába stb.
2013. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!