Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája átalussza az...

Akinek a babája átalussza az éjszakát, annak mennyit alszik napközben?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kislányom.

Mi sosem tudunk elaludni 22.30 előtt és reggel 6.30 a maximum és addig is 1x 2x kelünk enni (anyatejes).

Napközben viszont elég sokat szunyókál. Másfél max 2 órát bír ébren lenni egyhuzamban aztán alszik 45-60 percet.

Próbáltuk kitolni az ébrenlétet de nyűgös és nem alszik el magától csak keserves sírás és ringatás után.


2013. febr. 27. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A fiam 8,5 hónapos, 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Jelenleg este fél 8-tól reggel fél 8-ig alszik. Délelőtt alszik 1,5 órát, délután 2 órát. Ha délelőtt megyünk sétálni akkor nem alszik, mert minden érdekesebb, de akkor délután 3-3,5 órát alszik.
2013. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 és fél hónapos a lányom.1 hónapos kora óta végigalussza az éjszakát.Nappal az evések között alszik fél-háromnegyed órát.Este fél 9 fele alszik el és reggel 7körül kel fel.
2013. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Két hónapos a kisfiam, már a második héttől átalussza az éjszakát. Este 10-kor lerakom és reggel 6-it alszik. Nappal viszont nagyon sokat van fent ha fél órát alszik két etetés között akkor már jó.
2013. febr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6 es fel honapos a babam,4 hos kora ota atalussza az ejszakat, este 8-reggel 7ig alszik. Nappal delelott 1 es delutan 1,5 orat alszik. 5 hosan meg nappal osszesen 4 orat is aludt,1 honapja mar nem akar.
2013. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jujj fáj a szívem ahogy olvasom, hogy milyen jókat szunyálnak éjjel... Remélem az enyém is eljut egyszer idáig :)
2013. febr. 27. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha picit nagyobb lesz, többet bír ébren lenni, és éjszaka is jobban bír aludni. Az én lányom 13 hónapos, 2 hónapos kora óta aludja át az éjszakát.

Nálunk pici kora óta fél 8-kor van fürdés, és max. fél 9-kor lámpaoltás. Én azzal próbálkoztam, hogy a délutáni utolsó alvása 5 előtt befejeződjön, és utána már ne aludjon.

De ez nagyban függ a baba temperamentumától. Tesóm is szigorú napirendet tartott a lányánál, mégis, 3 éves koráig ébredt éjszaka, és bármit is csináltak, max. reggel 6-ig aludt csak.

2013. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát az én lánykám most is alszik. Próbálkoztunk már mindennel. Ha nem hagytuk aludni olyan nyűgös volt egy idő után, hogy csak ordított. Ha hamarabb tettük le aludni akkor nem 2x hanem 3x kelt éjjel és reggel még hamarabb fent volt. Bevált ez a 22.30-kor alvás de így kb 19-20 után nem hagyjuk aludni. Viszont úgy várom már hogy nagyobb legyen és normálisan beálljon az éjszaka :)
2013. febr. 27. 18:18
 8/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
4 hónapos a fiam. 1-2 hete alussza át az éjszakát, előtte ő 2 hós korától csak egyszer kelt éjjelente enni. Teljesen magától kezdte átaludni. Nappali alvása nem változott ettől, mert korábban is csak enni kelt fel, azt lezavarta 15 perc alatt és utána egyből aludt. Szóval attól hogy már nem eszik éjjel, nem igazán alszik többet :) Nappal úgy néz ki a dolog hogy reggel fél-egy órát bír evés után, aztán estére egyre többet, már van néha olyan nap is amikor este két evés közt teljesen ébren van. Szerintem ne erőltesd, majd alakítja magának a rendszert.
2013. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!