Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 napos babám van csak anyatej...

9 napos babám van csak anyatejet kap amig lehet és van tejem. Nem gond hogy nem adok neki vizet teát? és cuclis üveget csak egyszer látott a korházba?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej mellé nem nagyon kell víz, mert az anyatej magában szomjoltó is.

Majd nyáron, nagy melegekben, akkor nem mondom, hogy elég lesz magában, akkor majd lehet hogy kelleni fog más folyadék is, de addig elvileg elég az anyatej is.

2013. febr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég neki az anyatej.Én is csak nyáron javaslom a nagy melegben de akkor is csak vizet.
2013. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

az anyatej 88%-as víz.

nem baj, ha nem adsz neki vizet.

2013. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Az ebéd után nem szokott szomjas lenni?Az én fiam amikor meg eszi a főzeléket kb. 20 ml vizet egyből megiszik. Tudom hogy az anyatej nagy része víz de nyáron nem fogja elfogadni a cumisüveget mert nem ismeri. Így jártak a barátnőmék is..Néha próbáld itatni szerintem ha elfogadja.
2013. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó választ ne vedd figyelembe szerintem. A babának az első hat hónapban kizárólag anyatejre van szüksége (amennyiben ez lehetséges). Az én lányom júliusi és egyszer sem adtam neki vizet a hat hónap alatt. Pedig volt ez miatt pár kemény menetem a családban. Ha tényleg itt lesznek a hőségek adhatsz neki vizet. De semmi esetre sem teát. Kár rászoktatni. Hidd el, ha szomjas lesz megissza majd a vizet.
2013. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly szültem, amikor 40 fok volt június végén, és nem kellett neki semmi, csak anyatej. Persze igény szerint szoptattam.
2013. febr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sumergo ***** válasza:

Elég az anyatej.

Off: És akkor mi van ha nem fogadja el a cumisüveget? Talán kötelező lenne? A lányom soha nem kapott semmit cumisüvegből. Itatópohárból kezdett vizet inni, azóta is azt használja, ha egyedül iszik, de szépen tud inni sima pohárból is (azért azt felügyelet nélkül nem hagyom nála, mert locsolja ki a tartalmát, ha már nem szomjas), pedig igazából soha nem lett tanítva neki.

2013. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó 3 válaszolóval értek egyet. Én is június végén szültem (3 éve), a legnagyobb melegben sem kellet vizet adni, a szoptatás elég volt. Ha teát és vizet adsz neki, akkor csökken a tej mennyisége, mert a gyerek hasa a teával fog telítődni, nem lesz elég éhes, és kevesebbet szopik, így arányosan csökken a tej mennyisége is. Ez a teáztatás egy elavul dolog, kb. 30-40 éve volt divatban, a mi gyerekkorunkban, de akkor sajnos nem hangsúlyozták ki a szoptatás fontosságát, így a gyerekek csak pár hónapig szoptak, a szájukban pedig ott volt a cukros teás cumisüveg, ami csak felesleges kalória egy ilyen pici babának. Cumisüveg egyáltalán nem kell, ha van elég tejed, és nem nem kell pótolni, akkor nem gond, ha nem lát cumisüveget a gyerek. Én 26 hónapos koráig szoptattam a kisfiamat (tudatosan készültem, hogyha lesz elég tejem, akkor a gyerek érdekében minél tovább szoptassak), ezalatt egyetlen egyszer sem kellett cumisüveg. Olvass sokat a szoptatásról, pl. lll.hu oldalon.
2014. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!