Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött a babám, most 6...

Koraszülött a babám, most 6 napos, tegnap 10 óra óta nem volt széklete, csak 3-4 pisis pelus, nagy gond ez?

Figyelt kérdés

Nehezen megy a szopi, hamar kifárad, fejni nem tudok, nincs elég tejem hozzá, kérjek tápszert a gyerekorvostól?

Nagyon aggódok miatta!


2008. szept. 30. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond . Ha keveset eszik, a széklete is kevesebb, ráadásul az emésztése most alkalmazkodik, ugye ha koraszülött,akkor neki kicsit nehezebb a dolga..

Jó lenne viszont ha iratnál tápszert, mert ha kevés a tejed és ő mint koraszülött súlyt veszít gyorsan tudnád pótolni...

amíg tudod szoptasd, de ha éjjel kell tápszer , jó ha van egy doboz.

Sok egészséget!

2008. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pisis pelus az jó. Ha kakis nincs, az azt jelenti, hogy minden tápanyagot hasznosít. Ne aggódj, kérhetsz egy dobozzal, ha az megnyugtat, hogy otthon van, de szerintem nem fogsz hozzányúlni, hiszen elég tejed van, erre bizonyíték a pisis pelus. Ne aggódj az a legfontosabb!


Judy

3 hós és 2 éves kisfiúk anyukája

2008. szept. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen lányok, annyira odavagyok miatta, ráadásul keltem 2-3 óránként, mert nagyon sokat alszik, de ált. akkor is bealszik cicin elég hamar. Nem akarom, hogy bármi baja legyen, nekem nincs annyi tejem sajna, hogy fejjem, pedig próbáltam már, persze biztos azért van, mert 35 hétre született. :(
2008. szept. 30. 13:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg úgy cicire tenni, hogy pelusra vetkőzteted, és csak jól betakarod, hogy összeérjen a bőrötök. Nekünk bevált. (Persze ha nem 15 fok van otthon :)

Ne izgulj semmi baja nem lesz, erős kis emberek ezek, nekem a nagyobbik született 36 hétre. Csak arra figyelj, hogy nem sárga-e, nekem attól lett nagyon aluszékony, ezért bekerültünk a Heim Pálba. :( (de ő nagyon sárga volt, majdnem vércserés, és teljesen ébreszthetetlen).



Judy

3 hós és 2 éves kisfiúk anyukája

2008. szept. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! A tejed még lehet több, ne add fel. Ha a gyerekorvos is úgy gondolja, lehet neki Alprem tápszert adni, ami kifejezetten kis súlyú újszülöttek számára lett kifejlesztve. Felírva egy doboz kb. 300 Ft. (Legalábbis ennyi volt, amikor még nekünk kellett.)
2008. szept. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, de mi az, hogy nincs elég tejed, hogy fejjed? Azért is szoktak fejni, hogy minél több legyen. Ha egy csepp, akkor egy csepp, a következő alkalommal már kettő lesz. Ha nem fejsz, nem is lesz több, főleg ha koraszülött a babád, és nem tud jól szopizni. Szóval fejjél, és fejjél, és meglásd beindul rendesen.
2008. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak üzenném, hogy kb. 5 napja fejem és azóta sem több és a cicimen már sebek vannak a nyomkodástól, tehát nem azért nem termelődik több, mert nem fejek vagy rosszul fejek, hanem valószínű, hogy vagy hajlam (anyukám se tudott szoptatni csak 6 hétig) vagy a szervezetem még túl korainak találta a szülést!
2008. szept. 30. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!