Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Széklet ürítés egyedül?

Nickie kérdése:

Széklet ürítés egyedül?

Figyelt kérdés

8 hó-s kisfiam egyedül nehezen tud kakilni, mindig kellett segédeszközök, pl.: lázmérő, szélcső.


95% anyatejes, hozzátáplálást kezdtem, de mindig kiköpi. :(


Amióta próbálkoztam a hozzátáplálással, azóta sűrűbb lett a kakija, és ezt egyedül nem tudott kinyomni.


Az a kérdéseim:

- nekem mit kell ennem/innom, h kisfiamnak könnyebb legyen a kakilás?

- és neki mit javasoltok, mit adjak, h könnyebb legyen a kaki?


Lactiv Baby-t adtam, sikerült (1 hét kura). De ha vége a kúrának, újra szenved :(((


Köszi a tippeket!



#nehéz_székletürités
2013. febr. 27. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom mindig eldugult, ha én csokit vagy tejterméket ettem.
2013. febr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem te is és ő is ehettek szilvát, az nagyon hatásos, lágyítja a székletet. Próbálj neki kevesebb székletfogó ételt adni (krumpli, rizs, alma) és több főzeléket. Itasd vízzel is vagy baracklével a szoptatás mellett.

Ott van még a Laveolac szirup végső esetre, már egy adag is hatásos lehet.

Nekem egyszer a káposzta vált be, mármint én ettem, és a babámnak segített.

2013. febr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lányomnál az őszibarack nagyon bevált.
2013. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem meg elcseszted, mert mindig te hoztad meg az ingert neki az eszközeiddel.

Adjál neki olyat, amitől pépesebbet kakil, és hagyjad, had nyomja ki!

Talán ideje lenne megtanulnia székelni!

És neked sem kellene hülyeséget csinálni!

2013. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Nem csesztél el semmit.


Én amit tennék ha a helyedben lennék: Aszalt szilva, aszalt szilva aszalt szilva. Gyógyszertárakban is lehet kapni 100%-os aszalt szilva levet, igyad Te is, és hígítva ihatja ő is. Vagy ha nem vizezed fel akkor egy kiskanállal kaphat. Garantáltan sikerülnie fog kakilni. De hagynám kicsit egyébként, hogy erőlködjön, tanuljon kakilni.

2013. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk megtiltotta a doki,hogy bármiféle segédeszközt használjunk,azt mondta,hogy nagyon nehéz őket erről leszoktatni.igaz csak egyszer fordult elő,még mikor kizárólag anyatejes volt,hogy 4 napig nem kakilt.kicsit kínlódott,de sikerült neki,és azóta nincs gond ezzel.szilva egyébként meghajtja.de nem értem...most kezdted a hozzátáplálását?úgy tudom az anyatejeseknek is el kellene kezdeni fél évesen.Nem fog megenni mást,bajban leszel!
2013. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért most kezdtem el hozzátápálálni, mert csak most bújtak ki az első 2 alsó fogai, és eddig is, most is rengeteg tejem van, ha egy etetést kihagyom, rohanok is fejni.


Nem azért irtam ki, hogy kritizáltatok, hanem azért vagyunk itt mindannyian, hogy segítsünk egymáson!


Laevolac semmit nem ér, kapott 4 napon át, nuku produktum.

Szilva jó ötlet, kipróbálom.


Most Lactiv Baby-t adom 3 napja, fürdés elött kakilt sűrűt. :)))

2013. febr. 27. 21:50
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem kritizálunk ne haragudj, de nem szabad folyamatosan hőmérőzni, mert hozzászoknak!

Sok anyuka járt már így, hidd el, csak nagyobb bajt okozol ezzel.

De ha gondolod, akkor szarasd nyugodtan szerencsétlen gyereket, örökre megkeseríted az életét ezzel!

Jó éjt!

2013. febr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!