Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell mosni a mosható...

Hogy kell mosni a mosható pelenkát? Nem marad foltos?

Figyelt kérdés
Gondolkozom hogy 11 hónapos lányomnak veszek pár mosható pelust, viszont kétségeim vannak, hogy nem marad-e foltos a betét.. Tapasztalatokat várok, milyet érdemes venni, és hány db-ot kb..

2013. febr. 27. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Húú, hát ezt hosszú lenne mindent leírni ide.


Foltok a nappal gyönyörűen kijönnek. Ugyan télen nehézkes, de van fertőtlenítő öblítő, amit használhatsz és akkor már minden baci ki is megy, még ha a folt ott is van. Engem személy szerint már nem zavarnak a foltok, de frissen a termés után, epeszappannal meg kell dörzsölni jól kiöblíteni és akkor már sokkal halványabbak, vagy el is tűnnek a foltok.

Van szénszálas bambusz szárazon tartós zsebes pelenka, azon nem látszik semmi folt. kakifogó papír, bár abból is én mosható polárt használok.


Minden baba más-más alkatú. egyiknek ez válik be, a másiknak nem. A zsebes pelusokat a legegyszerűbb kezelni szerintem, de éjszakára belső - külső kombó kell.


Mamamin sok infó van, én is ott kezdtem 8 hónapos fiammal. Nagyon sokat segítettek a tapasztalt moshatós anyukák.

2013. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ami minkee azaz bébiplüss azaz polár belsejű, ott sokkal könnyebben kijön, mint a pamutról. Egy kis epeszappan azaz marhaepe szappan azaz gallszappan azaz pelenkaszappan(pl imsevimse vagy dm gall szappan, a lényeg, hogy 5 5 alatti legyen a szappantartalma, különben eldugítja a nedvszívását a pelenkának) és rálöttyinted, kicsi bedörgölöd, ott is hagyhatod 5-10 perce és már öblítésre lejön a nagyja, a maradék meg a mosástól (ha teszel a mosószer mellé fertőtlenítőt, ezt is a pelusos márkákból kapni) ill a Napon szárítás az uv sugárzás miatt kiszedi.

ja és van olya, hogy kakifogó betét, ezt beleteheted a pelusba és amikor van termés akkor egyszerűen csak ezzel a betéttel együtt kiemeled és vagy wcbe lehúzod vagy szemetesbe kidobod. ekkor meg pláne csak ha mellé kifolyik, akkor lesz pár pötty, de arra meg tényleg elég a szappan.

én ahog yleveszem, papír a kakival a wcbe, pelusra egy kis víz, rá a szappad, bedörgöl, otthagy, 5 perc múlva lemosom alaposan és megy vagy a gépbe, ha nem sokára mosok mást is vagy fedeles vödörbe ami fertőtleítős vízzel van félig, ebben elúszkál a mosásig, de mivel én mindennap mosok így inkább repül a gépbe és várja a többieket esti így kiöblítve vizesen

2013. febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szappantartalom 5 % na, ezt akartam írni.

milyen verzióban gondolkozol? all in one, zsebes, külön külső-belső? egy méretes vagy kifejezetten többméretesből a rá való?

2013. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :) Annyi mindent olvastam már hogy össze vagyok kavarodva teljesen. De úgy vettem ki az írásokból, hogy leginkább a zsebeset ajánlják, és azt a belső-külső egyben megoldást a legkevésbé(nem ugrik most be a neve)

Elöször csak kipróbálás szinten vennék pár darabot. De akkor pontosan mit is kell hogy vegyek? Külső, belső, és külön a kakifogó? Gondolom belsőkből is számtalan féle létezik...

2013. febr. 28. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:

próbának én először egy 1 sima zsebest ajánlanék, és hozzá kakifogó papírbetétet.

márkák pl:

bumgenius 4.0 ez az egyik legjobb márka, adnak hozzá két betétet, egy nagyot meg egy kicsit de bármilyen más márka betétje jó bele később és együtt is használhatod a betéteket van belőle patentos és tépőzáras is, élénkebb gyerek a tépőzárat kibontja majd 2-3 évesen, a patentost eleinte meg kell szokni, hogy hova patentolod, de ez atombiztos.

vagy

baba+boo ez is egyméretes, viszonylag hasonló méret, mint a bumgenius 4, ez is zsebes, két betéttel.

ha nem is pont ezeket a márkákat veszed, próbálj ezekhez hasonló tulajdonságút venni.

amire a zsebesnél ügyelj: amikor tisztába teszed a babát, a zsebnek ez a poláranyaga ne lógjon túl a pelenkán hátul, mert akkor ott felkúszik a nedvesség a bodyra, trikóra.

vagy

charlie banana ez is zsebes, mindeféle betét jó bele, kettőt adnak hozzá és elvileg van egy olyan betétje is, ami eldobható, mint a sima eldobós pelus, ekkor nem a zsebbe rakod a betétet, hanem csak bele a pelenkába, én még nempróbáltam, állítólag utazásnál jól jön, hogy csak kirántod a feneke alól és újat raksz be.

vagy

popin, ez nem zsebes, hanem helyette patenttal rögzíted bele a pelusba a betétet, azaz nem a zseb felsejével érintkezik a babapopó hanem magával a betéttel, itt ha csak pisis, akkor csak a betétet kell cserélni ez viszont nem kompatibilis semmi mással, ezeket a betéteket kell megvenned hozzá.


kakifogó betét:árulnak tekercsbe, ennek előnye, hogy pont olyan méretűre hajtod, amekkora a pelenka lábköze. van dobozos kihúzhatós mint a popsitörlőpapír, ez hajtogatott, lehet, hogy rodolfózni kell vele, hogy kisimíod majd behajtod amilyenre szeretnéd, plusz egy mozdulat de nem tekercset görgetsz hanem egykezes a kivétele. Az imsevimse gyárt még olyat külön, hogy csecsemőknek vagy totyogóknak papír, a csecsemős az hígabb széklethez van de ez elég sűrű szövésű, szóval ha nem tuti ziher a lefolyótok, akkor wcbe nem dobnám, amúgy is van, aki ezeket a papírokat inkább kidobja kakistól zacskóba és lecsomózza, nehogy elduguljon a wc bár én még senkiről nem hallottam, hogy eldugult volna de régi vezetéknél és dugulásra hajlamos klotyókban ki tudja...


ha bejön a zsebes, akkor onnantól már bátrabban beleugorhatsz a külső és belső kombókba, az egy fél pillanattal macerább, apukák jobban ellenállnak. ha meg nem jött be a zsebes, ajó minőségű márkásat simán eladod a mamamin vagy a vaterán

2013. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
esetleg ha amjd kinéztél valamit,linkeld be, ránézek, hátha már próbáltam, persze mindenkinek más válik be stb, de én ezektől a válaszoktól a falra másztam, hogy mindenki csak azt írta, hogy mindenkinek más a jó. oké, de mégis azért alaphibák mindenkinél kijönnek vagy alaptapasztalat csak van a száradásra, tépőzár minőségére, lábköz szélességre...
2013. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ja, most látom, hogy érdekel esetleg a külön külső és külön belső verzió is.

ez is jó, ebből tényleg csak azt kell eldöntened, milyen anyagból szeretnéd, pamut stb.

ami egyben van az az all in one. igen, tény, hogy az inkább kisebbeknél működik, mert kevesebb a pisi, azzal elbír egy ilyen egybe pelenka is, később már kevés lesz.

külön külső és belsőből meg az ami nekem bevált, ami a little comfort bambee és bamboo, ez a belső elég jól szívja a pisit, állítható a méret, ehhez vagy egy pul külső vagy más anyag is jó, a saját márkája és klassz.


az anyag még fontos: a bambusz nagyon sok nedvességet beszív de lassabban szárad, a minkee anyag meg gyorsan szárad de szükség lehet több betétre mert kevesebbet szív.

2013. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a 3. gyermekemmel használom a külső+belső kombinációt.

Szerinte sokkal jobb mint bármelyik márkás zsebes. (Kipróbáltam jó párat)

A foltokról itt olvashatsz bővebben:

[link]


Nálunk a családban én kezdtem a moshatózást 2008-ban az első fiammal, azóta már a nővérem, a sógornőm, a sógórnőm testvére, és mind a két barátnőm is moshatózik. Egyrészt mert én megvarrtam nekik is a pelenkabelsőket (így jóval olcsóbb volt) másrészt mert nálam látták, hogy egyáltalán nem olyan nagy munka ez, mint sokan hiszik.

Az én pelenkáim tiszta pamut poló anyagból készültek. (apa kinyúlt polói pont jók voltak erre a célra) az elmúlt majdnem 5 évben csak T*mi kristály mosóport és ecetet használtam a mosásukhoz, és nem foltosak. Egyik sem.

Kicsit elszürkült a pamut, és némelyikben cserélnem kellett gumit, de más bajom nem volt velük.


A zsebes típusú (2in1) pelenkákkal nekem sok bajom volt.

Nem minden gyerekre lehet szép passzosan feladni, ha pedig eláll valahol, akkor ott kifolyik. Nekünk a 3 gyerekből egynél sem jött be.

Nézz körül a textilpelusvilag.hu-n a WAHM szekcióban. Sokkal olcsóbban vehetsz kitűnő pelenkákat, mint a webáruházakban, és még ráadásul egy magyar anyukának adsz munkát.

2013. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!