Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye egyik baba sem úszhatja...

Ugye egyik baba sem úszhatja meg a tápszert?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy Kisfiam 6hónapos és éjszaka egyre gyakrabban ébred.Valószînû hogy már nem elég neki?Ezt csak tápszerrel tudom pótolni igaz,hisz ha jól tudom 1éves koráig mindenképpen kell neki valami tejalapú?!
2013. febr. 27. 23:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 3 éves, és soha nem kapott tápszert. Nem biztos, hogy attól ébred, lehet, hogy csak fejlődési ugrás és pár nap múlva helyreáll a rend. Vagy lehet, hogy egy új mozgásforma miatt van. Persze, ha tényleg fogyóban a tejed, akkor adj neki tápszert, de szerintem amíg van, addig nem kell.
2013. febr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 wartburg353s ***** válasza:
72%
Az enyém is megúszta. Ha fogyóban van a tejed, ihatsz tejszaporító teát, nekem bevált. Gyógyszertárban, DM-ben, bioboltban kapható. Az én fiacskám kecsketejet kapott, amikor a szopizást abbahagyta. (Állítólag annak az összetétele van a legközelebb az anyatejéhez.) Ahogy haladtok a hozzátáplálással, esténként adhatsz neki valami tartalmasabbat (ne közvetlenül lefekvés előtt, kicsit korábban), én vettem időnként tejpépet, aztán ahogy nagyobb lett, ráálltunk a tejbegrízre.
2013. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Szia!Eddig nekem mind megúszta,most már a 3.baba is 10 hónapos,neki is voltak olyan időszakok,mikor gyakrabban ébredt,de ez lehet a fogzás miatt is,olyankor nekem is cicivel aludt vissza és nem azért szerintem,mert éhes volt..
2013. febr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Természetesen nem muszáj a babáknak tápszert adni, ha van elég tej, és elég tápláló is. Ha nincs, akkor kell.

De már ne is haragudj, miért kell így fogalmazni, hogy "megúszhatja"? A tápszer nem valami méreg, és nem is ördögtől való, hanem anyatej hiányában a legmegfelelőbb táplálék a babának. Ezzel a fogalmazással eléggé ledegradálod azokat a babákat és anyukáikat, akik nem "úszták meg" a tápszert, mert mondjuk az anyukának nincs elég teje, vagy mert egyáltalán nem is tudott szoptatni.

2013. febr. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Én sem értem, hogy miért kell ilyen ördögtől való dolognak kikiáltani a tápszert!

Ráadásul- nem rád értem- de annyi anyuka tiltakozik ellene, de a virslit, meg a párizsit már 7 hónaposan nyomatja a babának!

2013. febr. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Na igen, én olvastam itt már olyan kérdést is, hogy lehet-e adni a 2 hónapos babának főzelékeket, mert nincs elég tej, de a tápszert mindenképp el akarja kerülni...

No comment

2013. febr. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Hát az én kislányom nem úszta meg! Nem is tudom hogy bírta.

Szegénykém már 8 hónapos korában kénytelen volt kapni kiegészítésként ezt a borzalmat.

De azért egészséges kislány, úgy néz ki, hiszen 2,5 évesen volt először beteg.

Ne is haragudj kedves kérdező, de mielőtt egy kérdést kiírsz, gondold végig hány embert bántasz meg a megfogalmazással.

Miért kéne megúszni? Netán mérgező??? Egészségtelen ???

2013. febr. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Éhség miatt legfeljebb egyszer kelne éjjel. Most ilyen fejlődési szakaszban van, féléves kor után gyakran a korábban jó alvó babák is elkezdenek kelni, és nem azért mert éhesek.

Én mondjuk nem tápszerrel, hanem főzelékkel próbáltam kezelni a problémát olyan 8 hónapos kora táján, nem sikerült, benyom vacsira egy egész tányér főzeléket, aztán mégis 1-2 óránként kel. És cicin alszik vissza, de ez csak rossz szokás, nem igazán eszik.

Persze megpróbálhatod a tápszert, de csodát ne várj.

2013. febr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell tápszer, 6 hónapos kisfiadnak ki kell váltani 1 majd 2 étkezést rendes étellel gyümölcs de leginkább főzelék hússal (vagy zöldségpüré ki hogy hívja) nem kell neki tápszer attól még szoptathatod ahányszor csak tudod.

Nekem ez eddig 2 gyerekemnél bevált nem kellett tápszer. Nem ördögtől való, de minek kéne ha nem muszáj? Ha van anyatej akkor miért kéne tápszert adni helyette? Kevés neki az anyatej de az nem azt jelenti hogy akkor tápszerre kellene lecserélni.

2013. febr. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Elnézést,de eszembe sem jutott hogy ezen a kérdés megfogalmazáson ennyien felhúzzátok magatokat!Gondoljatok oda akkor más szót!Ja és nem degradálok le senkit!

Köszönöm szêpen a válaszokat!

2013. febr. 28. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!