Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye egyik baba sem úszhatja...

Ugye egyik baba sem úszhatja meg a tápszert?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy Kisfiam 6hónapos és éjszaka egyre gyakrabban ébred.Valószînû hogy már nem elég neki?Ezt csak tápszerrel tudom pótolni igaz,hisz ha jól tudom 1éves koráig mindenképpen kell neki valami tejalapú?!
2013. febr. 27. 23:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó vagyok szerintem abban hogy megúszni semmi csúnya vagy sértő nincs, a tápszeres anyukák olyan érzékenyek már hogy szinte csak ódákat zengedezni lehet a tápszerről nehogy megsértődjenek. Szerintem miért ne érezhetné úgy a kérdező hogy nem szeretne tápszerezni (ha egyszer van teje csak épp már nem elég hiszen a baba nem 3 hónapos, hanem már 6!) és miért ne használhatná a megúszni kifejezést??? Sose érjen nagyobb bántás vagy beszólás ennél senkit én azt kívánom. Lehet lepontozni.
2013. febr. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
Úgy látszik nem csak nekem bántotta nagyon a szemem a megúszni szó. Szerencsétlen megfogalmazás volt, az már biztos. Ha nem elég a tejed, adj tápszert a babádnak. Hidd el, nem lesz tőle semmi baja.
2013. febr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy nem az éhség miatt ébred, csak cicin nyugszik meg és alszik vissza. Az enyém már 16 hónapos, mégis még sokszor ébred, és csak cicin alszik vissza, de nem azért mert éhes. És soha nem kapott tápszert, pedig még most is néha előfordul olyan nap, hogy csak kétszer eszik rendes kaját, és a többit szopizza.
2013. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan is van egy növekedési ugrás, jöhetnek a fogai, elkezdődhet a szepaszorongás, felélénkül a moizgásfejlődés...ezek mind- mind külön- külön és egyben főleg okozhatják azt, hogy sűrűbben ébred a baba és szopizni szeretne. Általában pár hét alatt elmúlik:).

Az én lányom sem kapott tápszert, ilyen időszakokban gyakrabban szopott, ébredt, ilyenkor mellénk vettük, hogy mindannyian tudunk pihenni, ne kelljen többször is kimászni az ágyból. Illetve mikor heverője lett, akkor én mentem mellé ha kellett. Nyilván ha nem bírtam volna az éjjeli szopikat, vagy kevés lett volna a tejem, akkor kapott volna tápszert, de végül nem kellett, mindig szépen felturbózta magának sűrű szopival a tejmennyiséget amikor kellett.

2013. febr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 sumergo ***** válasza:
De megúszhatja. Sőt , a lányom egyáltalán nem fogadta el. Nem sokkal múlt 6 hónapos, mikor a vacsija már tejpép volt este 6-kor, aztán 8 után még cicizett is. A tejpépeket szerette nagyon, aztán egy éves kora után már nem fogadta el többet. Tulajdonképpen ezek is tápszeralapúak.
2013. febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Igen tudom hogy a foga is bántja,már 5hónaposan kibújt az alsó két foga,és most jön a felső kettő,illetve már alul is nagyon meg van duzzadva neki.Állandóan forog össze-vissza,már szépen csücsül,illetve egy pár napja négykézlábra húzza magát./nem is tudom hogy mondjam,de úgyis tudjátok/.Amúgy nagyon vidám,boldog baba,napközben nem észlelek semmi olyat hogy valamiben hiányt szenvedne. :D Akkor szépen kivárom míg elmúlik ez az időszak.Számomra nem is baj,mert mióta megszületett még egyetlen egy éjszakát sem aludt át,általában kétszer fent volt mindig,csak miatta aggódom hogy nem tud pihenni.
2013. febr. 28. 11:15
 17/20 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem érzékenység (nem tápszeres a gyerekem), egyszerűen bántó, és téves dolgokat felételező megfogalmazás ez így, hogy "megúszhatja". Én inkább úgy látom, hogy néhány szoptató anyuka tartja magát túl sokra, csak mert az ő gyereke anyatejet kapott.

Az anyatej nem csodaszer, a tápszer pedig nem méreg. Mindkettő táplálék a baba számára.

Bocs az offért, én lezártam a vitát.

2013. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg a tápszeres babák anyukái túlérzékenyek ezzel a témával kapcsolatban. Egyszerűen a kérdező feltett egy kérdést, és egy ilyen baromság miatt - ami nem is a kérdéshez tartozik - a torkának ugranak. Szomorú :(.
2013. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem sok olyan baba van, aki nem kapott soha tápszert, de ehhez az kell, hogy legyen az anyukának teje. 1 éves korig azért szoktak tápszert adni reggel és este, ha nincs tej.

Egyébként a tejpép is tápszer, csak sűrűbb és általában cukor, meg egyéb ízesítő anyagok is vannak benne. Tehát, akinek a babája tejpépet eszik az nem úszta meg a tápszert.

2013. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem ugrott a torkának, csak szóltunk neki, hogy kissé hülyén fogalmaz. Mégegyszer mondom, nem a túlérzékenység beszél belőlem, mivel nem tápszeres a gyerekem.

De ok, akkor ne lovagoljunk a szavakon, az kb olyan, mintha a szoptató anyukákat tőgyes fejőstehénnek neveznénk. Nincs ezzel semmi gond, ugye?

2013. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!