Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak mellen alszik el? Kisbaba...

Csak mellen alszik el? Kisbabam 6honapos, anyatejes es elegge cicifuggo. Tobbi lent

Figyelt kérdés

Annyira, hogy csak cicin tud elaludni. Az elso honapokban szinte nonstop mellen volt, ma mar csak evesre, megnyugtatasra es elalvasra hasznalja. Dudot nem fogad el, csak ragja.Kocsiban nem tudom elaltatni. Csak ha mar elaludt, akkor tudom ot belerakni es kimenni setalni- azt is egy nap csak egyszer. Eddig ok volt, de jon a joido, sokat kint szeretnek lenni a nagyobbik lanyom miatt is. Hogy szoktassam hozza, hogy neha elaludjon magatol is? Kinek van hasonlo tapasztalata?

Koszi.


2013. febr. 28. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
jól elszúrtad,h alvásra,megnyugtatásra is cicztetted. csak úgy szokik le ha bekeményitesz: alvásidőben ágyba be,és kész. ellenáll majd de hamar megérti hidd el.
2013. febr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Az elsőnek igaza van. Cici nélkül tedd be az ágyába vagy a kocsiba, és ne vedd ki, akkor sem, ha sír. Néhány nap után megszokja, hogy egyedül aludjon el.
2013. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
49%
Nallam is ez a baj.Csak a cicin es maskepp nem pedig mar 1 eves mult.ma sem tudom leszoktatni.katasztrofa! ejjelenkent is szopizik 5-6 alkalommal is legalabb.Nevarj, szoktazsd le amint erot szedsz magadon mert kesobb csak megnehezebb lessz tapasztalatbol mondom.
2013. febr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Magával beszélget a 63 százalékos, ez jó. :)

A nagyobbik gyerekemet 1 éves kora körül tudtam leszoktatni a cicin alvásról, meglepően könnyen ment. Egyszer csak megpróbáltam, hogy ébren teszem be az ágyába, és álomba simogatom, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem is tiltakozott. :) Pár hónappal korábban ezt még nem tudtam volna megcsinálni.

Most a kicsim 11 hónapos, ő még cicin alszik, meglátjuk, vele mi lesz. Ja, és az első időkben ő is non-stop mellen volt, most már nap közben nem is kell neki egyáltalán, csak este elalváshoz meg éjjel.

A babakocsis témához nem tudok hozzászólni, ilyen bajunk nekünk nincs, de azt felejtsd el, hogy elrontottad, mert nem igaz. Alig ismerek olyan babát, aki ennyi idősen egyedül aludna el.

2013. márc. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem baj, hogy cicin alszik el, jól ki van ez találva, hogy az anyának van egy ilyen remek, mindig kéznél lévő eszköze a nyugtatásra, altatásra:). Természetesen ha neked kezd terhes lenni, akkor lehet bevetni praktikákat, hogy szépen fokozatosan másképp is el tudd altatni. Például, ami nálunk működött: szoptatáskor oda vettem magunkhoz mindig ugyanazt a plüssöt, és simogattam a hátát. Így pár hét múlva a szopit el tudtuk hagyni, vagyis még félig éber állapotban le tudtam venni ciciről és a plüss plusz simogatás mellett aludt be teljesen.

Egyébként pedig közel sem biztos, hogy csak szopival tud elaludni a baba, sok baba ha nem az anyuka altatja, akkor el tud aludni a nélkül is. Csakhát ugye, ha anya ott van, érzi a tejszagot, meg anyával "együtt jár" a szopizás, ezért kéri:). Az én lányom pl. velem még szopival aludt el(ahogy fent írtam), de a nagymamáival, apukájával simán elaludt hátsimogatássalvel is:).

2013. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a velemenyeket. Az elso babam nem tudtam szoptatni-nem volt hajlando, igy oriasi orom, hogy most sikerult. S mivel picike volt, lassan evett- szinte egesz nap. Egyelore nem teher, csak jo lenne ha kocsiban is el tudnam huzkalni.
2013. márc. 2. 12:32
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok! Az én négy és fél hónapos kislányom is cicin alszik el, sokszor csak akkor alszik, ha a szájában van. Nem volt elég tejem, úgy serkentettem, hogy mindig rajtam volt a kicsim, és ez lett. Most nem tudom leszoktatni a ciciről, talán később. Ha betettem a kiságyba két órán keresztül bömbölt, én nem bírtam tovább. Legutóbb játék közben kivárta míg végre letelt a négy óra és cicit kaphat. Mostanra úgy látom, hogy az egészet elrontottam. Úgy gondolja, ha kitartó, Úgyis cicit kap. Ha próbálkozol a síratással el kell, hogy aludjon, különben úgy jársz, mint én... Így feladtam, talán később, ha megérti, hogy nem kap mert pl. fáj, újra megpróbálom leszoktatni. A sírással meg finoman, mert azt fogja hinni, már nem szereted (olvastam). Bocs a levél hossza miatt. Összegezve, erős legyél!
2015. febr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!