Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak anyatejes babák anyukái,...

Csak anyatejes babák anyukái, mennyiket alszik kelés nélkül a babátok éjszaka?

Figyelt kérdés
Nálunk egyre rövidebb időtartamokat. Voltunk dokinál, valószínű refluxos és nagyon hasfájós is, bár mióta Prokidet eszünk, mintha kevesebbet szenvedne a pocakjával, most csak( a 4 hónap alatt először, kb 1.5 hete) ha van is kaki, nagyon vizes és nem mustársárga hanem zöldes, de kaki sincs minden nap. A doktornő azt mondta, lassan le kéne szokni az éjszakai szopiról, mert nagy baba(2800al született, most 7100 g, 65 cm volt a 3 hónapos státuszon, és 5 nap múlva lesz 4 hónapos), másrészt pedig így nem tud pihenni a pocakja sem, ezért ha éjszaka etetek, csak rosszabb lesz a pocifájás. Egyszer-egyszer összejött hosszabb időtartam, de mostanában keltem 11 körül, hogy még akkor egyen, de nem hogy nem alszik reggelig, de vagy fél 2 vagy fél 3 körül megébred, ha próbálom visszaaltatni hogy ne egyen, óránként felkel, de nem sír, csak nyüglődik, ha azonnal adok neki enni, akkor is legközelebb 3 óra múlva fent van. Ennyire rosszul még nem aludt....2 hete tart..miért nem tud legalább 5 órát végigaludni? Tejem van elég, egy hétig volt kevés neki, gondolom a növekedési ugrás miatt, de ma pl annyira túlette magát, hogy nagyon sokat kibukott..
2013. febr. 23. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos, hogy azért kel, mert éhes. Lehet, hogy csak szomjas. Nem próbáltad még, hogy ilyenkor adsz neki egy kis vizet? Hátha az is elég lenne neki.

Ha nálunk a lányom éjszaka nem sírt, csak mocorgott, vagy fészkelődött, akkor nem adtam neki enni, és nem is mentem oda hozzá, hagytam, hogy próbálja magát visszaaltatni. Szépen magától állt rá arra, hogy kihagyta az éjszakai evéseket, és a hajnali evést is egyre jobban kitolta. Amikor napokig mondjuk nem kelt hajnal 4 előtt, akkor utána ha fel is kelt 2 körül, nem adtam neki, csak inni. Én úgy voltam vele, hogy ha ő huzamosan képes volt addig is aludni, akkor már nem lépünk vissza az éjszakai evésre, és egy-két alkalom után ő is rájött, hogy azért nem érdemes felkelni, hogy igyon.

Ezzel szembem egyik ismerősöm nagyon elrontotta. Kisfia 4 hónapos koráig átaluta az éjszakát. Viszont utána előfordult, hogy felébredt éjszaka, és ő rögtön enni adott neki. Így 1 éves koráig éjszaka óránként keltek, mert a kicsi már csak cicivel aludt vissza. Nagy küzdelem volt, mire újra képes 4-5 órát egyben aludni.

2013. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még mindig az egyes vagyok. Nekem egy szoptatási tanácsadó is azt mondta, hogy ha egy gyerek napközben normálisan eszik (persze ez nem egy 2 hónapos babára, hanem mondjuk egy fél évesre vonatkozik), akkor éjszaka ő nem azért kel, mert éhes, hanem meg van neki szokva, hogy csak a cicivel alszik vissza.
2013. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az LLL oldalán találsz egy elgondolkodtató írást: Nyolc tény a csecsemők alvásáról, amit minden szülőnek tudnia kell
2013. febr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem tápszert is eszik a lányom,de többször is anyatejjel ment már aludni és ugyanúgy este 7-8től reggel 7-8ig alszik.És már 7hetesen is aludt,de este 6tól reggel 8-9ig.Ő 68centi és 7580gramm.4,5hónapos.Nekem is a 3-4hónapig kelt éjfélkor és reggel 5kor is,mert náthás volt és napközben nem evett.De volt,hogy felkeltettem 10kor enni,ugyanúgy felkelt enni 2kor és 6kor is.Aztán egyszercsak abbahagyta,este eszik 240tápot vagy 260tejet és alszik.Szerintem nem tudod leszoktatni,hiába nehéz baba.Nem jobb szerintem ha hagyod sirni,vagy ha itatod sem,mert ha felkelsz hozzá,akár etetheted is.Ha szomjas lenne és nem éhes,akkor csak inni kicsi tejet és annyi,de ő eszik gondolom.
2013. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
próbáld meg valami könyvvel megemelni a kiságy lábát hogy ne vízszintes legyen hátha úgy nem fáj annyira a hasa. Egyébként ha azért kel éjjel mert éhes akkor én nem erőltetném a leszokást (anyatejjel nem lehet túletetni és az is butaság hogy pihennie kell a gyomrának. De ha nem éhes akkor persze feleslegesen eteted, ezt neked kell tudni hogy mi baja lehet, szerintem te jobban ismered az ő reakciói alapján mint nekünk. Szerintem egyébként éltekor alapján már inkább a foga jön és nem a hasa fáj.
2013. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vizet nem tudok neki adni, mert kilöki a nyelvével és sírni kezd tőle. Biztos, hogy éhes mert ha meg is ébred, visszaaltatom, és ha óránként is kelt, kivártam a hajnali 5öt, de az kínszenvedés volt, akkorra már sírt is. Tegnap hajnali 3kor etettem, de soha nem pár korty, amit eszik, hanem rendesen 10-15 perces szopi mohó nyelésekkel. Az utóbbi hetekben nem evett eleget nappal, mert egyrészt beteg is volt, másrészt a vélt reflux miatt folyamatosan kitekergett a szopiból, illetve igen a fogzás is elkezdődött 2-3 hete, az ujjait meg az öklét tömi, minden tiszta nyál, több, mint 1 hete folyamatosan trüttyög az orra, szívni kell, hasmenése is több, mint egy hete van és megint piros pöttyös lett a popója. AHogy így leírtam, nem is csodálkozom, hogy nem alszik....azt viszont nem értem, hogy 2-3 hete ennyire szenved a fogzástól és még csak meg sincs duzzadva az ínye...nem úgy van, hogy amikor már ennyire minden tünet ilyen erősen együtt van, akkor hamarosan kibújik a fog?
2013. febr. 23. 21:53
 7/7 frászkarikaborsó ***** válasza:

Ha csak azért gondolod hogy refluxos mert tekereg szopi közben, akkor az nem is biztos hogy az :) minden babának vannak ilyen időszakai, van hogy kényelmetlen, van hogy megindul az emésztése és csikar a hasa, van hogy épp minden más jobban érdekli mint az evés..

Ha meg éhes éjjel akkor adj neki enni, én is adnék ha kérne, valószínűleg akkor csak 1-2 hetet kell így kibírni és utána már magától többet fog aludni, viszont ha tréningezteted és hagyod szenvedni, akkor tovább húzódhat a dolog.

2013. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!