Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sokat eszik a babám?

Túl sokat eszik a babám?

Figyelt kérdés
A 2 hetes kisfiam most 3900 gramm. Kezdettől fogva 3-4óránként eszik. A védőnő szerint 550-600ml kellene naponta enni, és a 3 órákat szigorúan tartani. A gyerekorvos szerint is ennyit, de igény szerint etessem. Az én fiam a szakkönyveket nem olvasta, eszik ahogy gondolja, 630ml körül, de ma a 700 is meglesz. Minden nap a szoptatás miatt eljutok odáig, hogy nem nekem való a babázás. Ti hogy etettek, van aki babája ennyivel többet eszik?!

2013. febr. 28. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Én is igény szerint szoptattam, hát az enyém sem olvasta a nagy könyvet, mert a három órás intervallumokat hírből sem ismerte, volt, hogy már fél óra múlva újra cicin volt. Havonta egy kilót hízott, de a gyerekorvos mondta, hogy teljesen jó, egyen igény szerint, majd később úgyis lelassul a hízás. Egyébként sosem volt dagi, bár elég nagy baba. Fél éves kora után kezdett lassulni, addig havonta mindig meghízta az 1 kilóját.

Sosem mértem mennyit eszik, csak hetente egyszer tettem mérlegre, akkor is csak azért, mert kaptunk egyet kölcsön.

Nyugodtan szopiztasd igény szerint. Ilyenkor amúgy is a cici nyugtatja meg őket a legjobban, szinte mindenre gyógyír.

Ne görcsölj rajta, csak örülj neki!

2013. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 4hetes és kb. ilyen mennyiségeket eszik. Viszont megnéztem, 2 hetesen 3850 gr volt és akkor is ennyiket evett :) Engem nem érdekel(t), hogy mennyit "kell" ennie, igény szerint szoptatok, és kész. Nyilván ha 2óra múlva ordít, hogy éhes, nem várok majd még egy órát, illetve ha 4 órán át nem eszik, mert alszik, nem keltem fel. Amíg megfelelő a súlygyarapodás, szerintem semmi ok az aggodalomra :)
2013. febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

AZ én lányom első 4 hétben 1250g-t hízott, annyi anyatejet szívott magába.

Én nem tartottam a 3 órát, mert 2 óránként volt éhes, és nem hagytam volna 1 órán átüvölteni, az tuti.

Ez a 3 órát szigorúan betartani dolog szerintem elavult, és kegyetlen.

Hacsak a gyerek magától ezt nem így csinálja.

Adjál neki amennyi jól esik, anyatejtől nem híznak el kórosan.

Örülj hogy ennyi anyatejed van, és nem kell tápozni a csecsemőt!

Minden jót!

2013. márc. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!