Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor váltottatok 3-as pelenká...

Mikor váltottatok 3-as pelenkára? (kg, életkor)

Figyelt kérdés
1 hónapos a kisfiam, 4.5 kg, 2 hete váltottunk 2-es pelenkára, de már mintha ez is kezdene kicsi lenni. Sokkal nagyobb a 3-as pelenka? (jelenleg Pamperst használunk, de a Babydream pelust is ki szeretném próbálni.) A hétvégén akartam pelenkából bevásárolni, de nem tudom, hogy merjek-e még 2-est venni. Viszont a kisfiam combjai vékonyak, ha sokkal nagyobb a 3-as, lehet, hogy kifolyna belőle minden...
2013. febr. 28. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én fiam 2600grammal született 1hósan 3500gramm volt, 2hósan 4700, és 5kg-os koráig, kb 2,5hós koráig használtuk az 1-es pelenkát, mert ő vékonycombú. A 2es pelenkát kb 4hós koráig használtuk- ezt használtuk kevesebb ideig- viszont a 3-ast kb 16hós koráig.

2,5évesen a 4es pelenkával lett szobatiszta.

2013. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 2 hónapos és 5,5kg. Én is nézegetem, hogy mintha kezdene a 2-es pelenka is kicsi lenni de megnéztem egy 3-mast( volt itthon mert kaptunk ajándékba ) és az azért jóval nagyobb. 1cm-rel szélesebb és 3,5cm-rel hosszabb. Érdemes lenne még rá inkább a 2-es szerintem. További jó babázást kívánok:-)
2013. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6 hetes korában. akkor lett 6kg és 60cm
2013. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem az a duci baba,egy héttel a 4 hónaposan volt 6530g. Pontosan nem emlékszem, mikor váltottunk 2-es pelenkára csak annyi rémlik,hogy 3 csomaggal fogyott el belőle.Mikor a kettest kicsinek éreztem vettünk 3-as Pamperst ,de az meg nagy volt,mivel vékonyabb így nagyon elállt a combjánál.Ezért vettem 3-as Liberót,az pont jó volt. A 3 -as felbontott Pamperst 4 hónapos kora előtt 2 héttel használtam el,de akkor is szorosan kellett meghúznom és ért minket baleset. Most 4.5 hónapos még egy csomag Liberot fogunnk elhasználni ,mivel most az kezd kicsi lenni a combjánál így majd áttérünk a 3-as Pampersre ami addigra szuper lesz rajta :)

Nálunk így vált be és talán 1-szer vagy még ritkábban van pisi baleset és más nem.

2013. febr. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A pampersből az aktív babytől egy picit nagyobb fehér csomagos ugyanabból a méretből. Mi mikor nőttük ki az aktívos 1-est, akkor használtuk el a fehér csomagos pamperst- és ugyanígy a többi méretnél is.

Nekem most a legkisebb fiam 13hónapos és kb 8900gramm, kifejezetten vékonycombú, sosem volt hurkája, minden méretet sokáig használt. Most a hármas aktív baby és a fehér csomagos használjuk, előbbit nappalra, utóbbit éjszakára.

2013. márc. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :) Akkor még egy kicsit maradunk a 2-esnél, és majd később váltunk.

Mindenkinek jó babázást kívánok :))

2013. márc. 1. 08:54
 7/8 anonim ***** válasza:

A kislányom most 4 hónapos, vékonyabb, csinos, de kissé pocakos baba. Most 5,5 kg és 62 cm (3100gr-mal és 49 cm-rel született). Már egy jó ideje 3-ast használunk! Akkor váltottunk, amikor az addig tökéletesen bevált pelusból egy nap minden alkalommal kifolyt a pisi. Pedig imádtam azt a pelenkát, meg is maradt belőle fél csomaggal (Huggies). Most Aldi-s Mylove és Huggies pelust használunk, a Pampers Active babyt nem szeretjük... (1 óra alatt teljesen megtelik a pelus pisivel, a másik kettő több óráig bírja, biztonsággal!)

Amit tanácsolni tudok neked, ha nem vagy biztos abban, hogy 2es kell még nektek:

ha veszel 2est, ne nagycsomagost, hanem kisebb kiszerelésűt vegyél, így nem jársz majd úgy, mint mi. :)

2013. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos, 7 kiló
2013. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!