Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13és fél hós kislányomnak...

13és fél hós kislányomnak milyen első cipőt vegyek? És mekkorát? Kérlek írjatok, nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Megpróbáltam megmérni a lábát amennyire engedte, 12cm-t mértem. Eddig mindig babakocsiban mentünk ki, bundazsák, kocsicipő, stb. De jön a tavasz, mostmár menni is tud, itt lenne az ideje megvenni neki az első cipőjét. De fogalmam sincs , hogy milyet vegyek.A jó minőség nagyon fontos. Meg egyáltalán hányasat? Ha minden igaz, kb 20-as lehet a mérete! Jól gondolom? Ha 12cm a talphossza, akkor érdemes mondjuk olyat venni, aminek kicsit nagyobb a belső talphossza, mondjuk 13cm? Kérlek tapasztalt anyukák írjatok, hogy mit érdemes figyelni a cipő vásárlásnál és hogy milyet vegyünk neki! Amúgy mennyire hamar nő eztán a lábuk? Köszönöm előre is a válaszokat!
2013. márc. 1. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Én lányom 12 hónapos!! 19-es a lába mi Nike tépőzáras cipőt vettünk neki! 20-as méretben! Nagyon édes és úgy látom kényelmes is neki!:)
2013. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Deichmannban vettem Elefanten átmeneti cipőt a kislányomnak,bőr kívül belül,jól fogja a bokáját és hajlékony a talpa.2 hónapja hordjuk,még mindig jó rá,szerintem a szandis időig ki is húzzuk vele :-) Van az üzletben egy babatalp mérő lapát,én az alapján vettem a méretet,nagy segítség szerintem.
2013. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Golan Trevize ***** válasza:

Igazából méretben látatlanban nem lehet segíteni.

A cipők sem mind egyformák.

Akkorát kell venni, ami simán, erőltetés nélkül rámegy a lábára, de nem lötyög.

Pl. az egyik fiamnak a mérő szerint majdnem 21-es lába volt, amikor télre bekencsot vettünk. Rá jó volt a 21-es.

A másik fiamnak alig 20,5-es volt a lába, rá nem ment rá a 21-es, csak a 22-es, mert széles a lábfeje...

2013. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami a cipőknél nagyon fontos, hogy hajélony talpa legyen, megfelelő mérete, tehát ne spóroljunk rajta és ne vegyünk két számmal nagyobbat:(

Illetve tartsa a bokáját, hátul a kérge kemény legyen.


Nekünk Superfit, d.dstep cipői voltak a lányoknak.

De jók az Elefanten cipők is!!


Annyi még, bár ez az én egyéni véleményem,hogy járni taunló babának nm biztos hogy a legjobb megoldás az Adidas, Nike és társai kiscipő

2013. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is a Superfit cipőket szeretem, nagyon hajlékony a talpuk és nagyon könnyűek. Kisfiamnak ilyen volt az első cipője és nagyon ügyesen ment benne. Jók még az Elefanten, Richter/Siesta cipők is. Adidas, Nike stb. cipőket én sem ajánlanám ilyen picinek. Sajnos én is beleestem ebbe a hibába, kisfiam nyár végén kezdett el járni és ősszel vettem neki egy Nike sportcipőt, elég merev volt a talpa, nem tudott úgy menni benne, mint a Superfitben.

Én úgy tudom, hogy kb. 0,7-1 centivel kell nagyobbnak lennie a cipőnek a lábméretnél és a lábat úgy kell lemérni, hogy rááll. Minden márkának kicsit más a méretezése, úgyhogy így nehéz megmondani, hogy pontosan mekkora is kellene.


[link]

2013. márc. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!