Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, hogyan kell...

Hozzátáplálás, hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hósak leszünk. Elkezdem majd adni neki a gyümiket, és kipróbálom majd a milumil vaníliás tejpépet is. Az a kérdésem, hogy ezzel egy étkezést lehet egy nap kiváltani, ugye? És egy ilyen idős baba mennyit eszik ezekből egyszerre? Gondolom babája válogatja, de csak egy-két kanálla szabad neki adni, vagy annyit amennyit megeszik belőle? Ha megmarad azt le lehet fagyasztani, vagy hogyan csináljam?
2013. márc. 1. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

4 hónaposan még nincs felkészülve , megérve a gyermek tápcsatornája a hozzátápláláshoz.

Muszáj elkezdened? Van valami oka ennek?

Tápos, vagy anyatejes? Az sem mindegy.

Persze hogy rá van írva ezekre, hogy 4 hónapos kortól, hiszen szeretnének minél előbb biztos vevőként köreikben látni.

A kész tejpépet már nem lehet lefagyasztani.

Először bármit is adsz neki, csak pár kanállal.

Ha egyáltalán megeszi kanállal, mert lehet, hogy még erős a kilökő reflexe a szájában.

És ha nincs tőle semmi baja, akkor adhatsz többet.

Azért gondold át, hogy akarod-e ezt erőltetni!

2013. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előzővel.
2013. márc. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tápszeres a baba sajnos. A védőnőm is azt mondta, hogy 4 és fél hósan elkezdhetjük a gyümiket. Meddig kellene várnom ezzel?
2013. márc. 1. 16:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom,itt múltkor pont olyan kérdést olvastam,hogy valaki megkérdezte ki mikor kezdte a hozzátáplálást és arra pont szinte csak olyanok válaszoltak akik már 3 hónapos korban kezdték.Mondjuk azt én is korainak tartom,de én is úgy tervezem,hogy 4 hónapos korban elkezdeném és azt mondják akkor már lehet,először 2-3 kanál almalé,másnap kicsit több,harmadnap amennyit kér.Aztán almával ugyanígy,aztán barackkal,aztán kombinálni ezeket,aztán zöldségekkel ugyanígy(krumpli,répa,sütőtök,),nekem ilyeneket írtak mikor én megkérdeztem.
2013. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6 hónaposan már megérett rá :)
2013. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4 hónaposan szerintem még nem kell neki tejpép, mert az szinte ugyanaz, mint a tápszer. Sinlac és Sinemill pépet tudsz feliratni orvossal. Mi ebbe keverve kezdtük el a gyümiket és fokozatosan hagytam el a pépet és maradt csak a gyümi. 1 hónap alatt váltottam ki egy étkezést és utánna ugrott a pép ebédre és szépen fokozatosan váltottam ki azt is. Most 7 hónapos a fiam és tejpépet csak most kapott. Ha megmarad az sajnos a lefolyóba megy, mert kb. 1 óra után ehetetlen lesz, legalábbis én már nme adnám a fiamnak.
2013. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rákérdezek majd azokra amiket írtál. :)
2013. márc. 1. 18:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm a zöldségeket ajánlotta első ételnek! Mi is 4 hónaposak múltunk, szerintem hülyeség megvárni a 6 hónapot. A védőnő is azt ajánlotta, hogy el lehet már kezdeni, pedig anyatejes a babám és jól gyarapodik.
2013. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!