Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen gyakran szoktatok...

Milyen gyakran szoktatok tejpépet és gabonapépet adni babátoknak?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam, hogy tejpépet 1 héten egyszer vagy kétszer adjunk. Én eddig kb minden nap adtam uzsonnára úgy, hogy egy fél adagot bekevertem valamilyen gyümölccsel. Tízóraira (ami nem mindig van) pedig gabonapépet adtam, ugyanígy bekeverve gyümölccsel. Akkor most valamit nem jól csináltam? Kezdő anyuka vagyok :-), 7 hónapos a babám és 3-szor kap tápszert még (180-200 ml). Mit szokás adni uzsonnára vagy tízóraira? Segítsetek!!!

2013. febr. 28. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én minden este adok, hogy jobban aludjon. Tízóraira vagy uzsonnára adhatsz tisztán gyümölcsöt és már a főzelékek is jöhetnének!
2013. febr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fiam 7 hónapos korától addig, amíg be nem vezettük 1 éves korában a tehéntejet, addig napi 2 vagy 3 alkalommal kapott tejpépet, ugyanis semmilyen tápszert nem volt hajlandó megenni, a végén már hányt a tápszertől, így orvosi és védőnői jóváhagyással tejpéppel helyettesítettük a tápszeres étkezéseket, mivel ugyan azokat a dolgokat tartalmazza a tejpép is, mint a tápszer, csak szilárd étel.

Nyugodtan adhatsz neki minden nap, még soha nem hallottam, hogy csak heti 1-2 alkalommal lehetne adni. Nem egy káros dologról van szó.

2013. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én is naponta adok úgy, mint te fél adagot, gyümölccsel

végülis ez is tápszer, csak sűrűbb, mehet szerintem nyugodtan

nekem tízórai nincs, mivel 9 körül van reggeli, ebéd nincs teljesen kiváltva, úgyhogy a 3. étkezéssel nem tudom mi lesz, de még a jövő titka:)

2013. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is ha nem is mindennap, de heti minimum 5x biztosan adtam a lányomnak, nem lett semmi baja. 7 hónaposan még nem sok minden mást tud enni, gyümölcsök, zöldségek. Majd 8 hós korától jöhet a glutén, tehát a kenyérfélék, a husi, joghurt, tejföl, sajt, vaj, ilyenek, akkor már sokkal jobban lehet variálni az étkezését. Addig pedig nyugodtan adhatsz neki naponta tejpépet.
2013. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én 11 hós lányom is minden nap kap (hozzátáplálás kezdetétől), ha nem is egészet, egy felet gyümölccsel. Már csak azért is, mert a reggeli és esti tápszerből újabban sokat meghagy, úgyhogy egyébként nem lenne meg a napi 500 ml tejalapú kaja sem...
2013. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tízóraira gyümölccsel kap tejpépet, uzsonnára magában, minden nap 2x kap.

Lehetne helyette tízóraira gyümölcs keksszel, uzsonárra baba puding, majd később túrókrém is.

2013. febr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Akkor marad minden ugyanúgy, ahogy volt. :-) Idővel úgyis változik majd.
2013. febr. 28. 12:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Jól csinálod.
2013. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden nap lehet, vmivel összekeverve, gyümölcs, krumpli, babadesszert. Az én gyerekem (5 hós) nem szereti a tejpépet, így zabpelyhet eszik helyette.
2013. márc. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnőm hogy hetente 1-2 alkalommal kapjon a baba tejpépet mert hízlal. Nálunk a tízórai gyümölcs keksszel vagy zabpehellyel. Ebéd főzelék. Uzsonna tejpép vagy gyümölcsös rizs vagy olyan bébiétel ami gyümi+husi. Reggel, este iszik még tápszert 200 ml-t. 7 hós Kisfiú Anyukája
2013. márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!