Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kislányom hamarosan betölti a...

Kislányom hamarosan betölti a hat hónapot, de mégsem boldogulunk a hozzátáplálással. Kb.3 hete kezdtem neki mást is kóstoltatni. Tápszeres baba. Mit csinálok rosszul a hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam az üveges gyümölcspürékkel,de azt sem eszi,csak ha kekszet is reszelek hozzá.A tejpépeket is nagyon nehezen szokja meg.Egyenlőre úgy néz ki a napirend,hogy reggel tápszer,utána gyümi kekszel,majd megint tápszer.Az uzsonna már szinte nem is kell neki,_az lenne a tejpép.Majd este tápszer.Amíg 5ször evett tápszert addig 210ml-t evett,most abból is jóval kevesebbet eszik.

2013. febr. 26. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem erőltetném. Ha a tízórait elfogadja teljes mértékben, azt meghagynám, de a többi étkezés legyen tápszer ismét.

Kb. 2-3 hét szünet után próbálkozz ismét.

Attól, hogy tápszeres, még nem biztos, hogy megérett a hozzátáplálásra.

2013. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nagyon rohansz a hozzátáplálással. Lassan,fokozatosan kell.Én jó 1-2 hétig csak almalevet,majd az almát adtam neki.Tejpépet meg üvegeset sokára kapott csak. Igaz Ő anyatejes volt...
2013. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Talán tényleg nagyon rohanok,és nem érett még ennyi változásra.Az üveges gyümileveket szivesen megissza,jobban mint a teát :).A tejpépet egyenlőre kiveszem,és maradok a tápszernél.Az eddigi 210-230ml volt sok,vagy a mostani a kevés?nem tudom eldönteni.
2013. febr. 26. 22:38
 4/9 anonim ***** válasza:

6 hónapos kor után javasolják a hozzátáplálás elkezdését.

Szerintem ne siettesd.

5x 200ml körül az teljesen jó.

2013. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni,hogy nagy gond,ha az étkezések ideje elcsúszik?Értem ez alatt,hogy a babám a reggeli első étkezését is későn kapja,mer úgy ébred.Próbáltam tartani a reggel 6 órát.De általában 7-8 körül eszik először.Persze ehhez igazodik a többi étkezése is.
2013. febr. 26. 22:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem baj,ha csúszik,de a többit is úgy igazítsd.Próbáld kb ugyanakkor adni neki a kaját,hogy legyen egy jó kis napirendje. :) 2. voltam.
2013. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Már körvonalazódott a napirendünk.Az étkezések is,csak az utolsó általában elég későre esik,-vagy csak szerintem probléma ez?
2013. febr. 26. 23:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha reggel később ébred, akkor értelemszerűen csúszik a többi étkezési időpont is. Esetleg megpróbálhatod a délutáni adagot egy kicsit csökkenteni, hátha előbb éhezik majd meg. Lehet, hogy ha apránként előrébb hoznád az esti fürcsit, akkor a megszokott rutin miatt, korábban is elfogadná a vacsorát. Mit jelent a késő?
2013. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam,hogy szerintem későn,mert este 19:30-kor kezdem fürdetni,de mire elalszik az általában 21:00.
2013. febr. 27. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!