Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok a kérdésemre?...

Válaszolnátok a kérdésemre? Nekem nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Mikor kell kiváltanom a 3. étkezést?

Babám 7.5 hós, 5 hós kora óta táplálom hozzá, anyatejes. Ebédre és uzsira kap mást, de néha még cicizik utána. Ebédre max egy ilyen kis 160grammos bébiüvegnyit eszik meg,nem tudom, h ez elég-e. A tízórait mikor váltsam ki? Ha még ne, akkor hány hós kortól kezdjek neki? Köszönöm! Ja, az elmúlt 2 hétben nem hízott, igaz beteg volt,de az étvágyán nem láttam változást. Félek, h a tejem már nem ad neki elég tápanyagot, pedig van bőven.


2013. márc. 2. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
A lányom 7 hónapos, 1 héttel a 6 hónapos kora előtt kezdtük, most jutottunk el odáig, hogy kiváltottam a tízórait :) MÁr ebédre is kap, de utána még cicizik is. Annyit adj neki enni, amennyit kér, a 160g bőven elég, hidd el! Ha már teljesen kiváltottad az ebédet és az uzsonnát, akkor kezdhetsz adni neki tízóraira is, de nem kell kapkodni, 1 éves korig nyugodtan lehet nagyobbrészt anyatejes, amit nem kap meg az anyatejből, azt bőven fedezi, amit megeszik mellette!
2013. márc. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj, köszönöm szépen!:)) Szép napot!:)
2013. márc. 2. 07:26
 3/7 anonim ***** válasza:

7 hónapos múlt a lányom, anyatejes. Még csak kóstolgat uzsonnára és tízóraira is. Nem eszik mennyiségeket, bár most rákattant a tökre. :)


Egy éves koráig a tejet szeretném, mint fő táplálék és utána helyezem a hangsúlyt más ételekre.

Hízik mint a kölyökgólya, jókedvű.


Több kérdésem is lenne:

- Le szeretnéd szoktatni a ciciről? (Ha nem, akkor először szoptass, utána egyen mást, vagy 2 szopi között legyen más étkezés)

- Miért gondolod, hogy nem ad elég tápanyagot a tejed? Az, hogy ilyenkor esetleg lassabban híznak, normális, pörög- forog. Csak ne fogyjon.


Én várnék az egyéves korig és akkor váltanám ki.

2013. márc. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már van, hogy hónapokig nem híznak, ez nem kell, hogy ok legyen, ne aggódj. :)


Én eleve máshogy váltottam ki az étkezéseket..

Először a 10 órait, akkor kapott főételt, ebédet. Dél körül anyatej, és uzsira gyümölcs. Ez szerintem eleinte azért jobb, mert nem két étkezést kap egyszerre mást, van közte egy anyatej, így könnyebb a pocaknak.

Én 10 óraiara adnék bébiételt, dél körül elkezdhetnéd pl. gyümölcsöt, utána cici még, uzsi meg maradhatna amit eddig már evett.

így nem egész nap van terelve a pocakja az új ételekkel.


Ha nem lenne elég a babádnak, tuti reklamálna.

A fiam kb. 10 hós volt, amikor mind a 3 étkezés már ki lett váltva. akkor reggel délben, este cicizett. (na meg éjjel)

2013. márc. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán szeretném leszoktani, csak nem tudtam, hogy milyen gyorsan kell haladni,tehát, hogy a 3. étkezést el kell-e kezdeni kiváltani. A kevés vagy 0 hízás miatt gondoltam, hogy nem elég tápláló a tejem, de tény, hogy többet mozog!:) Nagyon szépen köszönöm neked is!:)

Nem siettetem akkor!:)

2013. márc. 2. 07:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, kedves utolsó, Neked is köszönöm!:)
2013. márc. 2. 07:34
 7/7 anonim ***** válasza:
4,5 hósan kezdtük el a hozzátáplálást, igaz, a fiam már 6 hetes korától kapott tápszert az anyatej mellé, majd 3 hós korától csak tápszert. Ma 7 hónapos, tízóraira vagy gyümölcsöt eszik keksszel, de ez kevés volt, így tejpépet, mindig 2 féle van itthon, mert uzsonnára is ezt kap, megeszik olyan 180 ml vízzel hígítva, van, hogy eszik utána tízóraira még gyümit. Uzsira csak tejpép. Ebédre 160-170 főzeléket eszik meg, van, hogy kap utána baba pudingot, ezt néha a tízóris gyümölcs helyett adom. Tápszert reggel, este, és a délutáni alvás előtt eszik. Mi először az ebédet, utána a tízórai majd az uzsonnát váltottuk ki.
2013. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!