Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy zajlik a babák kuszo-mász...

Hogy zajlik a babák kuszo-mászo periodusa azoknál, ahol az egész lakásba járolap van?

Figyelt kérdés
Hogyan oltoztetitek,nem uti be a fejét ha lekoccan a feje a padlora ? ilyesmikre gondolok... Lassan eljon nàlunk ez a korszak és bàr padlofutésunk van,egész nap nem futunk,foleg,h màr nagy hidegek sincsenek.
2013. márc. 2. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, nálunk laminált padló van alatta egy vékony filcszerű anyag utánna beton, kemény is hideg is, én is félek ettől! :(
2013. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
adj rá plusz zoknit, esetleg harisnyát, de jobb időben már az sem fog kelleni. Nálunk túlnyomórészt járólap és parketta van, szintén padlófűtés. Hát, sokszor koppant a buksija, de így tanulják csak meg, hogy mire kell vigyázni. Szülőknek mindenesetre elég stresszes időszak...
2013. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém most kezd mászni, épp nem megy a padlófűtés, és egy harisnya, mackónadrág, body, és vékony hosszú ujjú póló van rajta (tiszta kosz lesz), nem mosok fel többször mint előtte, és általános virágillatú felmosót használok. Szerinem a legfontosabb csak az amire figyelni kell, hogy csúszik neki a padló, először egy kisebb szőnyegen gyakoroljon. Igen, a fejét beüti többször is, ordít mint a sakál, de hát meg kell neki tanulni, hogy kemény, és vigyáznia kell. Ne aggódj, naponta többször is be fogja verni, nem lesz baja.
2013. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 baad válasza:
Hosszú gatyó általában elég, de szerintem ne akard kibélelni az egész lakást, hogy ne tudja megütni magát, ez a tanulás folyamatát képezi. A sarkokra rakj védőt, oda ne tudja beütni magát.
2013. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De, lekoccan a feje, de ezt tök normális, semmi baja nem lesz, ha nagyobb lesz sokkal nagyobbakat fognak koppani.

Leesnek a székről, stb...

2013. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
vettünk egy hatalmas szivacsot,azt leterítem,és azon mászik.nálunk kandalló van,és egy zoknit,nadrágot,rövid ujjú bodyt,és hosszú ujjú pólót adok rá.22 fok van bent.sokszor megizzad,mert nagyon mozgékony.túl sok sarok nincs,a dohányzó asztalt levittük az alagsorba ideiglenesen,a tv a falon van,a kanapé pedig ugye puha.szerintem valami puhábbat mindenképp teríts le neki,mert ha beüti fejét,az fájni fog,és lesz sírás-ordítás.
2013. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:

(triko ha hideg van) rovid ujju body, hosszu ujju polo, harisnya, melegitonaci vastag zokni, reggel pulcsi vagy melleny.

nalunk ahol a baba mozog ott javaban jarolap van, nincs padlofutes. egy helyre, ahol a jatszo sarok van a konyhaban leteritettem rgy kb 3 nm nagysagu jatszoszonyeget, ha fazik, visszamaszik vagy visszateszem ra.

az, hogy kemeny... hat az elet ilyen, a koppanasokat is meg kell szoknia, de hidd el hetrol hetre ovatosabb lesz!:-)

2013. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én tavasz/ösz csak harsnyát adtam rá, télen pedig, ha hideg van (15fok alatt) akkor harisnya +nadrág, felül csak body, vagy néha plusz póló, de azt s csak mert épp az ment a gatyához stb... 1éves a lányom, 3× volt eddg beteg! Nyugi ne aggódj, a pelenka véd a felfázástól, és ő sem buta, ha hidegnek érzi rámegy a szőnyegre... A feje párszor koccolt, de talán 3-4nap volt, míg párszor volt ilyen baleset, utána mindenbe belejött és már nem volt gond! Ez a parkettásoknál/szőnyegeseknél is megtörténik! Na meg a baba habtusától is függ az esések száma...
2013. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lányom 2 nap múlva 6 hónaposan, 5 hónaposan kezdett kúszni, 5,5 hónapos kora óta mászik. Nincs padlófűtésünk, van két szoba a hol padlószőnyeg van, a másikban parketta+középen szőnyeg, a konyha, fürdő, előszoba, mosókonyha járólap. Azért írom,mert nekem már kúszva bebarangolta a lakást. A szobájába a padlószőnyegre terítettem plédet, de felesleges volt,mert állandóan lemászott róla.

Ő utálja a meleget, lakásban 22-24 fok, de ez a max. Rajta r. ujjú body vékony felső, naci és zokni. Ennél több ruhát nem tudok ráaadni,mert szakad a víz, nem fázott meg szerencsére:):)


A koppanás, nem tudsz vala mit kezdeni, nálunk második baba, de elég stressz időszak volt az eleje, és msot a hét,mert megtanult ülni is, és néha elfelejtette, hogy el lehet dőlni. 4-5 alkalom után ügyesek már ők:):)

2013. márc. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!