Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi, alig tapintható kutacs?

Kicsi, alig tapintható kutacs?

Figyelt kérdés
Ezzel kapcsolatban néhány hete,már tettem fel kérdést.Most három hónapos a kisfiam,múlthéten voltunk fejlődésneurológián.A papíron alig tapintható kutacs és csontosodási zavar áll.A doktornő szerint csónakfejű már nem lesz a gyerek,mert az már kialakult volna.Viszont ez a kutacs valószínű négy hónapos korára benő.A védőnő és a neurológus is azt mondja,hogy annyi az egész,hogy nem lesz olyan nagy feje...Tudja valaki,hogy ez centibe mégis mekkora eltérés az átlagtól?Egyéves koráig vissza kell járnunk fejlődésneurológiára három havonta.Én egyáltalán nem nyugodtam meg.Szerintetek,ha kérek beutalót koponyaultrahangra,azzal meg tudják nézni,hogy a varratok mennyire csontosodtak el?Meddig kell még aggódnom,a gyerek húsz éves koráig?Kérlek titeket,aki hasonló helyzetben van segítsen!!Köszönöm!!
2013. márc. 2. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Bár nem jártam hasonló cipőben, keresgéltem a neten, ezt találtam:


"Előre bocsájtva megnyugtatom, hogy rendkívül ritkák a kutacsok gyors elcsontosodásából adódó problémák.

Ha keménynek tapintjuk a nagykutacs területét, még nem jelenti azt, hogy a koponya nem tud tágulni. Az agy térfogata igen aktívan nő kb. egy éves korig. Ilyenkor az összes varrat mentén egyenletesen tágul a koponya térfogata. Ha ez mégsem következik be, igen korán idegrendszeri tünetek alakulnak ki. A csecsemőn egyértelműen észre lehet venni a zavart fejlődést.

Ha rendszeresen (legalább havonta) elviszik tanácsadásra, a védőnő vagy gyermekorvos biztosan észreveszi a bajt. Rendszeresen mérni kell a koponya körfogatát. Az időre született újszülött fejkörfogata átlagosan 34 cm. Egyéves korig 9-10 cm-t nő. Nagyon fontos, hogy ha kisebb ez az érték, akkor először nem a koponya kicsinységére kell gondolni, hanem arra, hogy az agy fejlődésével lehet valami probléma. Ha az agy nem fejlődik jól (kisebb) azt a neurológiai vizsgálatok jól kimutatják.

A D-vitamin a szokásos adagokban adva nem okozhatja a kutacsok gyorsabb záródását.

Az Önök esetében biztosan semmiféle probléma nincs. A kutacs kemény tapintása csak variációs jelenség.

Esetleg egy koponya ultrahang vizsgálatot el lehetne végezni az agy fejlődésének és a kutacs állapotának tisztázására.

Dr. Varga László"


Még olvasgattam pár fórumot, szinte mindenki elment legalább egy ultrahangra. Sokaknak nem kell vele csinálni semmit. Amíg a fejkörfogat normálisan nő, addig nincs gond. Voltak páran akiket megműtöttek, hogy rendesen tudjon nőni az agy. A fejlődésneurológián nem csinálnak CT-t?

2013. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)Nem csináltak sem ct-t sem ultrahangot,csak neurológiai vizsgálat volt.De könyörgöm,azt én is,a védőnő is és a gyerekorvos is látja,hogy a gyerek normálisan fejlődik szellemileg.Ő már a harmadik gyermekem,tudom,mikor mit kell nekik csinálni.Viszont a gyerekorvos,meg a védőnő is hülyének néz,hogy ragaszkodnék az ultrahanghoz.Azon azért gondolom,látják a varratok milyenségét,hogy mennyire csontosodott el...
2013. márc. 3. 08:09
 3/9 anonim ***** válasza:

kétoldali rtg-en látszanak a varratok.

Hogy van a kisfiad?

2013. ápr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,jól van.Nem sikerült kikönyörögnöm az ultrahangot,a védőnő is csak totál hülyének nézett,hogy minek ezt túlaggódni.Egy hete másik védőnő van,szerinte nem lesz baj.A koponyamérete a korának megfelelő,nem is deformált.A kutacs már csak erősebb tapintással érezhető,maximum gombostűfejnyi.4 hónapos,remélem nem lesz baj!:)
2013. ápr. 11. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, kisfiamat kellett műteni a becsontosodás miatt. Majd megírod, hogy mi lett a kisfiaddal (pár hónap múlva)? 1 éves koráig kell műteni, ha kell.
2013. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Neki tulajdonképpen az a bizonyos csónakfeje volt?Vagy miért kellett műteni és mikor?Kutacsa mikor nőtt be?Jól van most??
2013. ápr. 11. 18:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Kisujjbegynyi kutaccsal született, 3 hónaposan már nem volt tapintható, 2 oldali rtg igazolta és a ct, hogy a varratok csontosodtak. Nem csónakfej, attól függ, hogy hogyan torzul a fej, hogy melyik varrat csontosodik el. Neki hátul lapult el a feje.

4 éves múlt, iszonyú rossz természet, folyamatosan magatartási gondok vannak vele.

Egyébként értelmes.

2013. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mikor a kutacsa benőtt,titeket elküldtek vizsgálatokra?Az orvos meg a védőnő nem foglalkoznak vele,csak azt mondták,hogy nem baj.A fej nem deformált(szerintük nem is lesz)a mérete is normális.(42 cm)Azt viszont még nem sikerült kiderítenem,hogy meddig kell ezektől a deformálódásoktól tartani.Mikor műtötték a kisfiadat?Egyébként a természetét nem gondolom,hogy befolyásolta,mert az én nagyfiamnak semmi ilyen baja nem volt,mégis olyan természete van,hogy én mint az anyja nem tudom elviselni...
2013. ápr. 12. 11:32
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok. Miujsag a gyerekekkel?
jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!