Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden hétvégén összeveszünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden hétvégén összeveszünk ebbe bele lehet fáradni? Miért kell mindig a kaján veszekedni? Ebben az élethelyzetben én egyenlőre nem akarok házasságot sem, gyereket sem.

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel nemrég költözünk össze, de azt hittem hogy minden jobb lesz ha külön élünk, mert otthon laktunk és úgy korlátozottak voltak a lehetőségeink.

Mindig minden apróságon összeveszünk, de én már ezt annyira unom. Párom sokallja hogy havi szinten 25-28 ezer ft elmegy kajára. Pedig szerintem ez egyáltalán nem sok. Mindig főzök, mindennapra van kaja. Hétvégén főzök 4 félét, plusz mindig van sütemény plusz valami kalács vagy reggelizni való kaja is. Nekem szombaton vagy vasárnap rámegy 6 órám a sütésre, főzésre. Pénteken kitakarítom a házat, ez vagy 4 óra. A kaját mindig én fizetem, és mindig hétvégén kiszámolom hogy mennyi a fele, mennyi pénzt kell ideadni, de mindig sokallja, és mindig 20-30 percig tart mire tételesen elmondok neki mindent, hogy melyik nap mint vettünk. Felvetettem már neki azt a lehetőséget is hogy legyen egy külön pénztárcánk, amibe beleteszünk mindketten 15-15 ezer ft-ot és ebből vesszük a kaját, de neki az úgy nem jó, mert nem akar ennyi pénzt egyszerre kivenni a pénzéből. Azt is mondtam neki, hogy akkor ha veszek valami t adja ide még aznap a felét, hogy ne felejtsük el, de az neki megint nem jó, mert nincs aprója,hogy ideadjon 600 vagy 1200 ft körüli összeget, meg amúgy sem megyünk mindennap boltba, ezért marad a hétvége amikor elkérem a héti pénzt a kajára. Néha kitalálja, hogy ne vegyünk a héten semmit, nem eszünk, vagy eszünk amit találunk, vagy akkor főzzek abból ami van itthon stb. Máskor meg rájön a vásárlás mánia, és 6-7 ezer ft-ot költünk el egy nap mert kitalálja hogy neki most kell sajt, hal, hús meg bor... Pedig abból a 25-28 e ft-ból van itthon minden féle kaja, édesség is, hús is, gyümölcs is, alkohol is.. Állandóan azon problémázik hogy sok pénz megy el kajára. Házimunkában semmit sem segít, hogy az a nő dolga. Rám marad a porszívózás, sepregetés, hólapátolás, feltörlés, mosás, vasalás, ruhák elpakoása, mosogatás, törölgetés, portörlés, főzés minden! Az is idegesít, pedig azt hittem nem fog idegesíteni, hogy ő van hogy egész hónapban a szokásosnál is lustább, rugalmas munkája van, úgy osztja be az idejét ahogy akarja, van hogy egész hónapban reggel 10kor kel fel, és van 12óra mire megreggelizik, meg a kutyának ad enni. Sőt már 2 hónapja ez van. Én meg hazaérek 5re, és jön a sok házimunka. Este meg már 10kor alszok, mert ha 7 órát nem alszok akkor nem bírom ezt a rengeteg mindent, munkahelyemen is koncentrálni kell, irodai munkám van, figyelni kell. Ő meg éjszaka éjfélig, meg hajnali 1-ig tv-zik ami sokszor zavar, hiába halkíja le, nem tudok aludni a fénytől meg a mászkálásától és néha már mérgesen szólok rá hogy kapcsolja már ki, mert nekem reggel kelnem kell. Hozzá kell még tegyem, hogy nekem még tanulnom is kellene, amire alig jut időm, mert akkor 8 hónap és nem fognak tudni tovább alkalmazni a jelenlegi helyemen, mert nem lesz meg a végzettségem.

Kaján sprólni akar, ő fogja és heti 2-3x hazamegy enni az anyjához, de ne vásároljunk, én meg egyek olyankor amit akarok. De fát vágni meg lusta, meg befűteni, hogy azzal milyen sok idő elmegy neki, fűtsünk gázzal, szóval dobjunk ki az ablakon még havi 30 ezret a gázra is, hiába vettük meg a fát, mert ő lusta. Mondtam már neki hogy ez így nem buli, én sem rendelem a kaját étteremből, mert hogy nekem nincs kedvem főzni, mert akkor nem 25 ezer kellene kajára, hanem sokkal több.

Mindig az ő kénye-kedve szerint kell élni, mindig hozzá kell alkalmazkodni, meg pakolni utána, mert olyan mint egy gyereke. Én már ezt unom. Pedig még alig élünk együtt fél éve. Nekem eszem ágában sincs hogy hozzámenjek, hiába a menyasszonya vagyok. Ő meg már gyereket akar. Mégis minek? Hogy még a gyerek nevelés is 98%-ban rám szakadjon? Meg a háztartás? Munkám nem lenne, csak a gyerek meg a háztartás, időm sem lenne elmenni 1 órára 1 héten valahova, mert nem lehetne rábízni a gyereket. Nekem így nem kell gyerek. (szeretnék majd többet is, de nem egy ilyen pasi mellett)

Beszéltünk már 1000x ezekről a gondokról, de nem jutunk 1ről a 2re. Az ő lakása, ha nem tetszik így ez az élet nekem akkor költözzek el.

Hát én el is költöznék, ha lenne hova.

EGy lehetőségem van csak, vagy a fővárosba, vagy küldölre, mert anyámékhoz nem lehet és nem is akarok.

Szerintetek jól van ez így? Hogy én alkalmazkodok, mindent megcsinálok itthon? Komolyan idegesít hogy ő meg nem csinál semmit. Én már ezt így nem bírom. Folyton fáradt vagyok.



2013. febr. 9. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Jól látod a helyzetet, ilyen emberrel nem lehet élni. Pontosabban lehet, csak nem érdemes.

Az exem volt ilyen, én hülye meg öt évig mostam-főztem-takarítottam rá. Nem kellett volna.

Te ne ess ebbe a hibába, költözz el minél előbb. Ha a szüleidhez nem akarsz, akkor barátokhoz, vagy a fővárosba vagy tökmindegy, átmenetileg munkásszállóra is mehetsz vagy egy kis szobát kivehetsz albérletbe.

Ha nem az a vágyad, hogy egész életedben azt csináld, amit most,akkor úgyis lépni fogsz. A kérdés csak az, hogy mikor. Jobban jársz, ha minél előbb :)

2013. febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ajajjj, lehet nem jól választottál...

A válasz passz, ha nem változik meg, már pedig miért változna, akkor bele fogsz fásulni, majd jön hozzá a kevesebb szex, stb., stb., ....

2013. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg kell leckéztetni, ha akkor sem veszi észre magát, akkor jobb ha gyorsan keresel magadnak egy saját lakást. Ne vegyél egy hétig kaját, majd eszik, amit talál otthon. Te kompromisszumkész voltál, ő meg csak kifogásokat keresett. Nem jó neki semmi. Ha tényleg rugalmasabb a munkája, igazán kitakaríthatna, meg ha te érsz haza később, ő is várhatna étellel. Az a baj, hogy mindent megcsinálsz ő meg szépen elkényelmesedett. Nem szeretem azt a szót, használni, hogy szakítás, mert mindent meg lehet oldani két érett ember között. Írod, hogy alkalmazkodsz, ne tedd! Csináld azt ami neked jó, ha aznap nem lesz meleg étel, akkor nem lesz, ha ez a baja, hogy sok pénz megy el a kajára, ami szerintem nem sok...
2013. febr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Te jó ég. Nem, ez így egyáltalán nem jó. Cseléd és szakácsnő vagy. Már ez önmagában nincs rendben. Beszélned kéne vele. Ha szerinte sok pénzt költesz, próbáljon egy hétig ő vásárolni és kaját csinálni minden napra.

25/N

2013. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá ne menj ehhez az emberhez!!!

Önző,lusta,ha fél év együttélés után ilyen gondolja bele mi lesz 10 év után ?

2013. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Úristen... te komolyan kibírtál így fél évet? Mi az, hogy a házimunka a nő dolga? Nem a 19. században vagyunk! Ha ennyire rugalmas a munkaideje, simán besegíthetne egy csomó dologba... nagyon jól teszed, hogy nem akarsz gyereket vállalni így. Ha továbbra sem javul a helyzet és nem segít semmilyen elbeszélgetés, akkor hagyd el. Így nem lehet élni, mint valami cseléd...
2013. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem állapot!gondolom már te is kezded belátni.Nekem is volt ilyen kapcsolatom..ilyennek szülnél gyereket?Ezen azért gondolkozz el..majd rászól a gyerekre hogy megeszik 10deka párizsit (vagy bármit)kenyér nélkül és hogy mennyit eszik stb....Kell ez neked?

Szerintem a 25ezer nem sok kajára sőőőt

oszd el 30-31nappal...mindez 2 főre.

Mi is ketten vagyunk havi 35-40 a kaja minimum(+tisztítószerek..stb) nálunk van speciális étrend is cukor helyett xilit stb..de ez nem okozhatja vita tárgyát.Ő esetleg költ valami extrára??(cigi...stb??)

Ha igen akkor ő spóroljon azon.

A lényeg,hogy ahogy lesz lehetőséged nézz egy albérletet akár más csajokhoz is beköltözhetsz társbérlőnek még az is jobb lenne,ez az ember semmibe vesz.

2013. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 érzékek birodalma válasza:
Szabadulj meg tőle minnél előbb, mert csak rosszabb lessz...Méghogy éjjel 1-ig tévézik és zenét hallgat, akkor veled mikor foglalkozik? Amúgy pedig a leirottak alapján egy lusta dög, bocsi. Az ilyen pedig nehezen változik meg, dolgozhatsz mellette egy életen át. És tudod mi lenne még szép tőle? Nem tudom mennyit keres, de szép gesztus lenne, ha azt mondaná, hogy ő adja a kajára a pénzt, te pedig inkább költsd magadra a pénzed. Nálunk igy van legalábbis, minden héten kapok tőle egy bizonyos összeget kajára, van hogy elköltöm, de van hogy 2 hétig is elég, attól függ. Kezdj új életet, nem vagy rabszolga.
2013. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Huh, azt hittem csak 3x kell majd bemásoljam de úgy tűnik tévedtem:


Szia, most ezt a válaszom 3 kérdéshez is bemásolom, mert mindre ugyan azt tudom tanácsolni: Mi 7 évig éltünk együtt a feleségemmel mikor mindkettőnknek elege lett. Ez persze betudható annak is, hogy másfél évig külön éltünk külföldre költözésem miatt. De azt is azért, hogy őt és a fiamat kihozhassam magamhoz. Mindegy. Nos amikor kijöttek megromlott a kapcsolatunk. Azt hittük de jó lesz újra együtt. Tévedtünk. Annyira elszoktunk egymástól, hogy már minden idegesítette a másikat. Hogy miért ott ül, mit csinál, miért eszik stb. Annyira elharapódzott a helyzet, hogy már majdnem elváltunk. Mikoris végül kiborult a bili és mindenki elmondta az addig elszenvedett sérelmeit, és gondjait panaszait. Ki-meg-át beszéltünk mindent. Újra akartuk kezdeni. Az alapoktól kezdve építettük újjá a kapcsolatunktat. Nem mondom hogy nehéz volt, mert hazudnék. Kib*szottul de k*rvára nehéz volt!! Mindkettőnknek alkalmazkodnia kellett. Itt nem volt olyan, hogy csak én vagy te. Csak olyan létezett: MI. És erre minden felmerülő probélmakor emlékeztettük a másikat és együtt oldottuk meg. Megbeszéltük, hogy jó én ebben engedek, te pedig abban. Volt, hogy be kellett látni, hogy hibáztam. Na ez a legnehezebb. De megéri. Higyétek el MEGÉRI. Most egy éve volt annak, hogy majdnem elváltunk. Mindketten elmondhatjuk. hogy boldogabbak vagyunk mint amikor kimondtuk az igent. Kívánom, hogy nektek sokkal könnyebben menjen a problémák megoldása és megbeszélése. Ne várjatok vele a véksőkig. Lehet ti nem lesztek olyan szerencsések amilyenek mi voltunk. Ne hagyjátok ennyire elfajulni a dolgokat. Minél hamarabb léptek annál könnyebb lesz. De a kulcsszó: EGYÜTT. Ha csak az egyik akarja de nagyon, 2x annyira, sz*rt sem ér. Higyjétek el. Mi átéltük. A párom nagyon akart engem és a kapcsolatot és én annál jobban húztam el, mert úgy érzetm megfolyt. Remélem tanulságos mindenkinek a történetünk és nem hiába gépeltem be...

2013. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!