Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsöde vagy gyesből megélni?...

Bölcsöde vagy gyesből megélni? És ha nincs bölcsöde vagy nem veszik fel? Családi napközi milyen? Mi lehet a megoldás? Hogy oldjátok meg ha nincs segítség sem? Vagy mi a tervetek, akik hasonló cipőben jártok?

Figyelt kérdés
Igaz,hogy még csak 6 hós lesz a kislányom,de sajnos már muszáj hogy foglalkoztasson ez a téma.Valószínűleg az az eredeti terv helyett hogy itthon maradok vele végig mégis muszáj lesz visszamennem dolgozni nyilván az anyagi okok miatt.Jelenleg azt gondolom nagyon nehezemre fog majd esni de azon szerencsések közé tartozom akit várnak vissza.Bölcsöde nincs helyben,én egy közeli nagyvárosban dolgozom,de egy autónk van,amit a férjem használ,és két busszal kell mennem(mennünk majd)tehát ha az egyiket(a helyi járatot) nem érem el a másikat sem fogom vagy nem tudok majd érte menni(a piciért)Családi napközi van a közeli faluban(ami útba esik és a munkahelyem városában is,de kemény pénzekért,bölcsödébe meg állítólag nem veszik fel csak akkor ha már most jelentkeznék,de ki tudja még mi lesz...
2009. szept. 12. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
szia.hát nem vagy könnyű helyzetbe.keress egy megbízható bébiszitert.vagy egy roon,ismerőst ski kiseb honoráriumért válalná a babát.Igaz kiadás lenne,de ha te is keresel akkor megtudjátok oldani,és legalább a babád nem kell kiszakítani itthonról.én itthon vagyok,szívesen vállalnám is,de szerintem elég messze lakunk egymástól,de biztos találsz valakit.
2009. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén zenész! Annyi különbeséggel, hogy nálunk van bölcsi, de a 40 helyre kb 200 jelentkező van szóval esélytelen. Én Pest mellet lakom, de pesten dolgozom, a bajárás kész macera, és nekem 7-re a munkahelyemen kell lennem, a férjemnek is. Segítségünk nincs, nagyik, papik, rokonok 200 km-re vagy messzebb. Én azt hiszem marad a családi napközi arra az egy évre. Osztottam szoroztam, ha mindent figyelembe veszek anyagilag kb ott leszünk, mint most, semmivel sem marad több a kasszában, mert amivel én többet kapok azt elviszi a családi napközi, de itthon maradni sem tudok, mert a 27-28 ezer forinttal aztán végleg lehúhatnánk a rendőnyt! A lányom most 15 hónapos, és azért abban bízom, hogy kicsit javulni fog a helyzet, mert a törlesztőnk jelenleg duplájára ugrott és addig talán megy vissza valamennyit és ki tudja még mi lesz addig, ahogy Te is írtad.

Hát kitartást Nektek is és bízzunk a legjobbakban.

2009. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mi Németben élünk, és itt is gond a bölcsis hely, de van rengeteg Tagesmutter, ami kb az, mint ez a családi napközi amiről írsz. Itt 5 gyerek van max egy gondozónőnél, a saját házában. Mind 3 év alatti.Szerintem jobb mint a sima bölcsi, mert itt csak 4-5 gyerekre van 1 felnőtt, a bölcsiben meg 20ra:(

Az én kislányom 1 évesen kezdte, szintén azért, mert muszáj volt visszamennem dolgozni. (Magyarországon kívül nincs 1 éven túl otthonmaradás, azaz lehet,de pénz nélkül, meg ha a munkahely megengedi) Nála semmi gond nem volt, 2 hét alatt megszokta, úgy látom most már szívesen megy, mindig csinálnak programokat, mennek más gyerekcsoportokkal találkozni, sport-tánc foglalkozásokra, játszóterekre...stb. Én úgy látom neki tetszik, hogy gyerekek közt lehet. Mióta ez van, nehezebben bírunk vele a szabadnapjainkon, hozzászokott az állandó szórakoztatáshoz, és nekünk is sokkal aktívabban kell vele foglalkoznunk, mint korábban.

Néha szükség van babysitterre is, de azt meg nem szereti, nem tudom miért, azaz szívesen elvan vele, de amint meglátja, hogy megjött, sír, míg el nem megyünk. Utánna pillanatok alatt megnyugszik, de a bölcsibe menet sosem sír, integet mikor ott hagyjuk, ezért gondolom, hogy ott jobban érzi magát. Egyébként a gondozónő azt mesélte, hogy azokkal a gyerekekkel van a legkevesebb gondja, akiket 9 hónapos koruk körül már visznek, mert nekik fel sem tűnik, de 1 év körül már jobban tartanak az idegenektől, meg minden más...ami miatt már gondot okoz a beszoktatás. Ahogy én látom, ez az egész dolog, nekünk, szülőknek rossz, a gyereknek viszont tetszik. Én mindig sírok mikor otthagyom, ő nem, mert már javában játszik a többivel...

2009. szept. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát köszi,azt hiszem marad a családi napközi,akkor talán kijövünk anyagilag és ő is élvezi talán majd,egyébként Székesfehérváron dolgozom mellette lakom és nekem is 7-re kell mennem dolgozni férjem két műszakban 12-zik mellette másodállása van...
2009. szept. 13. 10:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálatok mennyibe kerül a családi napi? Nálunk 60ezer.
2009. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom(a szomszéd faluban mert ott van a legközelebb)kajával együtt kb 40-45 ezer miért?
2009. nov. 3. 19:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert nagyon sokba kerül. Nem tudom,hogy Bajnaiék miért gondolják, hogy minden kisgyerekes család ezt meg tudja fizetni és ez megoldja majd a 05-1-2-3 éves gyerekek elhelyezését a bölcsődék számának növelése a 3 éves gyes helyett. :(
2009. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van,de sajnos kicsinyek vagyunk...Amúgy én is ezért gondolkozom hogy megéri e visszamenni és nem együtt maradni még egy évet és idegenre bízni
2009. nov. 4. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!