Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sárga pisi megfázást jelent?

A sárga pisi megfázást jelent?

Figyelt kérdés

Idáig teljesen áttetszőt pisilt, ma viszont meglocsolta a pelenkázót miután kibontottam, és láttam hogy nagyon sárga... megfázott? Amúgy nem szipog, semmi más baja nincs... (csak fogzik... gondolom, mert bár az ínye sincs megduzzadva nem tudom másra fogni a nyűglődést miután már elaludt...)

5 hós kislány


2009. szept. 12. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy rosszul, de én úgy tudom akkor is lehet sötétebb a pisi, ha kevés a folyadékbevitel.

Próbáld többet itatni, hátha lesz változás!

2009. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól tudja az első, a sárga, vagy sötétebb pisi folyadék hiányt jelent. Nem kell megilyedni, ez nem feltétlen baj. Ha sokat iszunk, akkor a vese a szervezet számára felesleges vizet kiengedi, így a pisi halványsárgás, híg lesz. Ha kevesebbet iszunk, akkor a vese ugyanazt a méreganyag mennyiséget kevesebb vízben engedi ki, ezért lesz sötétsárga, és töményebb "pisi" szagú a vizelet.

Tehát a babád kevesebb folyadékot ivott az elmúlt pár órában mint szokott. Ha szopizik, akkor tedd gyakrabban cicire, ha mást eszik, akkor kínálgasd folyadékkal (víz, tea, amit szoktatok).

Ezek alapján, lehet hogy azért nyűgös, mert szomjas. Az is lhet hogy valóban fogzik, a fokozott nyáladzás is folyadék vesztéssel jár, tehét többet kell itatni.

2009. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tápis... az a baj, hogy mostanában még annyit se hajlandó inni mint korábban... (de már hetek óta...)
2009. szept. 12. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!