Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen volt gyermeketeknél a...

Milyen volt gyermeketeknél a bárányhimlős időszak?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos, most bárányhimlős. Anyukák, légyszives írjatok, a ti gyermeketeknél milyen volt? Mire számítsak? Mennyi idős volt gyermeketek, amikor elkapta?

Az én kislányomnak tegnap óta hőemelkedése van, mondjuk kb fél órája már 38.3 (levonva a fél fokot). 3 nagyobb, hólyagos kiütése van (szemöldöke felett, nyakán és fenekén), és 5-6 kisebb sima pötty a hátán, combján, hasán.


2013. márc. 4. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

5 éves volt a fiam mikor kijött rajta nyáron. Fél óra leforgása alatt tele lett pöttyökkel, mindenhol.

Volt egy kis hőemelkedés közben, de semmi extra pár nap alatt szépen gyógyult, hegmentesen. (lekopogom)

2013. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem január-februárban voltak bárányhimlősek a lányaim. A nagyobb hozta az oviból, ő 4,5 éves. Rajta kevesebb pötty volt, bár az arcán is volt, el is kaparta a homlokán meg az orrahegyén....

A kicsi pontosan a nagyobb első pöttyei után 2 héttel lett pöttyös, neki sokkal több jött, viszont az arcán egy sem. Ő 2,5 éves.

Mindkettőnek enyhe hőemelkedése volt az első pöttyök estéjén és az első éjszakát vakarózták át, amikor már puklik lettek a pöttyökből,akkor mindkettőt legalább 4x be kellett szórnom a mentolos hintőporral.

Az első pár nap volt rosszabb, akkor többször zuhany és porozás, meg a kisebbnek volt a nyelve hegyén is egy pötty, amitől nem tudott enni.

Sajnos még mindig látszanak a piros kis foltok, nagyon lassan múlik a kis bőrükről, de összességében sokkal könnyebben átestek rajta, mint amire számítottam.


Mielőbbi gyógyulást nektek is :)

2013. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!