Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babámnak este mit...

5 hónapos babámnak este mit adjak, ha nem elég az anyatej? Tápszert, vagy inkább délután váltsak ki egy evést tejpéppel?

Figyelt kérdés
Most fogyott el a lefagyaztott tejem, eddig csak anyatejet kapott. Tegnap este öklendezett a tápszertől. Váltsak más tápszerre vagy a délutáni evést váltsam ki inkább?
2009. szept. 12. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Délelőtt adj neki gyümölcsöt!

Hozzátáplálás! Hallottál már róla?

Én tápszert nem adnék.

2009. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A délelőtti gyümölcsevés miben oldja meg az esti problémámat?
2009. szept. 12. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan kiválthatsz egy délutáni evést tejpéppel, már 4 hónapos kortól adható nekik, az én lányom imádta.


Aztán ha van még tejed, akkor szopizzon, és ha még éhesnek látod, akkor szerintem egy másfajta (esetleg vaníliás?) tápszert próbálj ki nála.

2009. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A déelőtti gyümölcs semmit nem old meg szerintem. Adhatsz neki ízesített tápszert (van vaniliás, banános) vagy tejpépet (ami valójában valamilyen gabona tápszerrel keverve).


Miből gondolod, hogy nem elég este a tejed?

2009. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk azt tanácsolták, hogy adjak neki, fürdetés előtt tejpépet. Kb fél adagot (előszörre lehet, hogy kevesebb is elég), aztán mint máskor alvás előtt szoptassam meg.
2009. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mit old meg a gyümölcs?

Át kell szoktatni a gyereket rendes kajára, nem pedig tápszerezni az egyébként szopizós csecsemőt 3 éves koráig.

Én elkezdeném a gyümit délelőtt, hogy szokja, + este tejpépet a szopi előtt.

2009. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
estére már nekem is kicsit kevesebb a tejem, így nap közben egy mellből, de este két mellből etetem és így elég neki
2009. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Reggel: 170-200 ml anyatej

Délelőtt: már csak 70 ml anyatej van (tudom, mert mérem a babát. Ugyanis egy ideig nem gyarapodott, de egyáltalán nem sírt, pedig még kért volna. Egy ideig nem pótoltam, mert nem syr, biztos nem éhes. De amikor hetekig nem hízott, adtam neki és mindig elfogadta) Ilyenkor kapja meg azt, amit előző este és délben kifejtem

Dél körül: főzelék+tea

Délután: 70 ml anytej+ ?????? (Na, itt vagyok meglőve)

Este: 50-60 ml anyatej +??????? (dettó)

2009. szept. 13. 07:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Délután: Gyümi + a tejci

Este: Tejci + tejpép

2009. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!