Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire veszelyes 1 eves...

Mennyire veszelyes 1 eves kisfiamra nezve hogy ajakherpeszem van?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikket, amiben egy kisfiu eletet vesztette, apukaja puszijatol (szajra puszi volt).

En nem szoktam szajon puszilni, plusz most hogy kijott a herpeszem meg az arcat sem puszilom meg, csak a fejecskejet. Mennyire legyek ovatos, mire figyeljek oda??? Akinek volt mar herpesze mit csinalt??


2013. márc. 6. 12:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze magat a herpeszt kezelem, kremek egyeb. De itt arra gondolok, hogy pl. esti altatasnal jo ejt puszi vagy csak napkozben amikor hozzam bujik.
2013. márc. 6. 12:04
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem most ne puszilgasd!
2013. márc. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

persze, mindenkepp elkerulom de tenyleg ennyire veszelyes lehet a gyerekekre nezve???

a cikkben mondjuk egy 2 honapos baba vesztette eletet, kisfiam viszont mar 1 eves, na de attol meg aggodom

2013. márc. 6. 12:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Túlparázod!

Lányomnak fél évese volt először herpesze, azóta évente 4-6x semmi baja, él!!!

Mindenbe bele lehet halni, ha nem kezelik, és elfertőződik!

Egy sima megfázásba is bele lehet halni, de egy karcolásba is!

2013. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

első vagyok!

Azért szerintem amit a cikkben olvastál elég szélsőséges! Amit pedig a második válaszoló írt, hát... nem tudom, nem túl jó dolog, h a babád többször is herpeszes volt! (nem megsérteni szeretnélek). A páromnak egyszer volt eddig herpesze (1éves a lányom) addig míg teljesen elmúlt, ugyan úgy ölelte, stb... de nem engedte, h a szájához nyúljon, és puszit sem adott addig... nehéz dolog, tudom én! De ennyit szerintem ki lehet bírni! Gyors "gyógyulást"!

2013. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenkepp elkerulom a puszilgatast, es amiota kijott azota oda is figyelek hogy ne pusziljam meg. Ovatos vagyok.

Lehet hogy tulparazom, de nem akarom hogy a kisfiam elkapja a herpeszt, hisz nekem sajnos evente van hogy 2-3 alkalommal is elojon, de volt hogy ettol surubben is volt mar.

Mindenkinek koszonom a valaszat.

2013. márc. 6. 12:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel voltam már herpeszes és piszkosul kellemetlen dolog. Viszketett, égett, zavart, hogy feldagadt, húzódott, stb. Na már most ha én ezt magamnak nem kívánom, akkor a gyerekemnek meg főleg, szóval igen is mindent elkövetek azért, hogy ő ne kapja el. Lehet vannak, akik ilyen lazán félvárról veszik a dolgokat, de én nem. Ha nem is parázom túl, hogy te jó ég, nehogy belehaljon, de kellemetlenséget se akarok neki okozni. De ezek szerint ez másnak tök mindegy.

A cikket én is olvastam, de úgy emlékszem, hogy ott még annak a babának nem volt rendesen kialakult immunrendszere és ezért történt meg a tragédia.

És igen, volt már herpeszem, amióta megvan a kisfiam. Nem puszilgattam olyankor egészen addig, míg teljesen el nem múlt. Max. a feje búbját. Mindig ügyeltem az alapos kézmosásra, hogy ha véletlenül a számhoz értem, utána egyből mentem kezet mosni és addig nem értem hozzá a fiamhoz. Illetve ilyenkor a poharakat, evőeszközöket szintén forró vízbe beáztatom, jó alaposan elmosom, mert a magas hőfok pusztítja a kórokozókat, így evőeszköz által sem lehet másnak átadni.

2013. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolso, koszonom a valaszod. En is ugyanigy vagyok vele. Nem akarom hogy elkapja a fiam, es atelje mivel jar egy herpesz. Engem meg szokott viselni, mert sajnos nagyon nehezen mulik el, viszket, faj, eg, minden bajom van tole. Utalom. Na ezt nem akarom a fiamnak.

Inkabb csak azert erdekelt a dolog mert amit olvastam cikket, hirtelen ledobbentem, es eszembe jutott hogy basszus nekem is szokott herpeszem lenni, illetve jelenleg van is. Hihetetlen sajnos mik vannak.

En ugy gondolom jobb az ovatossag.

Koszonom mindenki valaszat.

2013. márc. 6. 12:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok, lányom ahányszor lázas lesz, vagy megfázik, kijön a herpesze!

Nekem sosem volt.

Ferjemnek szokott lenni, de a gyerek sosem kapta el tőle, vagy fordítva!

2013. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 4-esnek amúgy találtam egy kis olvasnivalót a herpeszről:


Szövődményei lehetnek súlyosak, mert átterjedhet a szem szaruhártyájára, az agyra vagy a májra – különösen a daganatos, AIDS-es és a súlyos fertőző megbetegedésekben szenvedők esetében –, s ekkor már maradandó károsodásokat okozhat. A szemre átterjedő, kezeletlen fertőzés látászavarokat, látáskárosodást okozhat. A herpes simplex következtében májgyulladás, herpes-hepatitis is kialakulhat. Az agyra átterjedő vírusfertőzés következménye lehet a halálos kimenetelű agyvelőgyulladás, a herpes encephalitis. A súlyos szövődmények a gyermekkori herpeszes megbetegedésekkor is felléphetnek.


A herpesz vírus megtámadhatja az anyaméhben lévő magzatot és az újszülöttet is. Az előbbi esetben általában a méhlepény is megbetegszik. A fertőzésért többnyire az anya nemi szervein is fellelhető un. kettes típusú herpesz vírus a felelős. Legsúlyosabb formájában szepszis lép fel. Megbetegedhet a központi idegrendszer, de enyhébb formájában a csecsemőn is csak bőrelváltozást okoz.


Ha a hólyagocskák felpattannak, gyakori a gennyes felülfertőződés. Veszélyes egy másik szövődmény: a nemi tájékon a hámfosztott herpesz utat nyithat a trepomena pallidum behatolásának, aminek következménye a vérbajos fertőzés. Ilyen esetekben ugyanazon a helyen – néhány hét után – újabb, fájdalom nélküli, tömött duzzanat jöhet létre.

2013. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!