Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mászási probléma megoldása?

Mászási probléma megoldása?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hós. Tudom nincs elmardva.

2 hónapja feláll, és 3 hónapja kúszik. Túl korai minden, de második gyerek, nem tudom oda kötnia földhöz.

Már lépeget a bútorok mellett.

Ez szép és jó, de nem tud mászni. Szeretném ha mászna, mert késöbb az agynak ez kell, de félek hogy már lépeget és nem akar majd mászni. Felülni sem tud, de azt megoldotta, és állásból leül, és stabil is már.


Már sokat agyaltam mit tegyek, és gondoltam meztelenül könnyebb. Tegnap levetköztettem, és csak bodyban letettem a szünyegre. Egyböl négykézláb vágta magát és csak mászott. El sem hittem, hogy eddig képtelen volt mászni, csak kúszott, most meg mint a villám mászott. örültem is nagyon, ma reggelig.

ma reggel felöltöztetve a szönyegre tettem, és elindítottam. a lába rögtön szétcsusztak és kúszott.


nincs padlófütés, és csak egy kisebb szönyeg van lent, meleg sincsen nagyon a nappaliban, nem tudom meztelenül letenni.

Mit tegyek?volt valakinek erre megoldása?



2013. márc. 7. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbálj olyan helyet keresni, ahol nincs pútor, amibe kapaszkodni lehet, és ennek a közepén tologassatok autót, labdázzatok, stb. Ha itt csak kúszik, nem baj, előbb-utóbb rájön hogy tartsa meg a végtagjait négykézláb. Ha pucéran már megy, ruhában is fog sikerülni. Amúgy meg jön a tavasz, szoknya, rövidgatya, nem fog csúszni a térde.

Ha pedig nagyobb lesz, soha ne tiltsd a padlón játszást. még az óvodások is sokat másznak, ha a felnőttek hagyják őket.

2013. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esténként, fürdetés elött fütsd kicsit melegebbre a lakást, és hagyd meztelenül mászni. Pár nap alatt megtanulja jobban a mászást, és utána már sierkül felöltöztetve is. (Vagy a nadrág térdére varrj valami tapadósabb anyagból foltot, ami nem csúszik a szönyegen - ideiglenesen ez is segithet neki.
2013. márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Pontosan nem tudom, hogy mi a gond ha nem mászik a baba, mert csak itt olvastam róla valami olyasmit hogy tanulási gondjai lesznek, illetve nehezen tud koncentrálni. Én is második gyerek vagyok, 6 hónaposan felálltam, nem sokra rá elindultam nővéremet követve. Igaz hogy kicsinek ólábam volt, de az lehet attól is hogy nem voltam csepp baba:D Annyit akartam mondani, hogy lehet hogy igaz ez a nem mászik a baba, gondok lesznek a jövőben, de nekem nincs semmi bajom. 4-en vagyunk testvérek, közölünk egyedül nekem nem volt gondom a tanulással(testvéreim mind másztak előbb, aztán álltak fel), jelesre érettségiztem, most Észak-Angiában járok főiskolára. Ne haragudj az offért, mondom nem értek hozzá, lehet nincs igazam, vagy kivétel erősíti a szabályt, csak megnyugtatni akartalak.
2013. márc. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Mi most vagyunk 6 hónaposak,és tegnap voltam gyerek orvosnál.Mondtam,hogy nem próbálkozik kúszással,meg ezekkel,erre a doki azt mondta nembaj az ő fia is előbb járt aztán kúszott,és mászott.Én is megdöbbentem.amúgy egyet értek a másodikkal.Esténként füts be,és úgy hadpróbálkozzon.
2013. márc. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi családunk példájából kiindulva szerintem egyáltalán nem gond, ha nem mászik. Ez a tanulási problémái lesznek dolog meg úgy ahogy van hülyeség szerintem. Az öcsém minden tidőre megcsinált mégis minden ami "dis"-es az megvan nála. A férjem egy centit nem kúszott vagy mászott és 10 és fél hónaposan ment. Az ég világon semmi baja nincs. Ez is olyan dolog ha dohányzol tüdőrákban fogsz meghalni, hát vagy bejön vagy nem :)
2013. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
Először is megjegyezném, hogy csomó egészséges gyerek van, aki nem mászott. Viszont tény hogy megfigyelték hogy a tanulási nehézségekkel küzdő kisgyerekek jelentős része babakorában kihagyta a mászást. De nem amiatt lettek "betegek" mert nem másztak, hanem amiatt nem másztak, mert már eleve "betegek" voltak. Szóval ha erőlteted azzal semmire sem mész. És amúgy is kicsi az esély rá hogy nálatok is gond lesz.
2013. márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, én szerintem ne aggódj még mászhat, az én első fiam, előbb járt, utána hirtelen úgy döntött, hogy ő nem akar járni és a járás helyett elkezdett mászni, a járást úgy értem, hogy felállt és ha szembe fordultunk a párommal akkor tőlem elment az apjáig, de hozzáteszem, mindig kellett vezetgessem mert máshogyan nem akart közlekedni, mindenki azt mondta milyen hamar fog járni a gyerek, nem esett el, semmi trauma nem érte és mégis egyik pillanatról a másikra elkezdett mászni és 1 éves koráig mászott és csak utána indult el.
2013. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát erről beszélt az én orvosom is:)
2013. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!