Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek 1 éves kislányom...

Szerintetek 1 éves kislányom egy átlagos gyerek? A Te gyereked milyen volt 1 éves korában?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 hónapja stabilan jár önállóan. Egész nap jár kel a lakásban (inkább szaladgál). Rendkívül mozgékony. Játszani csak akkor marad a szobájában ha én is ott vagyok és leülök mellé, de nem köti le 1-1 dolog csak néhány percig. Ellenben minden érdekli ami tilos, a tiltott dolgokkal telefon, távirányító, töltő, kábelek...stb, huzamosabb ideig is eljátszana ha hagynám. Sokszor kapaszkodik fel a lábamon, de ha felveszem akkor nem marad meg az ölemben hanem egyből menne le. Fegyelmezni nem lehet, a "nem" szó teljesen hatástalan. Nagyon szociális lény, imádja az embereket, idegenekkel is haverkodik, sokat mosolyog, nevet, társaságban nagyon jól elvan. Otthon sokat unatkozik, ha ketten vagyunk vagy az apjával van ketten sokszor csak nyűglődik. Állandóan kell hogy történjen körülötte valami mert akkor érzi jól magát. Nem lehet mellette nagyon semmit csinálni mert ha nem figyelek rá percek alatt veszélybe sodorja magát vagy megtalál valamit amit nem szabad... Sokat dumál, 8-10 szót használ, több családtagot is (pl. unokatesó) a keresztnevén nevez meg. 1X alszik napközben keveset (45 perc-1 óra között) éjjel kb 12 órát alszik, de 1X minimum megébred.
2013. márc. 7. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Lányom 1 évesen minden hová felmászott!

Egyedül nagyon szépen eljátszott a játékaival.

Ha teregettem, a vizes bugyikat mindig a fejére húzta:)

Egy szót nem mondott, csak gagyogott, de be nem állt a szája.

Senkitől sem félt, bárkivel el volt, elment.

14-17 aludt délután.

Imádta a Mickey Egér játszóterét!

2013. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom most múlt 1 éves. Ő is már 2-3 hónapja jár teljesen egyedül, a futást próbálgatja. Ha mondom neki "kerekecske gombocska és csip csip csóka" a megfelelő jelzéseket mutatja. Nagyon vidám, élénk ébredés után képes azonnal nevetni, játszani. Kifáraszthatatlan, jön-megy, mászik fel-le, folyamatosan mozgásban van. Imádja a kábeleket, a telefontölőket, telefonálni (mikor felveszi annyit mond: mama) Közvetlen, de nem túlságosan, de elég könnyen barátkozik, produkálja magát ismeretlenek előtt is.

Ha azt mondom neki, nem, akkor elkezdi rázni a fejét és nem csinálja tovább (bár ez még nem mindig válik be :)

Szereti a játékait, de jobban szereti az egeret nyomkodni, a billentyű gombjait felszedni. Teregetéskor ő is a fejére húzza a bugyikat, mindent :)

Szavakat még nem használ (kivéve: baba, mama, na) de egész nap "csacsog" :)

2 szer alszik napközben, de van, h csak estefelé dől ki, változó. Kifejezetten imád enni, de nem dagi az állandó mozgás miatt.

2013. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, átlagos gyermeknek tűnik. Az aktivitása, érdeklődése mutatja, hogy rendben fejlődik. Miért, aggódsz valamiért?
2013. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen oké gyerek. A babák egy része jár már önállóan ennyi idősen, más részük nem, egyiknek sincs jelentősége. A tiltás különbözőképp hat rájuk (11 hónapos kislányom például elég jól szót fogad, a kisfiam ennyi idősen mindent eleresztett a füle mellett), de a pakolás, a tiltott dolgok utáni érdeklődés teljesen normális, pont így kell működnie egy 1 évesnek.
2013. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy kicsit aggódom, ami időről időre felerősödik bennem. Kislányomat kissé túlzottan érdeklődőnek, impulzívnak, (hiper)aktívnak látom a társaihoz képest. Persze lehet hogy véletlen hogy a környezetemben csak "nyugisabb" lustább és zárkozóttabb babák vannak... Nem tudom... Félek nehogy valódi hiperaktivitás legyen belőle. Kérlek ne ítéljetek el hogy ilyeneket gondolok. Azért tettem fel ezt a kérdést hogy nyugtassam magam hogy talán más gyereke is hasonló és ez teljesen normális.
2013. márc. 7. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


Hidd el, minden gyerek más temperamentum. Én is aggódtam a kisfiam miatt, azt nem gondoltam, hogy hiperaktív, de túlmozgásosnak, nevelhetetlennek tűnt. A játszón a többi anyuka vidáman beszélgetett a homokozó szélén, miközben a gyerekeik matattak, én meg órákon át kergettem a sajátomat, mindenhova felmászott, mindenki alól kihúzta a motort, ha nem tetszett valami, odacsapott vagy hisztizett, és akkor még alig múlt egy éves. Most 3 lesz, még mindig elég eleven, gyakran szófogadatlan, de amúgy teljesen normális, gyerek.

A kishúga meg olyan, hogy leteszem, és ottmarad. Ő is pakol, meg próbálgatja magát, de elég kétszer rászólnom, hogy ne piszkálja például a vasalózsinórt, és akkor nem piszkálja. Nagyon érdekes, hogy ugyanazoktól a szülőktől, ugyanolyan nevelés mellett mennyire más a két gyerek.

2013. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!