Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódnom kellene a babám...

Aggódnom kellene a babám mozgásfejlődése miatt?

Figyelt kérdés

Most teljesen tanácstalan vagyok. sok olyan kérdést olvasok ezen az oldalon,hogy sok baba mozgásfejlődése megkésett,és mit kell tenni.


De mi a helyzet,ha egy baba mindent sokkal korábban csinál,mint "kellene".


Ma teljesen ledöbbentem, 6 hónapos a lányom, és feláll, odamászik az ágyhoz,belekapaszkodik,és feláll.

Elég korán kezdett mindent:

-3 hónaposan hasról hátra

-3,5 hónaposan vissza

-4 hónaposan kutyázott

-4,5 hónaposan kúszott

-5,5 hónaposan pár nap különbséggel kezdett el mászni,majd ülni.

És most 6 hónapos múlt egy hete,és feláll:(


Az első gyermekem is koránál gyorsabban fejlődött,na de nem ennyire


2013. márc. 7. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Az én kislányom is ugyanekkor kezdte ezeket, de engem megnyugtatott a védőnőm, hogy ha nem én erőltetem, akkor nem lesz gond. Nekem pedig ő az első babám, és én is aggódtam, de ma már minden oké, 7 hónapos lányka anyukája
2013. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdemes megkérdezni egy védőnőt/orvost hogy árt-e ezzel magának, de megakadályozni úgysem tudod, lekötözni nem lehet :) Ha magától csinál meg mindent, elvileg elég erős hozzá.
2013. márc. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Magától. Soha nem fejlesztettem itthon, nem ültettem.


Szerintem anagytesó is közrejátszhatottt,mert állandóan elvette a kicsi elől a játékoket, ő meg csak próbálkozott, eléreni. De most már utána is tud mászni:)

2013. márc. 7. 20:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám... :)


Nekem már 10 hós a lányom, és még nem töltötte be a 9 hónapot mikor elindult!De nem 1-2 lépéseket...hanem 3 métereket.. most 10 hós volt szerdán, már 2 hete csak gyalog közlekedik, játszónis, cipőben is!


Ő 5 hetesen fordult hasról hátra

3 hósan hátról hasra

4 hósan kutyázott

4,5 hósan éredekes technikával haladt (négykézláb állt, és a kezeivel lépkedett, a lábaival egyszerre ugrott)

6 hó előtt 3 nappal felült

6 hó előtt két nappal mászott

6 hósan pont felállt!


én is érdeklődtem, de nekem azt mondták ha nem erőltettemsemmit,hanemmagától csinálta akkorŐ ilyengyors!


Pedig nekem nagysúlyú is, 10 hósan 11,5 kiléó, és 80cm!4100-el született!


Az elős lánykám 10,5 hósvolt mikor elindult, de atöbbi mozgást a kornak megfelelően csinálta!


Ez van, ott a minta előttük, sietnek :)

2013. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha magától csinálja, nincs gond. Nyugi
2013. márc. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor hordtam a lányomat gyógytornászhoz, ott mondta a hölgy, hogy volt olyan gyereke, aki nagyon korán kezdett mindent, és sajnos később csípő problémái lettek. És igen, vissza lehetett vezetni. Ezzel nem azt mondta, hogy mindig így van, de ő azt mondta, hogy ilyen esetben is érdemes megmutatni ortopéd orvosnak, vagy gyógytornásznak.
2013. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hugom 4hónaposan kúszott,5hónaposan ült,5és fél hónaposan állt és 8hónaposan tökéletesen ment.Nincs semmi baja,van baba aki gyorsabban fejlődik.
2013. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy volt a kisfiam, kb. 9-10 hónapos korára várhatod, hogy a gyerked is járni fog!:-)) Nem lehet őket lekötözni!:-)))
2013. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!