Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hiszem nem jó 7 hónapos...

Azt hiszem nem jó 7 hónapos kislányom mozgásfejlődése!? Vagy igen?

Figyelt kérdés

Február 5-én lesz hét hónapos a kislányom.8 kiló,és szép hosszú.Tehát forog mindkét irányba,nagyon szépen tartja magát hason,és mászik is négykézláb,már több,mint 2 hete!Jó gyors:D Mászóhelyzetből ül,úgyhogy picit még oldalasan,és két kezével támasztja magát.De szerintem szépen tartja magát.Két napja azt csinálja,hogyha tud mibe kapaszkodni,akkor kinyomja magát,és tulajdonképpen "feláll",ha valamit elakar érni,meg ha a lábamba kapaszkodik akkor is ezt csinálja,és nem azt mondom,hogy megy,mert ennek még köze sincs ahhoz,de egy picit úgymond lép.


Nem baj,hogy felállt?Nem terhelődik meg a kis gerince?/Mondjuk 1 nap max egyszer-kétszer,és rövid ideig csinálja./Az nem baj,hogy még nem tud úgy igazán ülni?Vagy akkor már közel van hozzá?És a kúszás,az mit takar?Mert ő kicsit megy előre,de mióta négykézláb is tud menni,azóta inkább azt forszírozza.

A kérdés nem felvágás,vagy hasonló,mielőtt valaki letámadna,egyszerűen fogalmam sincs,első baba,és össze vagyok teljesen zavarodva:)


2013. febr. 1. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól csinálja, az enyémek is előbb másztak sőt jártak, mint rendesen ültek. A harmadik meg pont 7 hónapos volt amikor ugyanezeket csinálta, mint a Te babád.

A sorrend nincs kőbe vésve, így is lehet. :)

2013. febr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha nem kúszik, sok gyerek van amelyik csak mászik. Ettől nem lesz baja és attól sem, hogy néha kinyomja magát-
2013. febr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj a fejlődésével, az sem baj, ha feláll magától. Az én lányom már 9 hónaposan rohant.

Addig, amíg magától csinál mindent, és nincs erőltetve, nem lesz semmi baja a gerincének sem.

2013. febr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gyönyörűséges ***** válasza:

Ne aggódj, szépen fejlődik a babád. Mi járunk dévényre és mivel az egy kicsit gyorsította a mozgásfejlődést, így már 7 hónaposan felállt a kiságyban. Tudom, hogy a térdednél, combodnál is csinálja...ugyanez volt nálunk is. Ami jó tanácsot kaptam a tornásztól, hogy legyen minél többet földön, persze itt is megtalálja a lehetőséget a felállásra, de amit magától csinál az sose baj. Ilyenkor már gondolkodni kell az első kis cipőn is. Naponta 1-2 órát kell rajta lenni, amikor a legéberebb.

Az ülés általában 10 hónapos korra stabilizálódik, de az én babám 6,5 hónaposan már ült...szóval ez sem törvényszerű, szépen meg fog magától tanulni a babád. A kúszás nálunk is kimaradt, csak mászik, de azt tényleg sokat kell csinálniuk.


A gyógytornászunk szerint, annyira nem is baj, ha egy baba alig-alig kúszott, vagy csak körbe-körbe vagy hátrafelé, az is elég, a mászásnak nagyobb jelentősége van.

Ismerek olyan anyukát, akinek a lánya kúszik, és 1 éves koráig kúszott, aztán felállt... viszont mivel állva nem tud közlekedni ezért kúszik...és nem akar mászni... szóval ők a mászás miatt járnak tornázni.


Remélem segíthettem.

2013. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Megnyugtatásként írom, hogy az én lánykám 6 hónapos múlt 3 nappal, ül egyedül, és olykor feláll a járókában. Mászik meg minden. Én úgy tudom, ha magától csinálja nem gond. Védőnőnk is ezt mondta, mert felhívtam, én is megijedtem, hogy esetleg túl gyors.
2013. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!