Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Aggódnom kellene?

Anyukák! Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos a gyermekem, második baba. Az első is korán csinált minden mozgásformát de a kicsi most még őt is túlszárnyalta.

A védőnő annyit mond nem kellene még. Lehet csak túl sokat ovlasgatok itt, és rámragad a paramami-ság:):)


Szóval 5,5 hónapos, 3 hónapos korában hasról hátra fordult, két hét múlva már vissza is.

4 hónaposan négykézlábra állt, 5 hónapos még nem volt,amikor kúszni kezdett, és próbálkozni a felüléssel.

Most 5,5 hónaposan ügyesen mászik, felül,de a kezével oldalt még támassza magát, és két napja,ha valaki lenüll vele a földön,vagy valami nagyobb játéktárolót megtalál, odamászik, felkapaszkodik és kétszer már fel is állt:(:(

Igaz készenlétben kell lenni,mert után a pottyan fenékre:):)


Volt valakinek babája,aki ennyire korán csinált volna mindent???


2013. febr. 18. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a második lányom most ilyen.


Elsö mindent pont akkor csinált ahogy a szakkönyvek írják. (szinte pont a hónapfordulókon egyszer csak tudta azt).


A második viszont habár 4-5 hósan kezdett el forogni, de egyben kúszni is elkezdett és kb 6 hós korától felhúzza magát és térdel, félig felül... Ne de ez maradt ennyiben.

most 7,5 hós lesz, de még mindig félig ülöbe húzza magát, még mindig felhúzza magát térdelöbe-állóba. Mondtam, hoigy okos gyerek megvárja míg 8 hós lesz és ö is csak akkor fog stabilan ülni, és állni. Most már sokszor felnyomja magát teljesen ülésbe de gyorsan betámasztja a kezével magát. szóval még 2 hét és stabilan feltud majd ülni.


Szerintem ne aggódj nem fog 8 hósan szaladgálni, majd vissza vesz az iramból. Söt olyan babát is tudok, aki ilyen sebességgel ért el mindent de a szabad kezes járás csak 13 hósan volt. Szóval ne aggódj. Ne segíts neki semmiben sem, ne ültesd fel, ne állitsd fel, ne vezetgesd és akkor mindent csinálhat magától.

2013. febr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze nem segítek neki, a nagy nekem 10 hónapos volt,amikor elkezdett egyik napról a másikra járni,nem fogtuk soha akezét-nem vezetgettük.

Így a kicisnél is ez az elv,meg hát nem is tezs nekik jót. Úghogy a nagyszülők is akármennyire modnják"támaszd ki párnával lányom, jó lesz neki", nálam ilyen szóba sem jöhet.

2013. febr. 18. 08:01
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Ostoba a védőnőd! Az én nagyobbik lányom is ilyen mozgékony volt. 6 hónaposan már stabilan ült, 9 hónaposan már egyedül szaladt a lakásban. második már lustább volt, de egyévesen már ő is járt.

Amit egy baba önállóan csinál, arra már elég értett.

Nem kötözheted le, hogy ne mozogjon.

Én inkább azt tartom rossznak, ha egy gyerek 5 hónaposan nem forog, és csak másfél évesen jár. Pedig elég sok mostanában az ilyen baba.

2013. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan fő téma a bébikomp, de másról is van benne szó:

[link]

2013. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5 hónaposan nem kell egy gyereknek forognia, azért ilyeneket ne írj. Egyébként ez nem verseny, van amelyik baba gyorsabban fejlődik, van amelyik lassabban. Ameddig egy orvos nem mondja, hogy gond van, addig én nem aggódnék a Kérdező helyében sem, bár tényleg extra gyorsan fejlődik a baba.
2013. febr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy minden baba más és más. Sok múlik azon, hogy a gerince és a lábai mennyire bírják azt a terhelést, ami a járással jár. Amúgy az én fiam 16 hónaposan tette meg az első lépéseit, de biztosan csak 18 hósan kezdett járni. Sokx próbálkozott, de nem volt meg a kellő bátorsága. Én pedig bíztattam. A sétáltatást nem díjazta. Maga szerette volna megtanulni, sikerült neki. Azóta szépen sétál és alig esik el. Előtte minden mozgásformát megtanult, ami a tankönyvekben szerepel. Mozgékony, egészséges, jókedvű, akaratos fiú.
2013. febr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!