Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje allergiás egy év...

Tejfehérje allergiás egy év körül babák anyukái kérlek? Már kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés

Fiam 15 hónapos, két hete van tejfehérje diétán! A gond az, hogy a kiütései most pár napja megint rosszabbnak tűnnek, pedig elvileg nem kapott semmi olyat, ami tartalmaz tejfehérjét!

Már 5-6 napja nem kentem a szteroidos krémmel, de tegnap megint kénytelen voltam, mert reggel az arcán rengeteg pötty jött ki! Ennek elvileg tűnnie kellene nem?

Ráadásul a háziorvos szerint nem olyan magas a kazein értéke, lehet,hogy azért nem is voltak brutál tüneteink!

Én nem tudom már mit tegyek! Májkrémet kapott, de a leírás szerint nincs benne tejfehérje, ebédre pedig olyan csirkét sütöttem gyorsan, amit ebbe a Knorr-os fokhagymás pácban kell sütni, de elolvastam,abban sem volt tejszármazék! Kenyér tuti tejmentes, felváogttban csak szójafehérje van, de a teszt szerint a szójára nem is allergiás! Üveges bébiételt kapott még, abban sincs!

Az a baj,hogy most tegnap nem kapott májkrémet, de ugye be is kentem az arcát, tehát nem igazán fogom tudni,hogy most a májkrémmel lehetett a gebasz, vagy a krémtől javultak a pöttyök!

Mit csináljak?


2013. márc. 8. 04:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kb. 2 hét diéta kell, mire kiürülnek az allergén anyagok a szervezetből.

Azt teheted még, hogy azokat az ételeket is kizárod, amiben akár nyomokban is lehet tejszármazék.

És sajnos elég sok név alatt szerepelhet tej az összetevőkben :(

"Ha a termék összetevői között tejfehérjét, tejport, Na-kazeinátot, K-kazeinátot, kazeint, laktoszérumot, savót, vajat vajolajat, sajtot, csokoládét, tejfölt, zsírhelyettesítőt, laktobiumot, laktoglobulint, tejszínt, édes savóport, savóproteint, citopánport találunk, akkor biztos, hogy tejfehérjét tartalmaz, tehát nem fogyasztható." Forrás: [link]


Mi 2,5 éve diétázunk... :)

2013. márc. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elôttem szólóhoz, bár mi még "csak" fél éve diétázunk. Egy kérdés, mitôl vagy olyan biztos benne, hogy a kenyérben tuti nem volt tejszármazék? Csomagoltat vettél, amire rá volt írva? Mert a pékségekben, hacsak nem a szomszédos, ahol tuti ismernek, néha félreinformálják az embert. Persze nem szándékosan, hanem sokszor ôk maguk se tudják. Sok helyen az a gond, hogy azt hiszik, hogy a laktóz és a tejfehérje ugyanaz és egy laktózmentes, de tejfehérje tartalmú étellel-élelmiszerrel megoldódott a diétás gond.

Milyen májkrémet kapott?

A szójára azért kell vigyázni, mert keresztallergiát okozhat. Nekünk a gasztrón azt mondták, hogy ne is adjak 6 éves koráig neki szójatejet pl. Persze, mivel a tesztünk szójára negatív, így az összetevôket nem kell olvasgatnunk rá, de töményen (szójatej, szója-husi, stb) ne kapja, nehogy kialakuljon arra is az allergia.

Bármi kérdésed van, írj nyugodtan.

Egy 3 éves tejfehérje allergiás kislány anyukája

2013. márc. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk még azt is mondták, hogy a tojás származékokra is figyeljek, mert az is állati eredetű fehérjét tartalmaz, és az is okozhat tejfehérjéhez hasonló allergiát!

Az én fiam allergiás: tej, tojás, olajos magvak, kakaópor.

2013. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát nem tudom! Az a baj, hogy én már úgy láttam, hogy krém nélkül is múlnak a pöttyök, ezért gondolom, hogy valamit adhattam neki, amiben van, pedig figyeltem rá!

Tojásra, szójára, narancsra, földimogyoróra meg még számtalan dologra nézték, annál mind nulla lett az érték!

A kazein is 2 lett, ami a házi orvos szerint nem vészes!

A kenyeret olyan pékségből veszem, ahol meg tudják mondani,hogy van-e benne tej, tojás stb.

Tényleg nem tudok már mire gondolni!

2013. márc. 8. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is tejfehérje diétán vagyunk néha pöttyös az arca és nálunk a szójafehérjétől, kereszt allergiát vált ki..

próbált a szóját is kerülni, mert aki a tejre allergiás az általában a szójára is..

2013. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mit csinálj? Tartsd be szigorúan a diétát, és ha szerencsések vagytok, akkor néhány hét-hónap alatt javul a helyzet. Nekünk például bő 1 év kellett.


Közel 2,5 éve tartjuk mi is a tej- és tojásmentes diétát. Ezen kívül igyekszem kevés szójás dolgot adni, figyelek az E270-E279-ig adalékanyagra is. A marhahús is okozhat keresztallergiát a tejfehérje allergiásoknál, tehát, ha marhamájkrémet vettél esetleg, akkor az is gond lehet.

2013. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!