Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyuakak akinek tejfeherje...

Anyuakak akinek tejfeherje allergias volt a gyereke hany eves korara notte ki?

Figyelt kérdés
2013. márc. 3. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1 hét múlva remélem azt tudom majd mondani, hogy majdnem 3,5 éves korára :)

7-én fekszünk be a kórházba tejterhelésre és végre kiderül, hogy a 2,5 év tejmentes diéta meghozta-e a gyümölcsét...

2013. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12 évesen lett tünetmentes.
2013. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kedves valaszolo! Mar voltatok tejterhelesen elotte is, mert ugy tudom csak 2 eves kortol lehet?

Honnan tudod biztosan hogy az, ha nem volt terheles?

Teljesen, meg nyomokban is kerultetek a tejes dolgokat? (gondolok felvagottra, virsli, etelizesito)

2013. márc. 3. 15:26
 4/14 A kérdező kommentje:
Elso valaszolonak szolt a kerdes! Koszonom!
2013. márc. 3. 15:26
 5/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

10 hónapos korában voltunk először a gasztroenterológián, ahol vérvétellel állapították meg az allergiát. A vérben lévő allergén szintet nézik összesítve és lebontva is. Kisfiamnak a kazein (tejfehérje) volt csak jóval magasabb.

Nem voltunk még tejterhelésen, mert csak akkor kerülhet rá sor, ha az allergén szint csökken és nekünk ez csak most következett be.


Igen, 10 hónapos kora óta teljesen tejmentesen táplálkozik a kisfiam. Mindent alaposan elolvasok, rákérdezek, neten utánanézek stb. A 2 közeli pékségben veszek csak pékárut, mert ott nem használnak tejet és nem tejes a margarin sem. Felvágottból, virsliből szerencsére van többféle, amelyik tejmentes, igaz ált. a drágábbak azok, de olcsó xarokat amúgy sem ennénk.

Ételízesítőből a DM-es bio-t használom, mert az ízfokozókat is igyekszem kerülni a másik gyerek, na meg magunk miatt is.


Ha bármi érdekel még, kérdezz bátran :)

2013. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4.5 éves és még nem nőtte ki.De a válaszokat olvasva 12 éves korra kinőhető,tehát reménykedek.
2013. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3 éves múlt és még nem nőtte ki:-((

Kedves utolsó, mióta diétáztok?

2013. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2 éves korában derült ki nála,mert nem voltak túl egyértelműek a jelek.
2013. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek!

Kedves elso valaszolo ha mar felajanltad kerdezek!

Megirnad milyen virslit es felvagottat eszik a kicsi?

En fini mini virslit szoktam neki adni, meg delhus felvagottat.

Ha esetleg ti mast szoktatok leirnad valtozatossag kedveert.

O egyebkent tojas es szoja allergia is sajnos.

2013. márc. 3. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Virsliből Zimbo, Wiesbauer, Corvinus bécsi virslit veszünk, ami 2x200g-os csomagolásban van, ill. a Lidl-ben is van egy hasonló, ezeknek amúgy 82% feletti a hústartalma.

Felvágottból ált. a drágább (Kométa, Délhús) termékekben nincs tejszármazék, de én mindig-mindent elolvasok. A Lidl-ben is vannak nagyon jó felvágottak, ott is szoktam venni. Ja és találtam egy helyen adalékmentes párizsit és virslit, csak sajnos ritkán van arra dolgom.

A kisfiam nagyon szereti a májkrémet is, konzervet szoktam neki venni, a Fejedelmi ízek márkájúból nagyon finom a kacsa- és libamájas.

2013. márc. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!