Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hibát követek el ha nem ugrok...

Hibát követek el ha nem ugrok rögtön a 3 hónapos babasírásra? Nem kapom őket rögtön fel?

Figyelt kérdés
2013. márc. 8. 11:56
1 2 3
 1/23 liony20 ***** válasza:
16%
nem követsz el hibát.. a sírásnak úgyis van pár fokozata és felismered hogy mikor miért sír.. hogy hiszti e vagy ténleg baj van.. ha ténleg baj van akkor azért érdemes rögtön oda menni és vigasztalni... hisztiért viszont nem :D
2013. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nagyanyám rögtön felkapja őket én megmondtam neki hogy ne piszkálja őket egy kis hisztiért. Mondja hogy ő régen rögtön felvette őket nem engedte sírni és nem érti h én miért hagyom. Csak azt nem érti hogy két babát nem tudok mindig egyszerre felkapni és meg kellene tanulniuk kicsit várni.
2013. márc. 8. 12:00
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
egy 3 hónapos még nem hiszti miatt sír,hanem mert vmi baja van!De leht hogy csak közelségre vágyik.a 11 hónapos fiam már néha hisztizik,azért én sem ugrom minden nyüszögésre.de egy 3 hónapossal én ezt nem tenném.most alakul ki a bizalma feléd.
2013. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Egy 3 hónapos baba sosem azért sír, mert hisztizik. És ekkora babát nem lehet elkapatni.

A hiszti majd 1 éves kora körül kezdődik

2013. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Osztom a hármas véleményét. Egy ilyen kicsi gyerek nem hisztizik, hanem igényei vannak. A késleltetést meg nem érti meg, hanem arra fog kondicionálódni, hogy az ő baja úgysem nyer vigasztalást.
2013. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
És sztem meg kell próbálni minél hamarabb felvenni....
2013. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ugyanis a hiszti feltételez egy magasabb szintű agyműködést, mint ami egy három hónaposnak van. Szerinted egy pici baba képes belegondolni és manipulálni téged? Hát nem. Ő akkor sír, ha baja van. És lehet, hogy rád vágyna, szomjas, éhes, megunta a plafont, stb.
2013. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Szerintem ha pár másodpercig hagyom nem lesz semmi baja. Rengetegszer előfordul hogy sírnak meghallom a konyhában mire odaérek már csöndben van. Főleg éjjel mire elkészítem a tápszert ami kb 5 perc mire vizet melegítek addigra elalszanak megint.
2013. márc. 8. 12:15
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Már előttem is írták, hogy egy ilyen kis gyerek még nem hiszti miatt sír. Ilyenkor még szükségük van a közelségedre. Állítólag ha ilyen kis korban nem hagyod sírni, és sokat tartod magadon, vagy a közeledben a gyereket, akkor könnyebben alakul ki az önmegnyugtatás, és később sokkal nyugodtabb lesz. Nyilván ezt két babánál nehezebb megoldani, de ha ott van a nagymamád is, akkor ketten egyszerűbb.

Majd ha eléritek az igazi hisztikorszakot, akkor lehet hagyni őket.

2013. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól értem ketten vannak (vagy többen) és így biztos vannak élethelyzetek, amikor nem tudsz egyszerre két helyen, két dolgot csinálni, pláne ha még wc-re is kell menni vagy főzni és épp fut a leves :)

De annyit mindenképp hozzátennék, hogy egy 3 hónapos még nem képes manipulálni és hisztizni, csupán a szükségleteit szeretné kielégíteni, ami lehet csak odafigyelés, babusgatás is.

2013. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!