Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veletek történt valaha ilyen?...

Veletek történt valaha ilyen? Mikor múlik el?

Figyelt kérdés
8 hónapos a babám. Szégyellem, de amikor kisebb volt, akkor a párom odatette mellém a nagyágyba mielőtt munkába indult, viszont én véletlenül bealudtam. A pici leesett az ágyról arra ébredtem. Hála Istennek semmi baja nem lett, viszont azóta egy olyan dolog történt velem, hogy minden éjszaka mikor a párom fordul egyet az ágyban a másik oldalára, akkor én erre felriadok és gyorsan átölelem hogy le ne essen. Szegényt már sajnálom mert nem mer mozogni. Ilyenkor ugye én alszom, s mikor a mozgást érzem azt hiszem hogy a pici az ezért kapok utánna. (Természetesen a baba nem alszik velünk soha.) Nálatok volt ilyen? Egy ilyen eset után olyan rosszul érzem magam.
2009. szept. 13. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami hasonló velem is történt. Akkortájt kezdett el intenzívebben mozogni, képes volt egy mozdulattal majdnem az egész franciaágyat átugrani és a legszélén landolni. Már napok óta kapkodtam utána - és gyakran kerülgetett a frász - mikor egyik éjszaka arra eszmélek, hogy a lányom a férjem mellkasán fekszik, majd ugrik megint egy nagyot. Mivel a férjem nem kapott utána én ugrottam utána és ragadtam meg. Aztán tényleg felriadtam. Minden ugyanúgy volt, csak épp a férjem karját szorongattam... annyira meg voltam zavarodva, hogy nem fogtam fel, hogy álmodtam, csak azt tudtam, hogy a lányom az előző pillanatban még ott volt. Meg is kérdeztem, hogy hol van Timike? A férjem döbbenten válaszolta hogy az ágyában, hisz éjszaka van. Aztán megfordultam és aludtam tovább, mintha mi sem történt volna. Reggel rémültem meg, hogy mennyire valóságosnak éreztem a történteket. Azóta még egyszer előfordult hasonló, de már kb. egy hónapja nem. Remélem Te is hamarosan megszabadulsz ettől, mert így tényleg nem tudtok pihenni rendesen.
2009. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
igen.az első fiammal.ő nagyon rossz alvó baba volt és még ujszülött volt,amikor északa a párom odatette mellénk,én ezt még érzékeltem,de aztán elaludtunk.mikor megint felébrettem,már megint sötét volt,elkezdtem őrülten túrni az ágyat,mire a párom felkapcsolta a villanyt,hogy a baba már rég a helyén van.Sokáig rémálmaim voltak,hogy agyonnyomom.kb 1 hónapig tartott.megjegyzem a gyerek azóta se aludt az ágyunkba,és a második babánk se,egyszerűen nem engedem.fóbiás lettem.el fog múlni,de próbálj megnyugodni.
2009. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rosszul érezned magad ez azért elég sok JÓ anyával megesik:)

Hát az,hogy őt átöleled nincs vele gond,tudat alatt félsz még mindig,eléggé megviselhetett ez az eset,de előbb utóbb elfogod felejteni és akkor újra tudtok rendesen aludni:)

2009. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt.Úgy 3 hós lehetett a babám.Már akkor eléggé ki voltam az éjszakai szopizástól meg minden kis rezdülésére odarohantam a kiságyhoz.

Néztem a tv- délután és a kislányom ott volt mellettem.Egyik pillanatról a másikra elaludtam.Egy nagy koppanásra ébredtem aztán keserves sírás.Leesett a kislányom a franciaágyról.Parkettán koppant a kis buksija.Nagyon megijedtem.Én is vele sírtam de hál istennek nem lett semmi baja!

Utána nem feküdtem mellé nehogy elaludjak.:)

2009. szept. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Picit megnyugodtam, hogy nem csak velem esik meg ilyesmi.
2009. szept. 13. 19:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam szinte soha nem aludt velünk. Talán négyszer, ötször fordult elő, hogy hajnalban magam mellé vettem 1 órára, amíg rendesen visszaaludt. Semmilyen balesetünk nem volt. Nem esett le, nem ütöttük meg, mégis sokszor felébredtem én is amikor a férjem fordult és kerestem a babát, nehogy ráfeküdjön. Volt, hogy feltúrtam a takarót mire rájöttem, hogy az ágyikójában alszik.
2009. szept. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A miénk velünk alszik, nagyon-nagyon jó érzés mindhármunknak, sosem volt probléma.(nem értem a szabadkozást, hogy soha nem alszik veletek)

Viszont egyszer a nappaliban a kanapén ő fordult egyet lendületesen és én épp máshova néztem, és lepottyant. Azonnal elrohantam vele gyalog az orvoshoz, az átnézte tetőtől talpig, a kicsi meg már nagyban vigyorgott. Nem vagy rossz anya, emberek vagyunk, és néha a legjobb helyen is előfordulnak balesetek.

2009. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szinte ugyanúgy történt az ágyról leesés, mint nálatok, azzal a különbséggel, hogy a reggeli rituálé nálunk az, hogy ébred a bébi, kiveszem, megetetem, és akkor már ott hagyom kettőnk között, hadd ficánkoljon.

Ilyenkor odabújik apához, aztán visszakúszik hozzám, és odabújik, aztán vissza apához... és így tovább.

Fürdik a szeretetben.


Egyik reggel apa hajnalban elment itthonról, én ugyanúgy odavettem, és nem értem hogyan, de behunytam még a szemem, mert kába voltam.

Egyszer csak puffanás, nagy ordítás...

A bébi ugyanúgy elindult apához, de nem volt ott, hát ment tovább, hogy megkeresse...


Azóta nagyon rossz érzésem van, ha ott van közöttünk, és SOHA nem veszem már oda, ha kis esélye is van annak, hogy bealszom.


És persze furdal a lelkem, pedig az eset után 10 perccel már hangosan kacarászott a pici...

2009. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2009. szept. 14. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!