Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is csak hason alszik a...

Másnak is csak hason alszik a babája? Ma eléggé rám ijesztettek, hogy miért hagyom hason aludni 12 hetes babámat. Nem félek-e attól, hogy pl. túlmelegszik, megfullad stb. Ennyire nagy gond, tényleg?

Figyelt kérdés
Egyébként csak hason képes aludni, ha a hátára fektetve teszem le felébred saját keze-lába kalimálására. Segítsetek légyszi!
2009. szept. 13. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ó, az én lányom is hason szeretett aludni az első pillanattól kezdve. sose lett semmi baja (pedig légzésfigyelőnk meg bébiőrünk stb sem volt).

Én nem hallgattam a vészmadarakra, pedig kaptam hideget-meleget ezzel kapcsolatban.

2009. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekünk sincs légzésfigyelőnk, bár mellettünk van a kiságya és olyan jókat alszik hason, de tényleg rám hozták a szívbajt. Jó látni, hogy más is altatta így a babáját. Köszi!
2009. szept. 13. 22:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Az én lányom életében nem aludt hason, azonnal sírt, ha hasra fektettük. Csakis háton. De ezzel mi eléggé kilógunk a "sorból", mert rengeteg babás ismerősöm van, és csak egyedül a miénk alszik háton, mindenkié hason! (ráadásul az enyém el is feküdte a fejét hátul) :(( Én pedig szerettem volna hason altatni, de nem vált be.


Nem hinném, hogy baja lesz, sokkal több baba alszik hason, mint háton :)

2009. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tényleg ne hallgass másokra!

Mindig mindenki csak a rosszat mondja, és mindig mindenkinek van egy rémsztorija mindenre.


Az én babám hasfájós volt.

Akkor kezdett megoldódni a dolog, amikortól hason altattam.

Felhúzta a kis lábacskáit, és könnyebben átvészelte a rátörő szélgörcsöket.


Úgy altasd, ahogy neki jó.


És hidd el, lesznek még témák, amikre mesélik majd a rémsztorikat, valamelyik rokon ismerősének a szomszédjának az unokatesójának a gyerekéről, aki PONT úgy járt... :-)

2009. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért ijesztgetnek mert a bölcsőhall hasonfekvéssel gyakoribb.Én anno végig hason feküdtem,másképp nem is tudtam,hiszen csípőficam miatt szíjba voltam zsugázva,mégis élek és virulok.Úgy kell cinálni ahogy szerinted jó,te vagy az anyja,nem kell feltétlenül a szupermamik tanácsait megfogadnod:)
2009. szept. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is hason alszik születése óta. Ha háton teszem le, 5 perc múlva megfordul. Így jó neki!
2009. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is jó sokáig hason aludt. Gondolom a pocakjának úgy volt jó. Aztán kb. 4-5 hós kora óta nem hajlandó hason aludni csak háton. Semmi baja nem lesz tőle, emiatt ne aggódj!
2009. szept. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi is hasonalvósok vagyunk! :) A kicsi most lesz egy éves, de a kezdetektől hasonalvós. Nálunk az egész család ilyen volt, mindenki hason aludt kiskorában. Semmi bajunk tőle.

Ez az egész csak kitaláció, mert nem tudják pontosan, mi okozza a bajt a korai bölcsőhalálnál.

2009. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én emiatt a félelem miatt egy gyerekemet se altattam SOHA hason. Amint önállóan tudtak annyit mozogni, rögtön hasra fordultak és mindegyik úgy alszik...

Bár van légzésfigyelőnk is, én pánikolós féle vagyok...

3 gyerek

2009. szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én manóm 8 hetes. Nem tudom pontosan, de kb. 2-3 hetes kora óta csak hason alszik.. Apja egyszer úgy tette le és 4 órát aludt, amit addig soha! Megkérdeztem a gyerekorvost és azt mondta, hogy Angliában van olyan kórház, ahol az összes babát hasra fektetik,mert jobban fejlődik a csípőjük!

A bölcső halál oka ugye máig ismeretlen de szerintem több dolog együtt lehet az okozója..

A babáink csak tudják, mi a jó nekik,nem?

Egyébként, ha hátra teszem le Lucát, azonnal felébred. Még a babakocsiban tolerálja, de látszik rajta, hogy nem alszik olyan jót.

Ne aggódj!!

2009. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!