Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakori éjjeli felsírás lehet...

Gyakori éjjeli felsírás lehet fogak miatt 3 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete csinálja ezt a lányom, átlag 1-2 óránként hirtelen, fájdalmasan felsír és biztosan nem a hasa fáj.


Ha megszoptatom azonnal megnyugszik, visszaalszik, de van, amikor már 10 perc múlva ismét felsír, de a max. alvása is csak pár óra.

Eddig 3-4 órát kibírt éjjel is.


Nem tudom mit kell nézni az ínyén, nem látom duzzadtnak, de elvileg 3 hónaposan már lehet a fogak miatt fájdalma.

Szerintetek vehetek Dologélt, vagy kérdezzem meg előtte az orvost?


2013. márc. 10. 21:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a fogcsírák rendeződnek az ínyben, így szerintem nem hatna rá a krém. De ez általában nem is jár fájdalommal. Ha jön a foga, akkor sokat nyáladzik, hígabbat kakil. kevesebbet eszik, vagy egyáltalán nem is hajlandó rá. Nyúlj bele a szájába és simítsd végig az ínyét. Ha az fáj, akkor sírni fog, de legalább tudod, hogy miért. Nem kizárt, hogy jön a fog, a testvéremnek 3 hónaposan már kinn volt a 2 alsó foga. Szerintem csak simán rosszul alszik. Persze a szokásosak leginkább a sírás kiváltó okai: fázik, melege van, szomjas, éhes, fáj a hasa. De van, hogy csak fél a sötétben. Lehet inkább hason aludna, vagy háton. Lehet, hogy kevesebb a tejed, ezért hamar megéhezik. Próbáld meg kitalálni, hogy mi lehet. Ha nincs már ötleted, kérdezd meg a dokit.
2013. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még, hogy lehet kényelmetlen neki valami. Meg van gyűrődve a lepedő, huzat. Én pl mindig megsimizem mindenhol ha sír, hátha viszket neki valami. Milyen rossz lehet már szegénynek, nem tudja elmondani, hogy mi baja. :( :)
2013. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Bizony lehet, nálunk 1 hónapja ez van :( egész este cicizik én meg alig alszom :( Nálunk éjfél után kezdődik és reggelig tart. 20 perc alvás ,majd cicizés és ez ismétlődik. Nem mindig eszik,van mikor csak nyammog rajta és néha a cumi is elég, de azt hamar kiesik a szájából vagy kiveszi. Remélem hamarosan elmúlik,mert 1 hónapja alszom napi 3-4 órát össz-vissz vagy néha annyit sem és kezdek kimerülni és a türelmem is apad.
2013. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 frászkarikaborsó ***** válasza:
lehet növekedési ugrás is 3 hósan, olyankor pár napig éhesebb, gyakrabban kér enni. Az is normális, mert így csinál magának több tejet.
2013. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Voltunk ma orvosnál, rákérdeztem a fogára is.

Megnézte, hát az alsó és a felső ínye is be van duzzadva neki.

Úgyhogy elkezdődött, de már csak 1-2 év és vége :))


Kamillás homeós bogyót vettem, remélem használni fog.

2013. márc. 11. 15:50
 6/15 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, én is azt vettem ma , a doktornő javaslatára :) este már ki is próbálom, hátha .... :) 1 hónapja Dentonixot vettünk de nem sokáig hat. A borostyán nyaklánctól nem sír csak nyöszörög és sokszor ébred. Van még a kúp megoldásnak, de azt nem szeretném használni.Majd írd már meg légyszi,hogy nektek milyen éjszakátok lett a bogyóktól. Én is megírom majd.
2013. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ok, megírom, bár ahogy olvasom, több nap is kell, mire kifejti hatását, nem tudom, tényleg így van-e.


Neked mit javasoltak, milyen adagot adj?

Mert itt:

[link]

1-1 golyót javasolnak, a gyógyszertáros meg azt mondta, hogy napi kétszer 10 golyó, de nekem ez nagyon soknak tűnik, pláne, hogy egy alig több, mint 5 kg-os csecsemőről van szó.

2013. márc. 11. 18:46
 8/15 A kérdező kommentje:

Ja és nem volt a fogzásos weblapon említett chamomilla D12, hanem chamomilla ch15-t vettem.

Azt mondta a gyógyszertáros, hogy ők mindig ezt adják, a másikat nem is ismerte.

2013. márc. 11. 18:47
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is 15-et vettem. Én délután délután adok neki 3 db-ot meg este is 3-at. Aztán majd kiderül. Bár nekem a kicsim már majdnem 7 kg.
2013. márc. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Félidei eredményhirdetés:


9-kor alszik el, ilyenkorra eddig már volt legalább 3 ébredése.


Ma este kétszer röviden felsírt, de szinte azonnal vissza is aludt.

El se merem hinni :))

Kíváncsi vagyok, egyszeri alkalom, vagy tényleg hat a bogyó.


Amúgy én úgy csináltam, hogy szoptatás után fél órával adtam 1 golyót vízben oldva, rá fél órával 2 golyót, majd utána fürdés, szoptatás és alvás.

2013. márc. 11. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!