Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos tápszeres babátok...

6 hónapos tápszeres babátok miket eszik már?

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár lányom 4.-én volt 5 hós és 90-99%-ban anyatejes,de a 4hós babakajákból a gyümölcsösöket szereti (eprest,málnást nem kap természetesen),a házi zöldségeket is eszi füszerezve,de ezeket nem kap csak nyalásnyit,mert még nem lehet fűszerezni neki elvileg.Tejpépet is megeszi,de a sok cukor miatt azt sem kapott eddig még csak 3x.Glutént én még nem vezettem be neki,de elvileg lehetne már.Nyammogott kekszet már,de csak nagyon kicsit belőle.
2013. márc. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom is 6 hónapos és már adtam neki zöldségeket,gyümölcsöt is. Most a babapiskótát nyalogatja. Mi már 5 hónaposan bevezettük a glutént,mert megelőzésként muszáj. Főzök neki,mert az üveges drága is és nem is eszik olyan nagy adagot meg,h megérje. Répa,sütőtök,krumpli,brokkoli,fehérrépa,rizs,stb. Sőt én minap kivettem a husilevesből egy csipet csibehusit is és mellémixeltem. Imádta.
2013. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

5 hós és 1 hetes, 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, addig szinte tápszert kapott. S.répa, sütőtök, krumpli, kelbimbó, alma, banán, sütöttem neki kekszet, abból napi 1-et kap. Csirkemell, napi 1 db 2x2-es kocka, főtt, fagyasztottból.

Kelbimbó tudom, hogy még korai, de ez most hazai, és imádja, a brokkoli, cukkini bevezetésével még várok, amig itthon nem terem. Banánból heti 1-et ehet a magas káliumtartalom miatt. Nagyon ritkán eszik üvegeset, szereti, de napi 3x tényleg drága.

2013. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alma, banán, körte, meggy, barack, krumpli, sütőtök, sárgarépa, cékla, borsó, paradicsom.

Főzelékbe csirkehús (orvosi utasításra, mert simán a zöldségekkel már nem lakott jól).

Gyümölcsökbe keksz, babapiskóta.

A főzelékeket szoktam néha rizzsel sűríteni (főleg a paradicsomot).

Tejpép, de néha házilag készítek tejbegrízt, amit gyümölccsel (főleg meggyel) adok neki.

Néha már olajat is rakok a főzelékbe (még nem mindbe 1 héten 1x-2x).

3x eszik tápszert, 3x kanalasat 1 nap. 6,5 hónapos fiú 8500 gramm és 72 cm.

2013. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, tegnap narancsot ettem, és "elkért" egy gerezdet tőlem, és kiszopogatta a levét. Kicsit fintorgott (gondom az új íz miatt, meg egy picit savanyú is volt), de egyébként ízlett neki.
2013. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!