Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás? Tápszeres...

Hozzátáplálás? Tápszeres baba. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos. 5 hetes korától tápszert kellett adnunk neki, kevesebb volt a tejem sajnos. Most már alig van, illetve nem is nagyon szopizik. Csak reggel fogadja el a cicit, illetve néha este. Hiába próbálkozom, nem kell neki, ordítani kezd. A tápszert viszont elfogadja. Kóstolt már frissen elkészített almát.

Étkezéseink így zajlanak:

7 óra körül anyatej+ tápszer pótlás

10 óra tápszer

13-14 óra tápszer (alkalmanként dél-fél1 körül adok neki almát)

17-18 óra tápszer

20-21 óra tápszer


170 ml tápszert eszik. Jól fejlődik, testsúlya is teljesen jó.


Vettünk neki főzelékeket ill gyümölcsös bébiételeket.

Mivel kezdjem és hogyan?



2013. febr. 25. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Először az alma levével kezd, de almapürét is adhatsz neki először. Pár kanállal kezd, fokozatosan emeld. Bár mikor én a fiamnak adtam a Hipp almapürét, 2 kanál után sírt a többiért:)

Alma után őszibarack jön általában, de zöldséggel is folytathatod, sárgarépa vagy sütőtök. A sütőtököt jobban szokták szeretni, édesebb.

2013. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kislányunk szintén 4 hós, és pont így eszik, ahogy a Ti babátok.

Én ma vettem almát, holnap 10 óraira adok neki egy kis kipasszírozott levelet. Úgy tervezem, hogy az almát adom neki kb. 1 hétig, és utána valami mást.

2013. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az almát pürésítve ette. Valamelyik nap annyira jól esett neki, hogy sírt, adjak még neki.

Egyébként ilyen bébikajáink vannak:

alma-barack

alma-eper

sütőtök-burgonya

paradicsomos burgonya

vegyes zöldfőzelék

zsenge sárgarépa főzelék.


Akkor a gyümissel kezdjem?

2013. febr. 25. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Először csak simán almát kapjon, aztán őszibarackot, utána jöhet a kettő együtt.

Alma-eper 4 hónapos kortól van? Én nem adtam 1 év alatt epret még bébikajában sem, pedig tudom hogy az allergén anyagokat kivonják. Így üvegesben 6 hónapos korig hanyagolnám az alma-epret.

Zöldségek közül a sárgarépával kezd, de lehet nem fog neki ízleni, ha nem eszi meg, nyugodtan adhatod neki a sütőtökpürét. Ha már megkostóltattad vele ezeket a zöldségeket, akkor nyugodtan adhatod neki úgy is, hogy húslevesben főzöd meg a répát és a krumplit, persze addig ne fűszerezd be, míg az övét, ki nem veszed, egy pici só nem árt.

Sárgarépa, sütőtök után adhatsz neki cukkinit, üvegesben van zöldborsó is, amit 4 hónaptól lehet adni. Mindent krumplival kell sűríteni. Vegyes zöldfőzelék nem tudom milyen zöldségeket tartalmaz, de akkor add neki, ha már több zöldséget bevezettél. Ja és sütőtökből ne egyen túl sokat egy héten egyszerre, mert besárgulhat a baba tőle.

Paradicsomos burgonyát későbbre hagyd, répa, sütőtök, cukkini után, savasíthat, de be lehet már vezetni.

2013. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az alma-eper 4 hónaposnak van írva. ... akkor azt inkább elteszem.

Mindennap adjam neki az almát? Tehát mondjuk 1 hétig minden nap alma, utána jöhet 1 hétig minden nap barack, utána mindkettő és így tovább?

2013. febr. 25. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!