Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kiakadtam igazam volt?

Teljesen kiakadtam igazam volt?

Figyelt kérdés
Anyòsom abban az utcában lakik amibe mi. Èn 10-12ig mindig alszok a kisfiunkkal ma csak 11ig aludtam felébredtem megyek ki a fürdőbe erre anyòsom itt pakolászik hát én ugy kiakadtam mot keres itt egyáltalán köpni nyelni nem tudtam Es még nekiált feljebb, hogy mért ne csinálhatná...ugy hazaküldtem mint annak a rendje...
2013. márc. 11. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted! Ha ő nem ott lakik, akkor ne menjen már be a házatokba megkérdezés nélkül, és főleg ne pakolásszon a cuccaid között a jóváhagyásod nélkül.
2013. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Jégtánc ***** válasza:
100%
Kiakadtam volna én is.Kulcsot el is venném tőle az biztos.Minimum az hogy előtte felhív,vagy becsenget.
2013. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Helyes. Nekem nagyanyám csinálta úgyanezt. Csak ő elsőre nem értette meg. Volt pár veszekedésünk de 1 hónap után már letett róla.
2013. márc. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is kiakadtam volna. Mit képzel, hogy csak úgy bemegy a lakásba, de még az hagyján, ha van kulcsa, na de ne pakolásszon már más lakásában. Jól tetted, hogy elküldted.
2013. márc. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Èn tuti nem lettem volna ennyire bunkó.

èn az a típus vagyok aki higgadt tud maradni és szépen megkérte volna, hogy üljön le és csináljon egy teát nekünk, és kicsit beszélgessünk.

Lehet egyedül érezte magát.

Habár nekem anyósom kb 1 hónappal elöre szól csak úgy jön.


Ez amit tettél csak egyenlö egy családi vitával. èn amellett vagyok hogy értelmes emberek tudnak beszélni.


a legrosszabb ebben az ha esetleg szolt a férjednek hogy jön ma és ö meg nagy bologatva bele ment. Ennél már csak az lenne rosszabb ha ezt most a férjed le is tagadná.

2013. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5ös az a baj, hogy ha rögtön azt mondta volna, hogy ne haragudj, de olyan egyedül éreztem magam, akkor biztos nem ez lett volna a reakció! De nem ezt mondta, hanem hogy hát már miért ne mehetne, még neki állt feljebb, ami már nem azért de hatalmas pofátlanság...
2013. márc. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Én anyósom is többször megcsinálta ezt, engem kétszer halálra ijesztett, mert nem számítottam rá, hogy van valaki a lakásban.

Én is konfliktuskerülő vagyok, nem tettem szóvá, de megérezte, hogy nem örülök neki, hogy jön, erre besértődött. Azóta kicsit látványosan nem szeret, de legalább nem is jön hozzánk, csak ha hívjuk.

Olyan béna ez, amikor alapvető dolgokat nem tartanak be mások, én ezzel nem tudok mit kezdeni, nem én fogom jómodorra tanítani.

Mondtam férjemnek, hogy beszéljük meg vele, de náluk ez nem szokás, és egészen biztosan nem is értené meg. Ő jószándékból teszi amiket tesz, és ha én nem örülök neki, akkor hálátlan vagyok a szemében. Neki nem érv, hogy a "kedvességének" az az ára, hogy nem tartja tiszteletben a magán szféránkat. :(

2013. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5: Én meg azt látom, hogy akik eleve nem fogják fel azt, hogy a tettük (pl. bemenni más lakásába és pakolászni) az gáz, azok akkor sem értik meg, ha szépen beszélgetnek velük erről. Anyósnak úgy látszik ez a normális, a természetes, akkor nem fogja megérteni, hogy miért zavarja a menyét, hiába kéri szépen.


Kérdező, a férjed mit reagált, vagy mi várható? Mert van akit szintén zavar az is, h a saját anyukája megy be váratlanul, ha ebben melléd áll, akkor jobb lenne, ha ő tenné helyre anyucit.

2013. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát anyòs egyből hivta a férjem ahogy hazaért és a férjem is letolta érte. Èn se megyek el ő hozzájuk pakolászni sőt nem is megyek át csak ha hìvnak vagy ha előtte valò nap szolok.
2013. márc. 11. 12:34
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Hogy igazad volt-e, az egy érdekes kérdés. :) A saját szempontodból mindenképp. De itt nem is bárki igazáról van szó, hanem a magánszféra tiszteletben tartásáról. Anyós vagy sem, illik szólni mielőtt átmegy hozzátok. Főleg azért, hogy ne hozza rád a frászt. Ha érzelmileg érett felnőtt, akkor megérti, hogy átlépett egy olyan határt, ami miatt jogos volt részedről a hirtelen kiakadás. Ha nem elég érett ehhez, akkor meg neked (nektek) kell elég okosnak, ügyesnek lenni és rávezetni arra, hogy megértse mi is itt a probléma. Hogy nem a személyével és a segíteni akarásával van a baj, hanem a móddal, ahogy megvalósította.
2013. márc. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!