Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Textilpelenka vásárlásával...

Textilpelenka vásárlásával kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Mosható pelenekát szeretnék majd használni, több félét is láttam már, de nem tudom, melyik lenne a legjobb.

Ami szimpatikus volt, az egy kb. 15×30 cm-es belső pelenka és egy ehhez tartozó külső, tépőzáras nadrág volt, mindkettő mosható. Ami nem világos, az az, hogy mindkettőből ugyanannyit kell-e venni (a nadrágpelenkás rész is tutira pisis-kakis lesz-e).

Ebből mennyit érdemes venni egy újszülött babának, ha csak ilyet szeretnék használni?

Vagy van szerintetek ennél jobb megoldás?

Ezen kívül mennyi normál (nagy méretű, azt hiszen cseh pelenka néven futó) pelus kell még a büfiztetéshez és a kiságyba?

Bocsánat, ha kicsit hosszú voltam :)

Ha bármi javaslatotok, öteletetek van ezzel kapcsolatban, arra is kíváncsi vagyok.

Előre is jöszönöm a segítséget!



2013. márc. 11. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Nagyon kevesen választják ezt a megoldást ma már, hiszen ki akarja mosni a szaros pelenkát? Ezért nem hiszem, hogy túl sok választ fogsz kapni a kérdésedre sajnos... :( Sajnálom

Mért döntöttél a mosás mellett?

2013. márc. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem már feltettél hasonló kérdést pár napja, ott jó hosszan válaszoltam nem írnám le ismét de belinkelem..és meg is köszönhetted volna ha te írtad ki azt a kérdést.. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


még annyit, hogy ami neked szimpatikusabb a külön belős és külső..abból több belső kell külsőből elég kb három darab mert az nem lesz kakis..csak max pisis és elég letörölni..és igen nem jó kakit mosni, de megéri ..ha a külső és külön belsőst választod akkor egy napra számolj legalább hét-nyolc darabot de ha hasmenés van akkor többet, számold ki hány naponta akarsz mosni és szorozd be..mi zsebespelust használunk nekünk az jött be, próbáltuk a monapel praktikát is belső és rá a külső hát az egy tragédia,, kiütéses is lett meg hatalmas volt a gyerek fenekén a csomag azzal állandóan nedves a baba bőre nem úgy mint egy zsebessel és ..egy számmal nagyobb rucik kellettek volna a fenékrész miatt.

2013. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem nem egyértelmű, hogy pontosan milyenre gondolsz.

a belső pelenka az betét, azt értem, abból nagyobb babával 2 db kell egy pelenkázásra. Ha zsebes külsőre gondoltál,akkor minden pelenkázásra jut egy, ha sima külsőre, akkor 2-3 db is elég lehet.

Cseh pelenka fej alá is jó, de akár pelenkázáshoz is. (Én szeretem, mert gyorsan szárad, jól szív és olcsó)


első válaszoló: meg fogsz lepődni, egyre többen választják ezt a megoldást. Külföldön, pl. Anglia elterjedtebb, de Mo-n is egyre jobban terjed, egyes önkormányzatok támogatással is igyekszik ezt elősegíteni.

2013. márc. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
(tényleg lelombozó egyébként, ha mindent belead az ember a válasz adásba, aztán sehol semmi. én is észrevettem már, hogy egyre általánosabb)
2013. márc. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, hogy írt.


Kettes válaszoló:

Nem én kérdeztem pár napja, kb. 1 hónappal ezelőtt olvastam végig a textilpelussal kapcsolatos kérdéseket és válaszokat, utána volt nálunk a védőnőnél egy oktatás-szerűség, ott láttam élőben is a pelusokat.


Az utolsó válaszolót nem értem...itt kellene ülnöm a gép előtt és várni a válaszokat? Szerintem simán belefér, hogy egy nap múlva reagálok.

2013. márc. 12. 17:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem rád értettem, ne vedd magadra. Csak általánosságban, sokszor van, hogy nem jön semmi visszajelzés napok múlva sem és az elveszi egy kicsit a kedvet a válaszadáskor, ha később hasonló kérdés jön.


Tudtunk amúgy segíteni? Ha van még kérdésed, tedd fel nyudodtan

2013. márc. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is észrevettem, hogy sokszor semmit nem reagál a kérdező. Nekem is furcsa, de ez csak őt jellemzi.


Mindenesetre tényleg köszi mindenkinek, sokat segítettetek és továbbra is kitartok a textilpelus mellett.


Boldog babázást és jó egészséget mindenkinek :)

2013. márc. 13. 18:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen. Érdemes kitartanod, hosszútávon nagyon kifizetődő (és nem csak a szó szoros értelmében :)) ezt választani
2013. márc. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!