Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek kizárólag anyatejes a...

Akinek kizárólag anyatejes a babája, mikor kezdte/akarja kezdeni a hozzátáplálást? Megvárjátok a 6. hónapot?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kerek 24 hetesen (5,5 hó) kezdtük. Csak tejjel így is megduplázta 6 hónapos korára a születés súlyát- pedig nem volt kicsi- 7500 g volt akkor.
2013. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4 hónaposan elkezdtem, mert éreztem, hogy egyre kevesebb a tejem. 6 hónapos koráig ment is így, aztán, végleg elment a tejem, jött a tápszer. Lehet, hogy ha nem kezdem el 4 hónaposan, hanem kicsit jobban erőltetem, akkor tudtam volna tovább is szoptatni. Végülis mostmár így alakult, makk egészséges, az a lényeg.
2013. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindkét kislányomnál napra pontosan a 6. hónapban kezdtem a hozzátáplálást. Az első, így is megduplázta a születési súlyát, a második pedig kis híján megtriplázta. (3150-nel született, és 6 hósan volt 9200 g)
2013. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4 hónaposan
2013. márc. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

A 6 hónapot mindenképp ki akartam várni, mert utánaolvastam, és minden szakember ezt ajánlotta.

6 hós korában nagy lelkesen próbálkoztam, de mindent kiköpködött. Próbálkoztam még pár napig, de egyáltalán nem kellett neki. Akkor találtam a BLW-módszerre, és végül 8,5 hónapos korában kezdtük, ekkortól volt hajlandó elfogadni. :)

2013. márc. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5 hónapos anyatejes baba, és most mondta az orvos, hogy kezdhetem, mert csak 27 dkg-ot hízott az utóbbi hónapban.
2013. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mivel bőven elég volt neki az anyatej, kivártuk a 6 hót, talán pár nappal többet, is, akkor kezdtük a tejpépezést, kb 1 hétig. Így mondjuk 6 és fél hós volt, mire gyümit kapott.
2013. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5 hónapos lesz a kicsim 4 nap múlva és ma kezdtük. Már most megduplázta a születési súlyát 6800gr.Viszont az elmúlt 1 hónapban minden este 7-10 alkalommal is ébredt,sőt egész este cicin volt így mondta a doki,hogy elkezdhetjük mert valószínű neki már nem elég az anyatej. (minden más lehetőséget kizártunk már)Félve kezdtem el,de úgy néz ki tényleg megérett rá ,mert nagyon szépen evett. Remélhetőleg így nem 2-3 órákat alszom egy nap.


Hozzáteszem ha ez nem történik akkor megvártam volna a 6 hónapot!

2013. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szintén 8 hónaposan, szintén BLW- vel:)
2013. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Sokat olvastam mostanában a témában és úgy döntöttem hogy ezt is igény szerint csinálom majd. Nem ragaszkodom napra pontosan a 6 hónaphoz (most már, mert régebben még úgy gondoltam, ragaszkodni fogok), ha hamarabb lesznek jelei annak hogy készen áll rá, pl. érdekelni fogja ahogy én eszem, akkor kapni fog hamarabb. De ha nem, akkor megvárom a 6 hót. Tejem van bőven, nem ezen múlik ha nem hízik eleget.
2013. márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!