Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Korai hozzátáplálás? Azok...

Korai hozzátáplálás? Azok történetét várnám aki valamilyen ok miatt hamar kezdte a hozzátáplálást.

Figyelt kérdés
nem vitát szeretnék generálni csak arra vagyok kiváncsi hogy ha korábban kezdted mint ahogy az a nagy könyvben megírták, akkor mikor? miért? problémamentesen? megbántad e hogy hamar kezdted? mikor váltottad ki az étkezéseket?

2013. márc. 12. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
4 hónaposan kezdtük,mert tejem ugyan van de nem elég tápláló,és óránként szopott. Próbáltunk tápszerrel pótolni,de elutasítja a cumisüveget is,tápszert is,tápszert pohárból sem issza/itta meg. így elkezdtük kóstoltatni,4-5 hósig csak kóstoltattuk,illetve kapott tejpépeket. nem volt semmi gond,szépen eszik már kanállal. most 6 hónapos és most kezdünk étkezéseket kiváltani. Ebédre kap valami főzeléket,vagy gyümölcsöt-zöldséggel. Orvosi tanácsra volt az egész,de nem bánom,ha nem így alakult volna,szerintem akkor sem most kezdtem volna,már 3 hósan kinézte a szánkból az ételt,szerintem 5 hósan akkor is elkezdtem volna.
2013. márc. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Mennyi idős kicsid, kérdező? Gondolom 4 hó alatti, ugye?
2013. márc. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

3 és fél hónaposan kezdtük tápszeres fiamnál, mert hiába váltottunk tápszert, nem volt kakija, így a doki javaslatára elkezdtük!

Semmi baja nem lett!

2013. márc. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Soha nem törődtem a nagykönyvben megírtakkal. Úgy etetettem őket, ahogy engem is etettek. Mindhárom szopott 9 hónapos koráig, így nem volt szükség tápszerre. Bébiételt is csak akkor kaptak, ha mentünk valahova, vagy nem ehettek abból, amit magunknak főztem.

3,5 hónaposan kaptak almát keksszel. Majd fokozatosan váltottuk ki a többi étkezést is. Zöldségfélét 5 hónapos korokig külön főztem nekik legtöbbször, berántva vagy habarva. Természetesen sózva, vagy cukrozva. 5 hónapos koruk után igyekeztem úgy főzni, hogy vagy a levesből vagy a második fogásból kaphassanak. 8 hónaposan kevés kivétellel már azt ették, amit a család többi tagja.

Nem bántam meg,mert mindegyik egészséges, nem volt soha allergiás semmire. 9 hónaposan járt már a legnagyobb, a másik kettő egy éves kora körül.

2013. márc. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
három hónapos, rengeteget szenvedünk a kakival, tápszerrel, bukással, hasfájással
2013. márc. 12. 09:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


3 gyerekes anyukaként még összehasonlítani is tudok, saját gyerekeim megfigyelése után.

A nagy fiam 3,5 hónapos volt, amikor elfogyott a tejem (egyébként ekkor már 6,5 kiló volt, tehát hirtelen törtnt). , így már akkor elkezdtem almát adni neki, aztán háztartási kekszet, fél éves korára már evett mindent. Ja, és teát ivott általában. Naponta próbáltam még mellre tenni, de nagyon minimális volt a mennyiség, 5 hónapos korára feladtam, meg sem próbáltam már. Kicsiként felváltva volt hasmenése és székrekedése. Azóta is gyakran fordul elő. Azóta is allergiás az eperre és tejfehérje érzékeny. 15 éves most. 15 éve nem mondták, hogy jobb lenne akkor tápszerre váltani még. Vagy legalább adni még azt is, nem csak a többit.

A középső- egy lány- 5 hónapos koráig kapott csak anyatejet. Akkor kezdtük el lassan a kóstolgatást, másfél éves korára jutottunk el oda, hogy azt ette, amit mi, 2,5 éves koráig reggel és este még szoptattam. Makkegészséges. Eddigi életében náthánál komolyabb baja nem volt, 10 év alatt láza is max 5-ször volt, allergiája nincs. Na jó. Volt bárányhimlős is, de azt is mindenféle komplikáció nélkül.

A kisfiam anyatejes és tápszeres volt. Az előírt pótlás mennyiségét sosem egyben külön adtam, hanem elosztva, szoptatás közben. Vele már bíztam annyira magamban, és a könyvekben, hogy megvártuk a 6 hónapot is. Ugyanazt mondhatom el róla, mint a lányomról. Egészséges, "allergiamentes", értelmes, szépen fejlett. Ő 3 éves koráig szopott reggel- este. Most 7 éves.

Lehet, hogy az égvilágon nincs semmi köze a hozzátáplálásnak ezekhez, de ezt az egy különbséget látom.

Egyébként az egész családban sem anyai, sem apai ágon nem volt senki semmilyen ételre érzékeny, úgyhogy még a genetikára sem nagyon fognám, hogy ezt örökölte.

Hát ennyi.

2013. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!